(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

Viis moodust, kuidas vältida, et ripsmetušš ei jääks tükki

Iga naine unistab tumedatest, pikkadest, kohevatest ja mis peamine, eraldatud ripsmetest, mis ei näeks välja nagu karvased ämblikujalad. Õiget tehnikat kasutades ja võimalikke vigu vältides on tükkis ja paakunud ripsmed minevik!

1. Liiga palju värvi harjal.

Levinuim põhjus värvi tükkiminemisel on see, et ühe korraga kantakse ripsmetele liiga palju värvi. Nõrgad ja harvad ripsmed ei pruugi värvikogust vastu võtta ning ülemäärane kogus paneb ripsmed üksteise külge kleepuma. Olgugi, et see võib tunduda raiskamisena, tasub liigne värv pühkida pabersalvrätiku külge. Iseäranis tihti kipub klimpi jääma ripsmetušiharja ots, mida saab puhtaks tõmmata ka tušituubi serva külge – siis ei lähe kuigipalju väärtuslikust tušist raisku.

2. Vale värvimisnurk.

Lisaks tušiharja horisontaalasendis hoidmisele võib harja näiteks püstipidi keerata, mis võimaldab paremat ligipääsu alumistele ripsmetele. Ripsmed tasub läbi kammida hoolikalt, mitte vaid harjata lühidalt, suunaga sissepoolt väljapoole. Ka ripsmetušiharja otsaga on võimalik täpset tööd teha.

3. Mitu kihti.

Mida rohkem ripsmetuši kihte koguneb, seda tõenäolisemalt need tükki lähevad. Õnneks on võimalik ka ühe hoolikalt peale kantud kihiga saada megavolüümikad ripsmed. Osad ripsmetušid sobivad kihiti peale kandmiseks paremini kui teised – samal ajal, kui mõnede teiste peale on võimatu teist kihti peale kanda juba samal hetkel, mil esimene on kuivada jõudnud.

4. Läbi kammimata ripsmed.

Isegi kui tušš ripsmetel tükki minema kipub, on olukord veel päästetav, kui kammida ripsmed läbi tuši veel niiske olles. Kel on eriti pikad ja kaarjad ripsmed, kammigu need läbi juba enne tuši peale kandmist.

5. Liiga uus või vana ripsmetušš.

Ripsmetuššide koostis erineb suuresti. Mõni tušš on ülimalt märg kohe tuubi avamisel, mistõttu on tükkiminekut peaaegu võimatu vältida. Üldiselt aitab sel puhul tihe kasutamine mõne päeva vältel, mil tušš mõnevõrra kuivab ning seda ei tule harja peale enam nii ohtralt. Aitab ka eelpool soovitatud harja pühkimine. Teine äärmus on liialt ära kuivanud ripsmetušš. Vaevu värvi andva tušiga ei õnnestu korralikku lõpptulemust saada, niisiis tasub ripsmetušši regulaarselt uuendada. Hädaolukorras võid tuši vutlarisse ka paar silmatilka lisada, mis aitab massi pisut vedelamaks muuta. Ripsmetušid vananevad mõne kuuga, kuid kiire kuivamise põhjuseks võib olla ka kehvasti suletud tuub või ripsmetušiharjaga edasi-tagasi tuubis „pumpamine,“ mis toob sisse liigselt õhku.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid