(Reuters/Scanpix)
Jaga:     
Varia

Jumal tänatud, et mind presidendi vastuvõtule ei kutsutud! (9)

Küllap mõtles nii mõnigi empaatilisem telerivaataja, nähes, kuidas kutsutud külalised tihedasti õlg õla kõrval püsti seistes presidendi kõnet ja järgnevat etendust jälgima pidid. Teadmata, millal armutu telekaamera just tema näo koos higipisaraga teleriekraanidel välja suurendab. Kuidas on võimalik, et meie riigi tipphetke korraldanud inimesed ei mõelnud sellele, et tund ja kauem püsti seista on tegelikult vägagi kurnav? (Eriti ruumis, mille ventilatsioon ilmselt ei ole projekteeritud nii paljude inimeste samaaegset koos viibimist arvestades.)

Neist, kes olid vastuvõtule kutsutud, on arvestatav osa auväärses eas – aga ega ka noorus kaitse selle eest, kui seistes vererõhk langeb ja minestama kipud. Need kutsutud inimesed olid tellinud endale spetsiaalsed õhtukleidid (milles vähemalt ehk polnud palav) – kuid meeste etiketikohased ülerõivad on üsna soojad... Õhtukleidi juurde kantakse enamasti väga kõrge kontsaga kingi – pole ime, kui nii mõnigi daam need kõnet kuulates vargsi jalast poetas. Ja ega istumise võimalusi pärast kõnetki kuigi paljudele jagunud. Kui veel mõelda, et paljud jõudsid alles neljatunnise seismise järel tipphetkeni –presidendipaari käesurumiseni, siis ... on loomulik, et väsimus peegeldus nii mõnelgi näol. Samas – au presidendipaarile, kes selle maratoni ju samuti seistes vastu pidas!

Muidugi on mõistetav, miks korraldati vastuvõtt just ERMis – kui selline hoone kord ehitati, peab see ju ka kasutuses olema. Kuigi külalised saanuks end mõnes teises paigas kordi mugavamalt tunda.

5 kommentaari

E
eh  /   17:19, 26. veebr 2018
samamoodi mõtlesid väga paljud! Algas see pangekolistamine juba tollest pikast sinisest juhuslike koledate kiviblokkidega ääristatud lainetavast sinisest "kannatuste rajast" kuni ängistava amatöörfilmikeseni välja. Sümboolne oli siis ka ilmselt too lamba-ajust tehtud suupistegi kallitele kutsutud külalistele (no ei olnud ju kana-aju!)... Tavainimesed oma sõpradele selliseid juubelipidusid ei korralda! Oleks rahvas teadnud, oleks sinna mindud dressides ja pehmetes sussides ning võetud köögist taburet ühes, oleks end kuhugi nurgataha saanud istuma sättida, kuuldavasti olnud esimese lipu klaaskapi juures ruumi piisavalt, poleks seal ehk ka kuigivõrd müra olnud ja väärikad memmed oleksid saanud saabuvatest kevadtöödest juttu puhuda. Eelmisel nädalal oli ilm ka piisavalt külm, kui oli teada, et vaipa peab kuidagi paigal hoidma, oleks ju jõudnud ka panna koolilapsed toekaid jäälühtreid valama - nad oleks sellega kindlasti oluliselt kunstilisemalt hakkama saanud kui selle piduliku vastuvõtu rahvusvahelise kutsutud külaliste kutsujate poolt palgatud seal kujundamisega korda suutsid saata. Eks rahvas vaatab edaspidigi muu maailma glamuuriürituste korraldusi, kus limusiiniga sõidetakse punase vaiba ette ja siis sealt astutakse natuke maad fotograafide rõõmuks peopaika, kus neid kingitustega oodatakse ja mugavalt aega veetma suunatakse. Järgmisel aastal ei ole vastuvõtt enam juubeldav, kuid - tahaks näha, kas keegi kutsutavatest sellest aastast õppust võtab ning lähebki - spordiriietes-jalatsites ja oma tooliga! (nagu tänastest uudistest lugeda, siis üks seal kokkukukkunu viidigi haiglasse - midagi taolist pole varem olnud)
:
:)  /   17:36, 26. veebr 2018
Kui päevad läbi oled harjunud arvuti taga lösutama, siis on jah raske kauem kui paar minutit püsti seista. On inimesi, kes töö tõttu seisavad tundide kaupa.
J
jah  /   17:49, 26. veebr 2018
TÖÖ tõttu - seal olid koos kutsutud külalised, kelle seas ka välisriikide diplomaadid, erinevas eas ja füüsilises vormis inimesed väga mitmetelt elualadelt, ka väga tublisid tööinimesi ning teadlasi, kes tulid riigi suurimale sünnipäevapeale, mitte ei läinud TÖÖLE! Teed vahet? Tegu ei olnud rahvamatkaga, vaid presidendi vastuvõtuga, kus naistel rõivastuseks eeldatavalt pidulik õhtukleit, mida ei kanta odavate plast-kroksidega.
:
:)  /   18:45, 26. veebr 2018
Ära siis pane jalga ebamugavaid jalanõusid. Kas keegi minestas? Kas keegi kaebles? Lõpetaks äkki selle vingumise ja hala. Ma saan aru, et Ojasoo ja tema tehtu materdamine on praegu moes, aga siiski.
J
jah  /   18:51, 26. veebr 2018
minestanuid oli mitu ja üks inimene viidi otse haiglasse - see on tänahommikune uudis kiirabi poolt. Ja õhtukleitide juurde käivadki kontsakingad, mitte seenemetsas käimise kummikud! Kui sellest aru ei saa, siis ilmselt ise pole kunagi midagi pidulikumat selga saanud. Või lihtsalt haridust ja haritust napivõitu.
  /   21:45, 26. veebr 2018
ka kontsakingad võivad olla mugavad :) olin laupäeval peoperenaine ja seisin samamoodi valiku ees, kas panna pidulikumad kingad või natuke vähem pidulikud, aga selle eest mugavad, sest teadsin ette, et 13-23ni tuleb suurem osa ajast püstijalu olla.
R
rebane  /   17:39, 26. veebr 2018
Viinamarjad on hapud.
N
No sorry, mis te mõtlete  /   21:57, 26. veebr 2018
niisuguse "presidendi" vastuvõtule, minna on häbi! See on tunnistus, et sul pole põhimõtteid, ja sa oled oma riigi reetud pealegi!
S
Sellel  /   19:07, 27. veebr 2018
presidentinnal järgneb üks aps teisele. Juba piinlik hakkab.

Loe ka neid lugusid