(Pixabay.com)
Jaga:     
Suhted

Tuntud Eesti naised annavad nõu, kuidas armastust hoida, et see kestaks (3)

Kuidas hoida armastust? Nii oleme küsinud Eesti Naise püsirubriigis Armastuse ankeet. Vaata, mida vastasid Hedvig Hanson, Eve Andre, Jelena Skulskaja, Kerttu Rakke, Epp Maria Kokamägi, Katrin Maimik ja Maian Kärmas.

Maian Kärmas: Õppida seda tabamatut kunsti, kuidas hoida ja armastada iseennast. Siis peaks vast saama teistele ka seda jagada. Ei saa just ütelda, et ses suhtes musterõpilane oleksin.

Epp Maria Kokamägi: Armastust tuleb hoida nagu soojust ja tuld koldes, et ta elu tõmbetuules ei kustuks.

Katrin Maimik: Armastust saab hoida, kui teineteisege arvestatakse. Kui üks pool hakkab domineerima ja oma arvamustega teisest üle sõitma, saab ka armastus varem või hiljem otsa. Empaatial on suur roll armastuse säilimise juures.

Kerttu Rakke: Ikka armastades. Aga oma ego ei tohi maha tampida. Mees on kütt, ta ei tohi 100% tunda, et kõik on käes ja paigas.

Jelena Skulskaja: See on võimatu! Armastus on vaba! Naised, kes hoiavad meest enda küljes laste või südametunnistusega šantažeerides, ei saa hoida armastust, vaid ainult seda isikut enda juures. See on kõige õudsem situatsioon – elada inimesega, keda sa ei armasta või kes ei armasta sind. Olen alati lahkumise poolt.

Ei ole reegleid, mille järgi armastus käitub. Ei ole nii, et kui keedad mehele suppi, teed kotlette, pesed ja triigid, siis ta kellessegi teise ei armu. Või ka vastupidi – kui sa ei tee midagi ja ainult virised, ei tähenda see veel, et ta ei hakka sind armastama.

Hedvig Hanson: See on midagi, mida võiksid meile õpetada meie vanemad, aga tihti jääb see õpetamata, sest nad ise pole osanud hoida. Ja nii ei oska me ka tihtipeale. On vaja teadlikkust, kui saabub argipäev. Siis alles selgub kuipalju me tegelikult teist inimest armastame või tahame, püüame. Kõik on muutumises – me ise, meie partner, meie (pere)elu. Peame kohanema muutustega. Peame olema leplikud. Ja muidugi, peame oskama olla tähelepanelikud teineteise suhtes. Tahtmine on suutmine, usun ma. Kui me enam ei taha, siis me ka ei oska, ei suuda. Samas kui me ei oska, suudab tahtmine panna ka õppima. Armastuse hoidmine on töö, aga seda tööd ei peaks tegema hambad ristis, vaid ikka armastavalt. Kannatlikult.

Eve Andre: Kui oled leidnud, siis hoia hoolikalt. See tähendab väärtustage teineteist, tee igapäevaselt neid samu pisiasju, mis teist inimest rõõmsaks ja õnnelikuks teeb.

3 kommentaari

E
eks  /   13:01, 15. jaan 2018
eks peab selgusele jõudma, kas see on üldse armastus.
Armumine saab läbi. Tore, kui see oli ilus ja pöörane. Aga sa imestad ühel päeval nagu unest ärgates - mis see küll oli!
Armastus alles hakkab kasvama . Kõik head sõnad peavad selles armastuse kasvamises olema - vastastikune õrnus, headus, ausus, hoolivus,tarkus, enesearendamine, truudus, töökus, edasipüüdlikkus. Vähenõudlikkus, uhkeldamise puudumine. Austada teise maailma - meil kõigil on ju oma maailm.
Küll võ'iks elu ilus olla! Aga, kui oled kõik hullud uperpallid läbi teinud ja pesumasina trumlis olnud oma elu ja suhetega. Siis on väärtus, kui sorteerides kõik oma killukesed ilusateks, kasulikeks, ja sa imestad, et nii palju on, mille üle saatusele tänulik olla ja et igas halvas oli oma kullatera.
S
s  /   16:06, 15. jaan 2018
Ja kas need tuntud naised on ise eeskujuks kõik?
M
mees  /   10:38, 16. jaan 2018
Minul vedas!

Loe ka neid lugusid