(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

12 väärt nippi sileda kaela ja veatu dekolteepiirkonna hoolduseks

Ei lähe enam kuigi kaua, kui päike lubab taas kanda avarmaa kaelusega toppe-kleite. Paraku reedab just dekolteepiirkond halastamatult naise tegeliku vanuse. Seetõttu vajab rinnaesine korralikku nahahooldust.

Näo eest hoolitsemise käigus kipuvad kael ja dekoltee pahatihti ununema, kuid ometi vananeb see piirkond kiiremini ja nähtavamalt. Kaelanahk sarnaneb silmaümbrusnahale, sest on näonahast mõnevõrra õhem. Samuti leidub kaelanahas vähem rasunäärmeid ning õhukesem on nahapinna kaitsev hüdrolipiidkiht. Sellest tingituna suudab kaela- ja dekolteepiirkond niiskust hoida ja end keskkonna eest kaitsta oluliselt kehvemini kui näonahk. Tagajärjeks võivad olla selgelt nähtavad pindmised kortsud ja naha elastsuse vähenemine.

 Siledama dekoltee heaks:

 • Puhasta, toniseeri ja kreemita spetsiaalselt kaelale/dekolteele mõeldud toodetega: seerumid, kontsentraadid, maskid ja kreemid. Hoolitsustooted peavad klappima nahatüübiga. Jälgi, et kannad tooteid nahale kergelt masseerides ja suunaga alt üles.
 • Dekolteepiirkonna puhastamiseks võib kasutada näopiimasid, -vahtusid või -geele. Kindlasti peab nahka toniseerima alkoholivaba näoveega, et eemaldada puhastustoote jäägid ning tasakaalustada naha pH-taset.
 • Kreemina kasuta niisutavat ja keskkonna eest kaitsvat (soovitavalt päikesekaitsefiltriga) kreemi. Kreemi peale kandes tee õrnalt näpistavaid ja patsutavaid liigutusi, mis on ühtlasi massaaži eest.
 • Hoidu rasusele nahale mõeldud, alkoholi või tugevamaid happeid sisaldavatest toodetest, sest need kuivatavad liigselt kaela niigi kuiva ja õrna nahka.
 • Et parandada kreemide imendumist ning kiirendada naha loomulikku uuenemisprotsessi, on soovitav kaela- ja dekolteepiirkonna nahka iga 10 päeva tagant koorida. Ei maksa kasutada tugevatoimelisi koorimisvahendeid (nt AHA-happeid sisaldavaid tooteid) ja massaažiharjasid, sest kaelanahk on selliseks töötluseks liiga õrn. Sobiva toote leiab näo- või kehakoorijatest, peamine, et need ei sisaldaks väga suuri koorivaid terakesi.
 • Kord või kaks nädalas võiks nahka kosutada maskiga. Sõltuvalt aastaajast ja naha olukorrast võib valida kas niisutava (suvel, varasügisel), toitva (talvel), elustava (sügisel, kevadel), pinguldava, kortse tõrjuva või jumet turgutava maski.
 • Hoidu savi baasil valmistatud sügavpuhastavatest maskidest, mis õrna dekolteepiirkonda tugevalt kuivatavad.
 • Dekolteepiirkonna nahka võib hõõruda ka peotäie jääkuubikutega. Väike külmašokk stimuleerib vereringet. Pärast protseduuri kuivata nahk õrnalt rätikuga tupsutades. Kui sulle liiga külm protseduur ei meeldi, võid tundliku naha hooldamiseks kasutada külmast veest läbiniisutatud rätikut.
 • Kui näopiirkonnale soovitakse teha intensiivsemat seerumikuuri, võivad rohkelt aktiivaineid sisaldavad tooted olla õhukese kaelanaha jaoks liiga tugeva toimega.
 • Väldi seepide ja tugevatoimeliste dušigeelide kasutamist, sest need rikuvad nahale omase happetasakaalu ega lase hoolduskreemidel toimida.
 • Väldi suitsetamist ja alkoholiga liialdamist, sest need on naha, sh dekolteepiirkonna enneaegse vananemise tuntud süüdlased. Naha elastsuse vähenemist põhjustavad ka kiired kõhnumiskuurid, sest lõtvunud kaelanahka on väga raske taastada.
 • Jälgi oma kehahoiakut ning tööasendit! Rühivigade, halva tööasendi, lamades lugemise ja liiga kõrge padja tagajärjeks on dekolteepiirkonna kortsud ja topeltlõug.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid