12
fotot
Linda Erika Kääramees on sündinud 1918. aasta 21. veebruaril, vaid paar päeva enne Eesti Vabariiki. (Helina Piip)
Jaga:     
Toimetuse Elamus

„Eesti on minu kaitstud koht. Mina kaitsen teda oma armastusega.”

...Nii ütleb raamatus „Eesti läbi 100 silmapaari” kunstnik Sirje Runge. Ta on üks neist sajast eestlasest ja eestimeelsest inimesest, keda pildistas fotokunstnik Toomas Volkmann. Lisaks Arvo Pärdile, Ita Everile, Ivo Linnale, Vello Salole, Ilon Wiklandile, Hando Runnelile, Merle Karusoole, Viivi Luigele, Mihhail Lotmanile jpt.

Neid erilisi, oma sügavusega mõjuvaid portreesid saab näha Tartus ERMis 31. märtsini. Lisaks ka Tõnu Runneli ja Tõnu Tunneli fotosid Eesti meeleoludest.
Et Volkmanni fotodel esindab igat Eesti Vabariigi aastat üks inimene – 100aastasest Lindast mullu 24. veebruaril sündinud Jakoni – siis saigi see näitus sündida vaid praegu, just nüüd! „Et ühendada esimest ja teist Eesti Vabariiki – seda saamegi teha ainult praegu!” ütles Toomas Volkmann. „Kümne aasta pärast ei ole meil neid inimesi! Või Eesti200 – mindki ei ole siis!”

Neist fotodel nähtud inimestest saab rohkem teada raamatust „Eesti läbi 100 silmapaari”. Kus kõigil on jutustada oma looke – lugu, mida saavad siin maamunal rääkida ainult nemad. Enim tekste raamatusse sündis Tiiu Suvi, Piret Jaaksi ja Mirjam Matiiseni vahendusel. Kogu selle südantliigutava projekti eestvedaja ning ka raamatu kujundaja oli Kaire van der Toorn-Guthan.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid