6
fotot
(Priit Grepp)
Jaga:     
Värske ajakiri

Eva Luigas: „Aiareisid on ju, nagu satuksid elusana paradiisi!“ (1)

Just ajakirja Aed peatoimetaja Eva Luigas on see äge naine, kellega koos saab aprillikuus sõita Eesti Naise Hiina reisile ja näha oma silmaga pojengifestivali. Ilu päästab maailma!” usub Eva. Jaanuarinumbrist loe, kuidas Eesti Naine Eval külas käis.

Eva on oma eelmises elus töötanud nii Nukuteatris kui ka PÖFFil turundajana. Kuid alati tundnud, et tahaks midagi ka oma kätega teha. Ja kui kord kogu Tallinn jäi ilma internetita ning mõni aeg hiljem kadus ka mobiilside ja kogu aeg oli jama koopiamasinatega, siis sai ta aru, et “olen hakanud päris elust eemalduma. Aga kui juhtub midagi? Ja pean endale kartulit kasvatama? Ma isegi ei teadnud siis, kuidas see käib!...” Nii läks Eva õppima maastikuehitust ja aastaid hiljem on temast saanud ajakirja Aed peatoimetaja ning aiandusraamatute autor, kes oma Kakumäe aias teeb paljud asjad enne läbi, kui neist kirjutab.

undefined (Priit Grepp)

Oma esimesel aiareisil käis Eva 2009. aastal. “Sain säärase kultuurišoki, et mina, kes ma harva vait olen, ei suutnud paar kuud sellest reisist muljetada. See oli nii kihvt! Ma ei osanud enne loodust nii vaadata, et sellest saab jõudu ammutada. Aga Chelsea lillefestival – issand jumal! Aiareisid on ju, nagu satuksid elusana paradiisi! Seepärast ootangi põnevusega kevadist Hiina reisi ja sealset pojengifestivali. Kujutan ette, et sealt saadud emotsiooni pealt võiks lausa lendu tõusta! Sellistes kohtades mõistad, et ilu ja kultuur on see, mis maailma päästab! Mitte mingid relvad. Vaid esteetika.”

undefined (Priit Grepp)

Aianduses on ju vaene ja rikas mees võrdsed – päike paistab mõlemale ja vihma sajab mõlemale. “Taimi on võimalik seemnest kasvatada ja pistoksast paljundada. Õhema rahakoti puhul on ehk vaid aiaehitised tagasihoidlikumad. Aga kui sul on kuldsed käed, saad ise ehitada!”

“Kõik ongi õpitav!” teab Eva. “Mulle meeldib, et elu on pikk ja on võimalik erinevaid asju õppida.” Ta on tudeerinud näitejuhtimist, rahvusvahelist ärijuhtimist, maastikuehitust, mööbli restaureerimist. Hiljuti käis rõivaste konstrueerimise kursusel, et endale ise mantel õmmelda. Ja järgmisena tahaks omandada pottsepa oskused, kõik vastavad raamatud on juba ostetud.

Magamistoa aknalaud Eva ja ta elukaaslase Aivar Paadi kodus on kaktustele broneeritud, sest “neile meeldib jahedus ja meil on aken alati pisut lahti”. Kaktused on Aivari suured lemmikud ja Eva on neid talle aeg-ajalt kinkinud.

undefined (Priit Grepp)

Eva ei too kunagi ühte tuppa kokku vastselt poest ostetud taime ja omakasvatatud taime, sest võivad tulla kahjurid. “Kui ma panen kevadel oma peened välismaa salatid ja tomatid kasvama, siis sel ajal ei too ma korterisse lõikelilligi. Või on osa taimi karantiinis ja ma ei hoolda neid isegi mitte sama kastekannuga.”

Täismahus artiklit loe Eesti Naise jaanuarinumbrist:

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

1 kommentaar

K
kgb  /   15:43, 14. jaan 2018
Eva ära seda Aivarit väga tõsiselt võta ,ta on paljudele oma endistele elukaaslastele haiget teinud

Loe ka neid lugusid