(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Tervis Pluss

Kui palju kohvi päevas on tervislik juua? (4)

Kohv on mõnus. Ta on osa meie päeva- ja sotsiaalsetest rituaalidest. Kohv tähendab vaba hetke ja naudingut, kuna kohviga kaasneb sageli ka kook või saiake või hea vestlus. Aga kui palju kohvi võib juua enne kui see muutub kahjulikuks?

See, kui palju igaüks meist võib kohvi tarbida, sõltub individuaalsest kofeiinitarbimisest. Keskmine inimene võiks hoida oma kofeiinitarbimise alla 500 mg, mis tähendab 1-2 tassi kohvi päevas, lisaks paar kruusi teed.

Liigse kofeiinitarbimise peamine põhjus on (kohvikute) liiga suured kohvitassid. Suur tass kohvi võib sisaldada 200-300 mg kofeiini. Nii, et kui jood ühe kruusi kohvi hommikul ja teise õhtul, peaks olema su päevane kohvinorm käes.

Teine märk liigsest kohvitarbimisest, lisaks südame trummeldamisele, värinale jms, on see, et oled asetanud oma lootused päevaga õhtusse saamiseks kohvi peale ning kui oled sunnitud veetma päeva ilma kohvita, koged võõrutussümptomeid.

Veel üks negatiivne külg, mille kohv endaga kaasa toob, on lisakalorid ja suhkur kohvijookide puhul ning kui armastad kohvi kõrvale ka midagi näksida, on asi veelgi hullem.

Kas tead, kui palju kohvi tegelikult tarbid?

  • Must kohv 65-120 mg
  • Espresso 30-60 mg
  • Latte või cappuccino 100-120 mg
  • Energiajoogid 80-100 mg
  • Tee 10-50 mg

Nagu iga toiduaine puhul, on ka siin võtmeks mõõdukus. Kohv on imeline jook, kuid selle ületarbimine viib terviseprobleemideni ning kehva enesetundeni. Järgmine kord, kui haarad kohvitassi järele, mõtle, kas sul on seda tegelikult vaja.

Allikas: NYPost.com

4 kommentaari

U
Uba.  /   11:51, 15. veebr 2018
Miks juua õhtul kohvi, ma ei saa aru?Paljud ei joo peale viit enam, et mõjub unele halvasti.
Kohvi piima ja meega meeldib aga siis ei tohi kohv kuum olla , tapab mee head omadused kui kuuma kohvi tarbida, siis väike teelusikas suhkrut kui on kook kõrval, siis suhkrut pole ju vaja.
E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   13:26, 15. veebr 2018
Kohv on tervisele kahjulikum kui viin. Kohvis on kusihapet enam kui uriinis. Taimetoitlased ei tarvita liha kuna selles on natukene kusihapet. Kohvis on kusihapet mitmeid kordi enam kui lihas. Kohvi tuleb maksustada aktsiisiga.
K
kohvi  /   14:39, 15. veebr 2018
Lõpetage ära palun. Pole kohvis mingit kusiapet ja viin on 100 korda hullem. Viin paneb ja teeb inimese lolliks või vägivaldseks. Kohvi seda ei tee. Joon päevas palju kohvi musta juba oma 30 a. ja pole mul südamega midagi viga ja magan väga hästi. Ma ei joo jahvatatud paki kohvi vaid joon ja jahvatan ubadest ise pulbri. Jahvatatud pakikohvid ei ole kohvi ja on tihti imeliku maitsega.
N
naine  /   08:40, 16. veebr 2018
Siiamaani on rõhutatud kohvijoomisega kaalulangetamist,sest ainevahetus kiireneb . . .vähesed joovad kohvi ämbritega,et tekib värisemine ja terviseprobleemid . . .

Loe ka neid lugusid