(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Värske ajakiri

Mees elust koos emaga: „Võib-olla tõesti pole mul suhetest asja saanud, sest naised nägid, et peaksid mind valides elama ka koos mu emaga.“ (11)

Kõrvaltvaataja võib arvata, et oma eaka emaga elavad koos ainult mehed, kes naisteturul löögile ei saa – nad on kas alkoholilembesed või lihtsalt saamatud. Kas see on alati nii?

Levinud on ka arvamus, et mehed, kes elavad koos emaga, on lasknud mammal oma elu üle kontrolli võtta ja tahavad jääda elu lõpuni väikeseks poisiks, nautides tingimusteta armastust ja hoolitsust. Sedagi teatakse rääkida, et üksi poega kasvatanud emad näevad meelsasti, et laps kunagi kodust ei lahkuks, sest iga majapidamine vajab siiski mehekätt.

Leidub samas küllaga näiteid, kus ühel või teisel põhjusel emaga eluaset jagavat meest ei saa pidada ei kehvaks ega memmepojaks.

Sünnist saati Tallinnas Pääskülas elav Tõnu (48) ei ole kunagi lapsepõlvekodust välja kolinud ja jagab siiani emaga maja. Kunagi elasid seal ka tema vanavanemad, kes on nüüdseks surnud. Isa lahkus pere juurest juba siis, kui Tõnu väike oli.

Tõnu on haritud, ei joo ega suitseta, näeb oma vanusest noorem välja, tal on töö, hobid, palju sõpru, kuid suhetes naistega pole tal enda sõnul õnne olnud. “Või on just õnne olnud, et olen hullemast pääsenud,” naerab ta. Selles osas vastab ta tõesti ettekujutusele mehest, kes emaga koos elab – ta pole leidnud sobivat naist. “Pruute on mul elu jooksul ikka paar tükki olnud.”

Tõnu sõnul on peamine põhjus majanduslik, mitte see, et ema hoiaks teda kinni või ei saaks tema ilma emata hakkama. “Küsin vastu: miks ma peaksin võtma laenu ja korteri ostma, kui mul on kodumaja olemas? See, et mu 69aastane ema elab samas majas, ei ole minu jaoks määrav põhjus kodust lahkumiseks. Kunagi oli meid siin palju rohkem – vanaema, vanaisa, vanavanaema, tädi – ja saime ka hakkama.”

Tema töökaaslastest ja sõpradest ei tea kõik, et Tõnu on poissmees ja elab emaga koos. Seda infot ei levita ta kõva häälega just negatiivse kuvandi tõttu, mis sellistel meestel Eestis olema kipub. Vahel norivad sugulasedki, et mis Tõnul viga on, et ei saa oma elu peale minna. “Mitmel sõbral on jälle selline arusaam, et kuna elan emaga koos, siis järelikult teeb ema mulle kõik ette ja taha ära. Meil on täiesti vastupidi. Mu ema ei ole kunagi olnud väga hea perenaine ega oska eriti hästi süüagi teha. Olen juba kümneaastasest peale ise koristanud, pesu pesnud, süüa valmistanud, nii et kodutööde jaoks mul küll ema vaja pole.”

Tõnu ei eita, et oli aeg, kui ta pidas tõsist plaani ära kolida, aga sellest on üle kümne aasta möödas. “Mul oli siis üks kena tüdruk, aga kokkuvõttes selgus, et majanduslikult oli mõistlikum ikka oma majja jääda, mitte minna raha laiaks lööma. Aga võib-olla tõesti pole ka suhetest asja saanud, kuna naised nägid, et nad peaksid mind valides elama ka koos mu emaga.”

Täismahus artiklit loe Eesti Naise aprillinumbrist:

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu

4 kommentaari

M
majandus...  /   15:03, 28. märts 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
A
arvaja  /   15:23, 28. märts 2018
See lugu ei tähenda, et inimene oleks rahakas. Võib-olla on lihtsalt kokkuhoidlik. Ega majas elamine tähenda, et on kõrgepalgaline töökoht. Tean ka koos vanematega elavaid mehi, aga neil pole küll mingit rikkust.
A
ahaa  /   18:25, 28. märts 2018
arvaja on ju selline, kes otsib rikkust, aga mitte inimest! Sellisest mehest lahutades pole sul ju tõesti midagi peale ühise sissetuleku jagada!
Omaette korteri üürimine on küll täiesti mõttetu tegevus, kui sul maja on, aga jah tõsi see on, et naistele ei meeldi, kui peavad ämmaga koos elama. Mu oma elukaaslane tegi jehkat, kui olin sunnitud ema enda juurde elama võtma ja elukaaslase lõpusõnad olid sellised- kes see siia ikka enam tuleb! Ja nii ongi!- naiste ootused ja lootused on vabadus ja rõõmud! Kohustused-Sorry!
L
lihtsalt  /   18:30, 28. märts 2018
kaks naist ei mahu ühe katuse alla. varem või hiljem läheb madinaks.
A
arvaja  /   20:05, 28. märts 2018
See oli vastus majandus... kommentaarile. Ta süüdistas seda meest rahapakkide kogumises, mida pole kellelegi jätta, kui pole naist ja lapsi. Kommenteerisin, et emaga koos elav mees ei ole tingimata rikas.
:
:)  /   16:04, 28. märts 2018
ET sinu arvates on õnn kui on (eks)naine ja järelmaksuga lapsed?Järjest rohkem noori mehi ei taha enam neid ärahellitatud pirts naisi,ja järelmaksuga(21 ks aastaks)lapsi
K
kui ei taha naist,  /   17:57, 28. märts 2018
siis arvan, et on tegu omasoolisega ja neid meil jagub. Ja ka neid memmekaid, kes ei suuda enda eest seista.
E
Estland  /   17:56, 28. märts 2018
Armas
M
mode  /   17:59, 28. märts 2018
miks kustutad, kui räägin tõde. Sealt need nunnukesed tulevadki.
E
Emal...  /   07:20, 29. märts 2018
...peaks ju rohkem mõistust olema. Rikub poja elu ära.Ega see pole mees ka,kes ema sabas sörgib ja sellest ei saagi meest.Mis see maja loeb.iga noor inimene tahab iseseisvalt elada.Kõik me oleme majad ja kodud maha jätnud ja otsast alustanud.
T
Tegelikult...  /   21:18, 2. apr 2018
...oleks mõistlik emal välja kolida ja maja noortele jätta. Tean mitut juhust. Tundub loogiline.
K
kroonik  /   17:21, 3. apr 2018
kuhu see ema siis kolib? kui keegi võiks kolida, siis ikka noorem.

Loe ka neid lugusid