(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

Appi, käsi vääratas! Kuidas korrigeerida meiki nägu kraani alla pistmata?

Isegi kõige kindlama käega meikijal võib juhtuda apsakaid. Kui on kiire, tundub laiali läinud lainerijoon katastroofina. Aga pole hullu, nii mõnegi meigivea saab parandada, ilma et peaks otsast alustama!

* Ülearu jumestuskreemi?

Liiga rammus kiht meigikreemi jätab näost elutu ja krohvitud mulje. Kui jumestuskreemi sai palele kogemata liiga palju kantud, ürita nägu esmalt tasakesti pabertasukurätikuga tupsutada. Pööra erilist tähelepanu näo külgedele nagu juuksepiir ja lõug. Vajuta paberiga kergelt ka ninale ja põsesarnadele. Kui sellest ei ole abi, tupsuta näole väike kogus niisutavat kreemi – see õhendab meigikorda visuaalselt, nii et nägu ei tundu enam nukulik.

* Liiga tume põsepuna või päikesepuuder?

Kui su põsed meenutavad klouni omi või pruunikas päikesepuuder jättis näo otsekui räpaseks, ei piisa enam pabertaskurätikuga pühkimisest. Seega, lõpeta nühkimine ja tupsuta „kriisikoldele“ ehk problemaatilisele kohale pisut meigikreemi. Alusta väga ettevaatlikult, et tulemuseks ei oleks omakorda ülearune meigikiht. Pea meeles, et eesmärgiks ei ole mitte põsepuna täielik katmine, vaid kõigest tooni leevendamine! Olulisim on jumestuskreemi palgele kanda õrnalt tupsutades. Kui kanda meigikreemi näole pühkivate liigutustega, saab omakorda kannatada senine meik.

* Untsuläinud lainerijoon.

Väike vääratus – ja pliiatsijoon on kõver! Võid pehmendada untsuläinud silmajoont vatipulgakesega ning luua seeläbi suitsusilma-meigi. Kui soovid selgepiirilist silmajoont, niisuta vatipulgake meigi aluskreemiga ning pühi ülearune silmavärv kergelt ära. Juhul, kui meigikotis ei leidu aluskreemi, ajab asja ära ka peitekreem.

* Juukseõli jättis kiharad rasuseks?

Kui juukseõli liiga palju (ja mitte vaid juukseotstesse) kanda, on tulemuseks rasvased juuksed. Ürita pühkida paberkäterätikuga suurem osa õlist ära ning pihusta juustesse pisut kuivšampooni. Kui juuksed endiselt rasused tunduvad, loo neist peadligi liibuv soeng – tõmba juuksed näiteks hobusesabasse.

* Isepruunistuvast kreemist jäi laiguline tulemus?

Võib juhtuda, et siin pole enam midagi päästa... Sellegipoolest võid üritada lõigata sidruni pooleks ning hõõruda sellega õrnalt ja ringikujuliselt nahka umbes minut. Kanna niiskele svammile või käterätikule pisut küpsetuspulbrit ning hõõru nahka veel sellega. Loputa hoolikalt! Katsetada tasub ka koorimist, misjärel kanda sooja vee poolt pehmenenud nahale ohtralt õli, lasta sel imenduda 10 minutit ning hõõruda nahka seejärel rätikuga.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid