9
fotot
Kristel Kuslapuu looming (Deborah Smith)
Jaga:     
Toimetuse Elamus

Edukate ja põnevate kunstnike eksperimendid lõnga ja metalliga

Kuni veebruari lõpuni on Viljandis Kondase Keskuses insener Ain Toimi lampide, mööbli ja ehete näitus. Oma disaini on eksperimentaalse loomingu viljeleja valmistanud oma töökoha, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi  laboris vajaminevatest, kuid mingil hetkel äraviskamiseks mõeldud esemetest ja seadmetest. Manomeetritest, arvutiekraanidest, projektoritest, antennidest, küttekehadest, ventiilidest jne jne on valminud unikaalsed valgustid, tarbe- ja mööbliesemed, mis sobiksid kaunistama ka maailma eksklusiivsete disainiajakirjade interjööri ülevaateid.

Rahvusvaheline ja pöörane on ka moekunstnik Kristel Kuslapuu looming, millega ta esines äsja Londoni moenädalal. Selle võimaldas võit rahvusvahelisel moevõistlusel „Ones To Watch“. Kristeli kollektsiooni “Hero” julgete mustrite ja provokatiivsete sõnumitega massiivse vormiga kudumeid esitasid modellid laval poseerides poolteist tundi järjest. „Sellist etendust tehti „Ones to Watch“ võitjatega esimest korda. Korraldajate sõnul oli mul piisavalt tugev kontseptsioon. Oli hea võimalus kohtuda sisseostjate, stilistide ja huvilistega, keda toodi minu juurde järjest tutvuma,” kirjeldab autor muljeid ning tänab oma kudumite valmimisele kaas aidanud Anna Verschikut.

Eelmisel aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala lõpetanud Kristel on võitnud auhindu SuperNooval ja ERKI moeshowl ning olnud Kuld- ja Hõbenõela nominant. Tema kollektsioone on esitatud New Yorgi, Londoni, Kiievi ja Riia moenädalatel ning loomingut on kajastanud Vogue Italia ja One Magazine.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid