(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Varia

Lugeja kirjutab: kui palju on viisakas jätta jootraha? (7)

Poeg tuli Ameerikast ja rääkis oma muljeid. Üks asi, mis jutuks tuli, oli sealne teeninduskultuur – et igal pool pead jätma tippi, ja vahet pole, kui hea teenindus tegelikult on. Ettekandja võib su peale vihasekski saada, kui sa talle jootraha ei anna. Jäime arutama, mismoodi on Eestis kombeks. Poeg ütles, et tema jätab jootraha ka nendes kohvikutes, kus pole lauateenindus. Mina ütlesin, et jätan küll ainult restoranis. Poeg ütles, et ka 10 eurot on normaalne jätta, kui arve on suur. Mina pole üle 5 kunagi pannud – palka maksku ettekandjale ikka tööandja! Kuidas teie teete?

7 kommentaari

E
Einoh  /   09:43, 15. jaan 2018
Kui teenindaja on ebaviisakas, saab ainult sendid.
E
Einoh  /   09:44, 15. jaan 2018
Kui teenindaja on ebaviisakas, siis saab ainult sendid.
J
Jürka  /   13:21, 15. jaan 2018
Saan omapoolse viisakusega vastata ainult teise poole viisakusele. Seega, kui teenindus on ok, jätan jootraha. Kui teenindus on vilets, ei jäta. Kui teenindus on külmalt viisakas, ilma naeratuseta, siis natukene mõtlen. Vist ei jäta.
N
no  /   18:49, 15. jaan 2018
teenindaja saab niigi oma töö eest palka, milleks ja mille eest veel tip?
Lihtsalt selle eest, et oma tööga hakkama sai?
Ei, mingit tippi maksta pole vaja!
N
no  /   18:49, 15. jaan 2018
teenindaja saab niigi oma töö eest palka, milleks ja mille eest veel tip?
Lihtsalt selle eest, et oma tööga hakkama sai?
Ei, mingit tippi maksta pole vaja!
E
et siis   /   23:36, 15. jaan 2018
See on muidugi väga huvitav asi! Kui mulle minu töö eest keegi jätab "jootraha" loetakse koheselt altkäemaksuks. Kui minna kuhugi söögikohta, siis altkäemaks muutub jootrahaks. Tähendab altkemaks ühel juhul on okei ja teisel juhul kriminaalkorras karistatav. Küsimus kas Eesti riigis kehtivad samad seadused kõigile kodanikele?
M
Muhv  /   20:50, 16. jaan 2018
Minu meelest on see "tippimine" ka imelik nähtus.
Miks ühte töötajate gruppi teisele peaks eelistama ja neile hinnakirjas olevast hinnast rohkem maksma? Mida restorani teenindaja paremini või teistmoodi teeb kui sama palka teeniv sotsiaalhooldaja? Või noh, võtame lasteaia söögitädi - ka toitlustusvaldkond, samuti teenindaja. Kas lapsevanem peaks iga päev võsukesele lasteaeda euromündi kaasa andma, et "tippigu" söögitädi? Tundub abdsurdne? Täpselt sama absurdne on söögikohas oma tööd tegevat ja selle töö eest ametlikku palka saavat teenindajat "tippida."
Ameerikas on olud hoopis teised, seal oli alles hiljaaegu paljudes osariikides restoranipidajal võimalik teenindajale maksta alla miinimpalga põhjusel, et teenindaja saab jootraha ja osa palgast tulebki jootrahast.
Meil on seadused paigas, alla miinimumpalga kellelegi täiskoormusega töö eest maksta ei tohi. Üldiselt makstakse rohkem. Töötaja on tööl töölepinguga, seal on kirjas tema tööülesanded, mida ta peab täima selle palga eest, mida tööandja talle maksab. Mingit jootraha eraldi NÕUDA ei ole õigus. Jah, mõni klient võib erakordselt hea teeninduse eest jootraha jätta, aga seda ei saa muuta nö "poolkohustuslikuks."
See põhjendus, mida need nõudjad üldjuhul toovad - töö raske, palk väike - ei ole pädev. Ei meeldi, otsi parem töökoht. Töölepingule ja palgatingimustele on teenindaja ise vabatahtlikult alla kirjutanud. Keegi ei sundinud. Keegi ei keela ka ära minna.
Kui suur jootraha himu, siis pakkugu teenindaja erakordset teenindust, midagi rohkemat sellest, mida töölepingu järgi tegema peab.
Mina ei anna kunagi jootraha selle eest, et inimene lihtsalt oma tööd teeb. Mulle ei anna ka lihtasalt hommikul tööletulemise ja tavapäraste tööülesannete täitmise eest keegi jootraha.

Loe ka neid lugusid