(Pixabay.com)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

Matt huulepulk = mäkerdatud musisuu?

Vedela tekstuuriga matt huulepuna näeb oskuslikul pealekandmisel jumalik ja trendikas välja, kuid halvimal juhul jätab mulje, justkui oleks viieaastane tüdruk emme meigikoti kallal käinud… Kuidas saavutada täiuslikku huulemeiki?

1.            Enne huulepulga suule kandmist koori ja niisuta huuled.

Pehmetele ja niisutatud huultele on matti huulepulka märksa lihtsam kanda kui kuivale ja lõhenenud suule. Lisaks jääb lõpptulemus ühtlasem, ilma, et värv joonekestesse ja kurrukestesse koguneks.

2.            Testi esmalt heledat tooni.

Kui oled mati huulepulga kasutamises veel võhik, ei tasu esimesena haarata kirka punase või tumepruuni tooni järele. Algajatele sobivad nude-toonid ja huulte loomuliku värvi lähedased punased – isegi, kui tulemus pole perfektne, ei torka see silma.

3.            Kasuta huulepliiatsit.

Nagu tavalisegi huulepulga puhul, kehtib sama mati suuvõõbaga – kui piirjooned on ees, on värvida märgatavalt hõlpsam. Pliiatsit tasub õige pisut kanda ka huultele, et huuli ääristavad jooned liiga tugevalt näha ei jääks.

4.            Alusta väikesest kogusest.

Vedelamad huulepulgad on reeglina iseäranis pigmendirohked, seega piisab tulemuse saavutamiseks vähesest. Värvi paksu kihina huultele kandes jääb tulemus ebatasane ning võib kergesti laiali minna.

5.            Ära hõõru üla- ja alahuult teineteise vastu.

Paljudel on komme kanda huulepulka esmalt üla-, seejärel alahuulele, hõõruda siis huuli teineteise vastu, ning jätkata suu värvimist. Tegelikult takistab see tegevus huulepulga kuivamist, ning tulemus kipub ebaühtlaseks muutuma, kui huulte hõõrumise järel kanda uus kiht puna juba kuivanud värvi peale.

6.            Hoia tõhus meigieemaldaja ja vatipulgad käeulatuses.

Kuna vedela huulepulga eesmärk on hea püsivus, ei ole laiali läinud värvi just kõige lihtsam eemaldada. Kui midagi on huulte värvimisel viltu läinud, pühi liigne huulevärv meigieemaldajasse kastetud vatipulga abil kiiresti ära. Seejärel võib appi võtta ka peitekreemi, mille abil laiali läinud jumestust korrigeerida.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid