(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Suhted

Lugeja kirjutab: ma ei näe jõulude ajal kunagi oma meest! (6)

Minu mehe peres on väga ranged jõulutraditsioonid. Olgu, mis on, jõuludeks peavad kõik pere kolm last koju tulema. Nende ema teeb pühadeks pikalt ettevalmistusi, koos käiakse surnuaias ja jagatakse kingitusi. Täpselt sama toimub minu peres. Kui ma ütleks emale, et ma jõuluks koju ei tule, saaks ta ilmselt rabanduse ja solvuks elu lõpuni! See tähendabki, et aastast aastasse oleme mina ja mu kallim jõulude ajal lahus. Üks ühes Eesti otsas ja teine teises. Meil ei ole lapsi, nii et ei saa vabandada, et teeme ise oma perega jõuluõhtu. Ausalt öeldes ei kujutagi ma ette, mis siis saab, kui lapsed peaks sündima. Kindlasti eeldavad mõlemad vanaemad, et oleme siis pühade ajal just nendega. Kuidas see olukord lahendada, ilma et keegi solvuks või kurvastaks?

5 kommentaari

K
Kas ei ole  /   12:05, 20. dets 2017
aega hakata aru saama, et olete ise pere ja teil on omad peretraditsioonid? Kui kaua peab põllepaelas kinni olema?
N
naine 55  /   14:29, 20. dets 2017
Minu pojad on niimoodi kokku leppinud naistega, et yks aasta meie juures ja teine aasta naise vanemate juure jöuluöhtuti. Ja sobib köigile. Kohutav kui vanemad ei lase oma lastest lahti!
M
Mees  /   15:35, 20. dets 2017
Aga miks nad ei võiks lihtsalt omaette olla ilma et kumbagi vanemate juurde minnaks? Kui nad tahavad seda.
N
naine 35  /   05:30, 21. dets 2017
Kutsuge nii mehe vanemad kui ka naise vanemad endale külla jõule veetma. Saate kõik koos olla.
M
Malle  /   15:56, 21. dets 2017
asjal on lahendus! Hoolimata päritoluperest olete teie ju PERE! ja TEIE perel on aeg luua oma traditsioonid. Nii saabki öelda, et alates järgmisest aastast veedame jõuluõhtu oma kodus ja sõidame nt esimeseks pühaks mehe vanematele külla ja teiseks naise vanematele külla.
  /   00:06, 28. dets 2017
me oleme aastaid olnud 24.12 minu vanemate juures ja 25.12 mehe vanemate juures, ja nii on 10 aastat. Minu jaoks on see jube stress ja peavalu, eriti viimased 3 aastat kui lapsed ka on, väga väsitav. Otsustasime et järgmisel aastal oleme kodus, kes tahab tuleb külla ;)...küll see solvumine Teie vanematel üle läheb, on solvunud võib-olla jaanipäevani.

Loe ka neid lugusid