15
fotot
(Anne Metsis)
Jaga:     
Ilu ja mood

Etnograafilisest pärimusest inspireeritud mood vallutas ERMi

EKA moetudengite Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku moeshowks valitud Eesti Rahva Muuseumi õhtutuledes lummav atmosfäär oli parim toimumispaik, millest moekunstnik unistada võib. Etnograafilisest pärimusest inspireeritud kollektsioonid vastandusid küll traditsioonilisusega, mida parasjagu eksponeerib muuseumi väljapanek „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi“, kuid nooruslikku vunki ja fantaasiat jagus neljakümne meetri  pikkusele catwalkile küllaga.

Küllap tulekski laval nähtud vormilisi ülesehitisi ja ülestikku kuhjatud kaunistisi vaadelda kui ideid rõivamudelite edasiarenduseks. Mille tarvis inimkeha pole pelgalt liikuv näituseeksponaat ning mille kangaski võiks enam keha paitada ja olla kergem kanda, ilma muidugi vormimängudele allahindlust tegemata. Etenduse pealkirigi „ENNE“– kui hea enne või ennustus – annab selles suunas vihje.

Muuseumi moenäitusel „Külatänavalt punasele vaibale“ on 134 mannekeeni peal rahvuslikust pärandist inspireeritud mudeleid neljast ajajärgust – sõjaeelse Eesti ajast, nõukogude perioodist, välis-Eestist ja tänasest päevast. On väga peent näputööd vanemast perioodist ja julgeid interpretatsioone punase vaibaga pidulikest sündmustest. On väliseestlaste peenetundelist traditsioonilisust ja nõukogude aegsest materjalipõuast parima väljavõlumist.

Näitust on avatud kuni 18. märtsini

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid