(Kristjan Lepp)
Jaga:     
Eesti Naine

Kersti Heinloo: “Loosung, et neljakümneselt elu alles algab, on minu meelest suur pettus, see ikka päris nii pole.“ (22)

“Olen kohustuste ja ettevõtmiste skaala lükanud päris punasesse,” tunnistab Eesti Draamateatri näitleja Kersti Heinloo (41). “Võtnud vastu väljakutseid, milliseid varem pole olnud. Sukeldun ja vaatan, mis saab!”

Teda on hakanud huvitama ka muu peale laval olemise – teatri pildiline pool, ruumi võimalused, lavastamine. “Elukaaslane Kristjan, kes on multikunstnik ja lavakujundaja, on lausa soovitanud – mine stsenograafiat õppima. Aga niikaua, kui mul vastavaid oskusi pole, usaldan oma lavastuste visuaali rahulikult Kristjani kätesse ning loobin ideid ja pakun lahendusi lavastaja positsioonilt,” lubab näitleja.

Kersti sobiks kõige täpsemalt renessansiajastusse. Nii nagu tema punased kiharad näivad olevat välja astunud mõne tolleaegse meistri maalilt, kätkeb Kersti endas otsekui väikest Leonardo da Vincit, kes haarab vilkalt võimaluste järele end eri valdkondades proovile panna. “Ma ei saa aru, miks ma pean näitlejana tegelema ainult teatriga? Mind huvitab nii palju muud: käsitöö, mood, alternatiivne meditsiin. Olen mänginud mõttega õppida Pariisis tikkimist. Pitsid, värgid – et näiteks läheks mõne meistri juurde kuuks ajaks õpipoisiks.”

Kersti on käinud nõu küsimas selgemalt nägija juures, et välja selgitada oma elu sihte. “Teater oli ennustuses tugevalt sees, aga tulevik näitas ka loovkirjutamise sobilikkust. Olen mõelnud Drakadeemias õppimise peale, minu peas on päris mitu filmistsenaariumi,” tunnistab ta.

Kersti on näitlejana vanuses, kus teatris hakkavad paratamatult lõppema magusad noorte kangelannade rollid. Kuigi asemele võivad tulla võimsad küpsed naised, tähistab see siiski omamoodi murdepunkti, olukorda, kus kõik ei ole enam võimalik.

“Loosung, et neljakümneselt elu alles algab, on minu meelest suur pettus, see ikka päris nii pole. Väga äge oli noor olla! Mind näiteks nii häirib, et pean iga kuu juukseid toonima, sest muidu kasvab hall välja. Olen lapsest saati punapea, see on mu imago osa! Mängisin “Vendades Karamazovites” Grušenkat, kelle pärast kogu möll käib – ja hallipäisena poleks ma ju mingi Grušenka! Ma siis ikka värvin praegu,” muigab ta.

Täismahus artiklit loe Eesti Naise aprillinumbrist:

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu

17 kommentaari

T
tegeikult  /   14:56, 22. märts 2018
Kersti ,see loosung on neile üksikutele, kes neljakümneselt esimest korda mehele saavad!
/
/ /  /   06:29, 23. märts 2018
"mehele saavad", see tähendab kaasajal elukaaslaseks saamist. Mehele saab iga loll juba väga noores eas kui soovib. Aga mis on selle saamise tulemus - õnnelik elu?
R
Raivo  /   15:56, 22. märts 2018
Algab selline elu, kus teadlikult ja targalt valida oskad, selles esimeses osas elust, oli tehtud valikud, emotsioonide ja pimestatuse põhjal. Seega pole see sugugi vale väide.
K
Karlson oma parimates aastates  /   17:44, 22. märts 2018
Noh miks ei ole, kui just lapsed projektis ei ole. Nendega tõesti hiljavõitu alustada, aga muus osas - kõige parimas vormis ju ja mõistust ka piisavalt kogutud, enam ei tõmbe ja elupäevi tühja-tähja peale ei raiska
  /   19:36, 22. märts 2018
igas ajajärgus on tore elada.Neljakümneselt olid lapsed juba peaaegu täiskasvanud ja seeläbi jäi palju rohkem aega iseendale mida mina endale näiteks kolmekümneselt lubada ei saanud
E
Eino Taruk  /   19:56, 22. märts 2018
Elu on pidevalt. Aga mõned lihtsalt võtavad ette uued suunad, ja kõik uus raputab. Mõnda positiivselt, mõnda negatiivselt. Aeg näib kulgevat aeglasemalt, sest rutiin tapab, peale suhete, muide ka aja...;)
C
cervical mucus  /   22:15, 22. märts 2018
meestel algab - naistel saab läbi
M
Mädanik  /   05:29, 23. märts 2018
Enamus selles mehi ei suuda enam lastki teha,mis elu selline veel elab.
  /   23:12, 22. märts 2018
Kurat võtaks, hakkab küll ja hakkab ka viiekümneselt, kui on tarvis!
T
Tõsi on  /   00:09, 23. märts 2018
See kehtib meeste kohta. Mehed võtavad 40-aastaselt uue, noorema naise ja uus elu algab. Naiste kohta ei oksa öelda...Ilmselt on suur osa naisi just 40-aastaselt need, keda maha jäetakse ja nende jaoks on uue elu alustamine tõesti keerulisem, kui mitte meeleheitlik.
Kui naisel on tarkust 30-aastaselt endale 40-aastane mees leida, see elab tollega elu lõpuni koos ja mõlemad on õnnelikud.
J
jeh  /   06:36, 23. märts 2018
mees võtab siis uue naise, sigitab uued lapsed ja karjub taevani, et temalt nõutakse "endistele " lastele maksma elatusraha, kui pärast seda ei jää söögiks omale enam sentigi. Vaat see on meeste armastus ja õnn, kui 40 käes.
40-sele naisele ei ole meest kusagilt võtta - saadaval olevad on rahavaevades, alimentide vaevades, alkoholivaevades, kommenteerimise vaevades...
K
kelle asi see on   /   12:35, 23. märts 2018
Mõni 40-ne (või vanem) naine leiab ka noorema mehe ....
H
hh  /   06:25, 23. märts 2018
kui neljakümneselt juuste värv on teema, millest üldsust teavitada, siis ei ole elu algus veel käes. Neljakümnene elab iseendana ja räägib asjadest, mis väärt rääkimist.
F
Freya  /   06:55, 23. märts 2018
Jh ka sääne mõte tekkis :D
K
Kersti on   /   07:13, 23. märts 2018
vägaväga ilus naine.
L
Löö  /   07:44, 23. märts 2018
Kati tootsiga punti!
Ä
ätt.  /   07:57, 23. märts 2018
Just nii ongi ja kuuekümneselt läheb veel paremaks.Räägin oma isiklikest kogemustest aga selleks pead olema vanematelt kaasa saanud ka väga head geenid.
Ei aita Sind nooremas heas tõmbamata jäänud sigaretid,joomata jäänud alkohol,hästi tervislik toitumine kui pole päritud vastavaid geene.
V
vanaisa  /   08:27, 23. märts 2018
No päris mitmed on siin saanud asjale pihta. Kinnitan, et kui mees alustab "uut" elu 40 aastaselt siis see "uus" kestab tunduvalt kauem. . ehk ka surmani. Jaa nii ongi. Ka minul algas uus etapp elus sel ajal ja nüüd juba . . . .palju palju aastaid kõik OK. No ja ega pea olema mingi noor näkk su kõrval. 5 - 10 aastat noorem päris lahe. Nüüd lapsed suured jne. Naudime naisega penskari põlve. Kunagi pole hilja. Olge terved.
V
Vaidlen pisut vastu  /   10:01, 23. märts 2018
Oleneb mida selle algamise all silmas peetakse. Kui arutut ringitõmbamist siis jah on parim aeg möödumas. Kui aga alguseks lugeda seda, et lapsed suured, tervis veel korras ja aeg endale ning kaasale-siis on jah parim aeg algamas. Me kaasaga just sellises ajajärgus, lapsed on ellu aidatud, aega on rohkem teineteise jaoks ja sõpradega lävimiseks, aega hobide jaoks jms.
P
peeter L  /   11:27, 23. märts 2018
Minu elu algas 1968 aastal----siis ma sündisin siia ilma !! Mis kuradi neljakümnesena !!
N
no  /   14:57, 23. märts 2018
kõik oleneb sellest, mida sa elu alguse all mõtled! Minul, näiteks algas see kui sain 50!
M
Mann  /   16:09, 23. märts 2018
40-selt elu alles algab. Lapsed suured, mehe võib teise vastu välja vahetada ja armastust ning rahulolu nautida. Palk on ka päris korralik, ainult ela ja naudi elu.

Loe ka neid lugusid