(Eesti Naine)
Jaga:     
Toimetuse Elamus

Kõige kaunim krimifilm (3)

Jo Nesbø põnevike kangelane Harry Hole on nüüd, Michael Fassbenderi  kehastatuna saanud kindla näo ja kuju – ilmselt ei jää praegu veel kinodes linastuv briti krimidraama „Lumememm“ ainsaks Nesbø põnevuslooks, mille alusel film tehtud. Miks „Lumememme“ vaadata tasub? Esiteks – väga põnev on, pinge ei lange praktiliselt hetkekski. Sellest hoolimata, et oled sündmustega raamatut lugenuna juba kursis. Teiseks – süžeest sõltumata sisaldab film palju kunstiliselt kauneid kaadreid, Norra linna- ja loodusvaateid, omanäolisi interjööre ja miljööpilte. Kolmandaks – osatäitmised on veenvad, lisaks sarimõrvari väljaselgitamisele joonistuvad välja ka peategelaste eraelulised pained ja pinged. Neljandaks aitab lugu taas kord meenutada, et me kõik tuleme oma lapsepõlvest – nii et ettevaatust lastele tekitatavate traumadega!

1 kommentaar

*
***  /   10:39, 18. nov 2017
Kahtlen väga, kas sarimõrvarist jutustava filmi kohta sobib öelda "kaunis".
See on kaunis kahtlane.
9
9mm  /   10:58, 18. nov 2017
Pole kuulnud veel ühtki positiivset arvamust selle filmi kohta. Toimetuse Elamus lähtub sellest, et kui film in veniv ja igav, siis on see järelikult hea
H
haha  /   20:35, 18. nov 2017
Vbl kuna filmikriitikud on selle filmi täiega maha teinud, ei julge enamus piuksatada, et tegelt meeldis. Tore, et Eesti Naise toimetus end heidutada pole lasknud :) Mulle meeldis ka väga, tõesti jättis kuidagi kauni ja helge mulje tänu hingematvatele vaadetele, kuigi sisu oli muidugi karm.

Loe ka neid lugusid