(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

Ilukiirabi talvekuivadele huultele.

Talv toob paratamatult kaasa kuivad ja lõhenevad huuled. Alati ei tundu kasu olevat ka järjepidevast hügieenilise huulepulga kasutamisest. Mis aitaks?

Kuna huuli pole võimalik tuule ja pakase eest riietada nagu muid kehaosi, on olulisim soovitus kuivade ja narmendavate huulte ennetamiseks siiski nende kaitsmine – huultel puuduvad rasunäärmed, mis toodaksid musisuud hooldavat õli. Tasub valida huulevõie, mille koostisosades ei oleks parafiini ega mineraalõli (paraffinum liquidum), mis kipuvad huuli rohkem kuivatama kui niisutama ning tekitavad seeläbi huulepulgast sõltuvuse.

Proovi kodus:

1. Kurgimask.

Külmad kurgiviilud tunduvad mõnusalt jahutavatena silmadel, kuid rahustav ja niisutav kurk teeb head ka huultele – koosneb see ju enamasti veest. Lisaks sisaldab kurk C-vitamiini. Proovi kurgiviilakas ära riivida ning saadud mass huultele maskiks kanda.

2. Aaloe vera.

Aaloe vera on üks looduse rahustavatest imeainetest, ja sellega võib ravitseda ka huuli. Lõika potitaimelt leht, säilita selle seest tilkunud geeli külmkapis õhukindlas purgikeses ning kanna kord päevas huultele.

3. Rohelise tee kotikesed.

Roheline tee sisaldab antioksüdante ja tanniine, mis niisutavad nahka. Leota teepakki kuumas vees, lase sel jahtuda ning aseta mõneks minutiks huultele. Sedagi võiks teha igapäevaselt.

4. Roosiõied ja piim.

Kõlab kummaliselt, kuid roosiõied sisaldavad toitvat E-vitamiini, piimas peituv piimhape koorib nahka ning rasv niisutab huuli. Pane paar roosi kroonlehte piima sisse paariks-kolmeks tunniks ligunema. Seejärel hõõru roosilehed katki ning kanna segu 20 minutiks huultele.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid