(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

5 ettekäänet, mis võivad põhjustada su enneaegse vananemise

Päikesekaitsefaktori ignoreerimine päeva- või jumestuskreemi koostisest pimedatel talvepäevadel ning meigiga magamaminek ei põhjusta nahale kardinaalset kahju, kuid kui jätta oma naha eest hoolitsemine unarusse liiga tihti, võib see pikemas perspektiivis põhjustada enneaegset vananemist. Kindlad ilurituaalid röövivad su päevast kõigest mõne minuti, kuid võimaldavad ennetada liigvaraseid kortsukesi, pigmendilaike ja teisi vananemise märke. Ometi leidub piisavalt ettekäändeid, millega õrnem sugu põhjendab oma laiskust naha eest hoolitseda:

Ettekääne 1: „Mul on olnud pikk ja väsitav päev, enam ei jaksa meiki maha võtta.“ Tegelikult võtab õhtune näopuhastus kõigest paar minutit! Meigitud, keskkonnasaastega kokku puutunud ebapuhtal nahal võib tänu pooride ummistumisele kergesti akne tekkida. Jumestuse saab kiiresti eemaldada kasvõi meigieemaldussalvrätikutega, mida on mugav öökapikesel hoida.

Ettekääne 2: „Milleks päikesekaitsekreem? Meie talves pole ju päikest!“ Enneaegset vananemist põhjustav UV-kiirgus ohustab meid aastaringselt, kaasa arvatud pimedatel talvepäevadel. UV-kiired võivad tungida koguni läbi aknaklaasi, seega pole pääsu ka siseruumides. Olulisim kaitse UV-kiirguse tõrjumiseks on päeva- või jumestuskreem, mille päikesekaitsefaktor on 30.

Ettekääne 3: „Nahahooldustooted on liiga kallid.“ Alati ei pruugi osta kallite ilubrändide kreeme. Nii mõneski testis osalenud supermarketi ilutooted on osutunud samavõrd tõhusateks kui luksusmärkide kreemid-seerumid. Kuulsa brändi nime asemel tasub keskenduda kreemi koostisele. Efektiivsemad vananemisvastased tooted sisaldavad muuhulgas ka nahka kirgastavat C-vitamiini või niisutavat hüaluroonhapet.

Ettekääne 4: „Mulle aitab! Olen proovinud kõike – ja miski ei toimi!“ Kreemide ja seerumite mõju ilmnemine võib võtta koguni kuni kaheksa nädalat. Anna neile aega mõjuda! Lisaks ei maksa uusi ilutooteid liiga paksu kihina nahale määrida, kuna nahk peab enne uute toimeainetega kohanema. Ülearune kreemikiht võib põhjustada põletikke, mis omakorda tekitavad kortsukesi, pigmendilaike ning tuhmi jumet.

Ettekääne 5: „Naha koorimine ärritab nahka.“ Surnud naharakkude koorimine pehmendab kortsukesi ja kirgastab nahka. Seevastu liiga tugev hõõrumine põhjustab nahaärritusi ja -punetust. Koorimiseks tasub valida mõni keemiline nahakoorija, mis sisaldab näiteks glükoolhapet. Väldi nahapuhastajaid, milles sisaldub alkoholi ning näokoorijaid, mille koostis on liiga suureteraline. Samuti koori nahka vaid korra või kaks nädalas.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid