(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

10 nippi, kuidas puhast ja naturaalset mineraalmeiki kasutades saavutada võrratu tulemus

Juba muistsed egiptlased kandsid nahale värvilist pulbrit, mis lisaks kaunistavale efektile kaitses silmi päikesekiirguse ja nahka põletava kuumuse eest. Üha rohkem teadlikke naisi eelistab tavakosmeetika asemel ka täna mineraalmeiki, mille suurim väärtus seisneb puhtuses ja naturaalsuses. Ometi on mineraalmeiki kasutades teatud nipid, millega peab arvestama.

Mineraalmeik on suurepärase katvuse ja püsivusega kosmeetika, mis samas ei ummista poore ning laseb nahal ka meiki kandes hingata. Viimast seetõttu, et mineraalkosmeetika ei sisalda vahasid. Et mineraaljumestusvahendid koosnevad peamiselt väga peeneks purustatud kõrge pigmendisisaldusega looduslikest mineraalidest, piisab väikesest kogusest, et ära katta terve nägu. Iseäranis tuliselt kiidavad mineraalseid kosmeetikatooteid filmitähed ja muusikud, kes on sunnitud oma töös hästikatvat meiki pidevalt kandma. Mineraalkosmeetika on kerge ega tekita tunnet, et nahal oleks rõhuv meigikiht. Puuder püsib kaua ja katab hästi naha ebaühtlused, ent mõjub loomulikult – märgatakse kandja ilusat nahka, mitte meiki tema näol. Viimast ka seetõttu, et mineraalid on valgust peegeldavad, vähendavad visuaalselt kortse ja suurenenud poore.

Mineraalpuuder on koostiselt tolmpuuder. Imeväikesed mineraaliosakesed peegeldavad kergelt valgust ja jume näeb seetõttu välja värske, terve ja loomulik. Mineraalpuuder on kerge, kuid kattev, seetõttu pruugib mati lõpptulemuse saavutamiseks vaid väikest puudrikogusest!

Jumestuskunstnikud soovitavad:

•             Kanna puhtale näole niisutav kreem ja lase sel korralikult imenduda – mineraalpuudrit kantakse alati kuivale nahale.

•             Vali vastavalt oma nahatoonile õige mineraalpuudri toon.

•             Raputa puudritoosi ettevaatlikult, et puudrit tuleks vahekaanele ja karbi kaane sisse ning keera kaas lahti.

•             Keeruta puudripintslit toosi kaanes, kus näed tolmpuudrit.

•             Koputa liigne puuder pintslilt vastu kaane serva või puhu kergelt pintslile. See ühtlustab pintslil oleva puudri koguse.

•             Alusta mineraalpuudri pealekandmist laubalt või näo keskelt ja kanna puudrit pintsli abil näole väljapoole suunatud ringjate liigutustega. Kui soovid katvamat tulemust, lisa puudrit näole kiht kihi haaval.

•             Kui soovid, et lõpptulemus oleks katvam ja annaks näole rohkem jumet, korda tegevust algusest peale. Võid kasutada mineraalpuudrit ka aluskreemina, pannes rohkem kihte ja kasutades erinevaid pintsleid.

•             Mineraalpuudri pealekandmisel on parimaks abivahendiks paks ja kohev pintsel.

•             Näo niisutamiseks võid kasutada ka kerget toonivat päevakreemi. Väldi siiski mineraalpuudri all katva aluskreemi kasutamist.

•             Arvesta, et mineraalpuuder on unikaalne jumestustoode, millest üksinda piisab meigipõhja tegemiseks. Oma kasutuselt võrdub mineraalpuuder jumestuskreemiga.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid