(Liis Treimann)
Jaga:     
Värske ajakiri

Birk Rohelend: „Ilmselt on iga naine läbinud oma elus kadalipu armastuse nimel: kannatanud tühja kõhtu, ebamugavaid riideid, talunud vaikides inetuid hetki.“ (4)

Kindlasti tasub pigem armuda huvitavasse kui ilusasse mehesse, soovitab kirjanik Birk Rohelend (36). Ta tunnistab, et on end armastuse nimel ka kaotanud, üritades olla keegi, kes ta ei ole.

Mida sa oled armastuse nimel teinud?

Võib öelda, et olen ennast armastuse nimel ära kaotanud: üritanud olla keegi, kes ma ei ole, et väärida armastust, millel polnud minuga midagi pistmist. Ilmselt on iga naine läbinud oma elus kadalipu armastuse nimel: kannatanud tühja kõhtu, ebamugavaid riideid, talunud vaikides inetuid hetki. Tõeliselt väärtuslikes inimsuhetes ei ole selliseid ohverdusi. Naisena õpetatakse meid liigselt sõltuma teiste hinnangutest ja kasvatatakse usus, et vaid meie pingutused toovad koosellu õnne. Kuid ainult ühe inimese armastus ei saa teises inimeses ega inimeste suhtes midagi muuta. Üksinda malet ei mängi.

Milleks sa armastuse pärast valmis ei oleks?

Ma ei ole enam valmis loobuma iseendast: oma väärtustest, huvidest, eesmärkidest, elust. Mind tuleb armastada sellena, kes ma olen, koos kogu pagasiga, mis ma kaasa toon. Ma pean õigeks seda, et iga täiskasvanu on oma valikutes vaba – igal hetkel. Minu ainus vastutus on laste ees, sest neile pean pakkuma parimat võimalikku lapsepõlve.

Mis annab märku, et armastus on otsa saanud?

Kui üks partner teeb midagi, mis kahjustab teist. Vägivald ja armastus on teineteise vastandid, mis sest, et need võivad esineda käsikäes. Kes tahtlikult haiget teeb, see ei armasta – võib olla ta tahakski, aga pole võimeline. Valetamine, reetmine, petmine, ähvardamine võivad kõik ronida armastuse peal nagu parasiidid, aga sellist armastust pole ühelegi inimesele vaja. Selline armastus on haige ning teeb haigeks ka armastaja ja armastatu. Ükskõiksus tähendab, et armastus on surnud.

Täismahus artiklit loe Eesti Naise märtsinumbrist:

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

4 kommentaari

E
Ei lugenud artiklit, pealkiri on seksistlik juba.  /   10:34, 1. märts 2018
Otsa kulla Birk, kannatanud armastuse nimel nii palju. Teen ka oma artikli ja nimeks panen: "Ilmselt on ka iga MEES läbinud oma elus kadalipu armastuse nimel: kannatanud tühja kõhtu, ebamugavaid riideid, talunud vaikides inetuid hetki." Miks sa arvad, et ainult naised kannatavad? Haige mõtteviis!!!
Ü
ütlen ka  /   11:47, 1. märts 2018
Ei tasu siiski kasutada sõnu "ilmselt on iga naine" - kui täpselt ei tea, siis ära oleta ja poogi kõigile külge oma nn kannatusi. Erinevalt vaevatud geeniustest, pole näiteks mina talunud armastuse nimel inetuid hetki. Need, enda arust, targad naised võiksid lõpetada kõigi naiste nimel sõnavõtmise. Kui teil on olnud sandid suhted, siis vaadake peeglisse, mitte ärge otsige teistelt kaaskannatamist.
M
Marta  /   12:17, 1. märts 2018
Mina olen jõudnud arvamisele, et enamik mehi ei suudagi armastada. Armuda küll. Aga see on midagi muud kui armastus. Mehed tunnevad peamiselt kirge, aga see pidi mööduma vist 4 kuuga. Ja ilusaid naisi ümberringi nii palju. Kõiki tahaks proovida... Ei võta ühtki meest 100% tõsiselt. Kuigi võin öelda, et mina olen alati ise suhted lõpetanud, aga mitte armastuse lõppemise pärast.
J
jah, aga  /   09:43, 2. märts 2018
see ongi traditsiooniline abielu. Armud, abiellud, sünnib (vad) laps(ed) ja hakkab argipäev. Oled kasvataja, koristaja, söögitegija, pesupesija, koduhoidja, teed seda armastusega. Vabatahtlikult.
Kui mees ei ole vaimselt täiskasvanud ja pere ülalpidajaks valmis, algavad probleemid. Kui naine pole vaimselt emaduseks valmis, algavad probleemid. Kooselus peaksid mõlemad pooled end mõnusalt ja turvaliselt tundma, julgema olla nemad ise, ütema välja asju, mis meeldib või mis ei meeldi. Kui seda pole, ei aita ka sexpesu ega kaalujälgimine, kingitused ega kena kodu

Loe ka neid lugusid