(Kristjan Lepp)
Jaga:     
Kullafond

Sünnipäevalaps Maire Aunaste: „Ma lihtsalt olen!“ (35)

Avaldame katkeid artiklist, mis ilmus Eesti Naises 2013. aasta augustis.

„Ma lihtsalt  o l e n,“ ütleb Maire Aunaste, kui temalt küsida, kuidas ta oma akusid laeb. „Mulle meeldib mõelda, rääkida, reisida. Ja muidugi autoga sõites oma plaate kuulata – need on mul kõik vana-ameerika muusikaga (nn oldies). Magada meeldib mulle ka! Öösel olen kaua üleval, selline režiim on ammuilma välja kujunenud. Pealegi olen tõeline televiisorifanaatik. Mind huvitavad inimeste lood. Võin lõpmatuseni vaadata ka häid filme, kus räägitakse suhetest.

Inimesed vajavad lootust. Kui lähed õnnetuna magama, siis ei ole järgmisel hommikul mingit võimalust õnnelikuna tõusta.“

Millise kaaneportree te ise endast looksite?

Vabatahtlikult mitte mingisugust! Kui ma ülikooli astusin, siis valisin endale loomingulise töö teemaks “Kes ma olen?”. Nii et ühe korra elus olen ma pidanud ennast portreteerima. Ma ei usu, et täna samal teemal uuesti kirjutades oleks see portree eriliselt teistsugune: ikka ma olen kahtlev, tihti vähese enesekindlusega, avalikkust pelgav…

Kui luua portree ühe lausega, siis ütleksin, et olen liiga otsekohene, liiga aus, mugavusi nautiv ning lapsest saadik kindel selles, et olen planeedil Maa vaid lühikest aega reisija. Just seetõttu ei taha ma omada mingit käegakatsutavat vara, mul ei ole seda lihtsalt tarvis. Rikkust vaatan ma lihtsalt uudishimulikult nagu mõnd Rodini skulptuuri – võin seda imetleda, aga endale ma seda ei taha. Üldse on mul vähe asju, mida ma tõepoolest vajan: aastaringselt lahtise aknaga magada, teadmist, et mu lähedastega on kõik korras, ja ühte inimest, keda oodata. Mis puutub rahva arvamisse, et televisioonist tuntud inimeste elu pole muud kui teiste tuntud inimestega suhtlemine ja ilusate riiete kandmine, siis minu puhul ei pea see kindlasti paika. Nagu on öelnud Robbie Williams – “Stiilne olla on väsitav! Ma võin osta siidist hommikumantli ja kanda seda siidsalliga, aga kolmandal päeval käin oma dressides edasi…” Mina olen täpselt samasugune – kuigi mu suures garderoobis on riided hunnikus, olen võimeline aasta läbi kandma ühtesid ja samu musta värvi riideid. Sest ma arvan, et siis paistan ma vähem välja.

Raamatus “Mitte ainult meestest” ütlete, et tõe ja õigusega tuleks ümber käia hellalt ja ettevaatlikult. Milline tõde on olnud endale kõige valusam kuulata?

Minu Ameerikas olles oli üks mu eksabikaasadest ühes intervjuus öelnud, et perenaisena oli Maire null, emana natuke rohkem kui null. Selline diagnoos teeb küll haiget! Muide, viimastel aastatel on mulle kinnitatud, et ma teen päris hästi süüa. Varem ma ei teinudki süüa, sest elasin 14 aastat ühiselamus. Kolmekümneselt oskasin ainult muna praadida – ühisköögis gurmeekunsti just ei arenda. Pliit inspireerib mind alles siis, kui mul on, kelle jaoks süüa teha.

 

Millest unistate?

Minu eas!? Mitte millestki! Ah, ma teen nalja…

Üks unistus on mul küll: elada kaks-kolm kuud aastas New Orleansis. See on minu lemmikkoht tänu muusikale ja söögile. Loodan, et mul on nii palju raha, et saan üürida maailma kõige väiksema ja tühjema toa ja elada pisutki New Orleansi prantsuse kvartalis. Mulle meeldib lihtne elu ja sealne elu on lihtne. Selles linnas on sündinud Louis Amstrong, seal on sündinud dzäss. New Orleansi muusika on minu absoluutne lemmik.

Armastus ikka peaks ka ellu kuuluma?

Ma olen selle enda jaoks välja mõelnud – mulle piisab, kui mina armastan, ma ei pea olema armastatud.

See on olnud läbi aegade ju suur filosoofiline küsimus – kumb on parem, kas armastada või olla armastatud?

26 kommentaari

P
peeter laur  /   08:57, 7. nov 2017
Tore naine. Palju õnne ja head tervist talle !!
M
Mäepeal  /   08:59, 7. nov 2017
tuleb tööd teha, mitte olla.
J
Jep  /   10:18, 7. nov 2017
Istub seal käsi põsakil, aga kella see-eest tunneb hästi, nii kui osutid näitavad 16.25, nii krahmab koti ja marsib saalist välja (kui üldse suvatseb kohal olla).
V
vot  /   22:17, 7. nov 2017
niimoodi oleks me kõik,lihtsalt oleks...kui tead,et sellise olemise eest ikka kukrusse ka midagi kõliseb,et saab sõita,reisida ja olla.
E
et siis  /   09:04, 7. nov 2017
Ma lihtsalt o l e n. Jah, kurb meie aga maksame selle lihtsalt kinni. Meil on riigikogus tegelane kes lihtsalt on.
S
See ju 4 aastat vana lugu!  /   09:17, 7. nov 2017
Selle ajaga jõuab paljugi muutuda....
A
ants  /   09:47, 7. nov 2017
Palju õnne sünnipäevaks!
P
Paneb muigama :-)  /   10:01, 7. nov 2017
Võlts foto. Miks te silute neid nägusid tundmatuseni.
Maire tõesti lihtsalt on, seda on Riigikogus näha.
M
Maire  /   12:28, 7. nov 2017
See foto tehtud fotoshopis riigirahade kulul uuteks riigikogu valimisteks.
V
vaike  /   10:34, 7. nov 2017
Täiesti mõtetu naine. Ta ei peaks Riigikogus üldse olema,sest ta ei oska ühtegi probleemi käsitleda, rääkimata selle lahendamisest..
J
Jürka  /   11:14, 7. nov 2017
Probleeme ei saa käsitseda, sest neid ei saa käega katsuda. Teoreetilisi asju käsitletakse. Ning oleks juba aeg õppida kirjutama "mõttetu".
Õ
õigus!  /   00:23, 8. nov 2017
seal peaks olema rumal-vaike!
E
ei saa  /   10:43, 7. nov 2017
Hamlet ütles ka olla või mitte!
Kõrgem pension käes,muidugi on olla hea niisama,kuid
maksumaksjad maksavad töötunnid kinni.
Kas sellisel tüübil ei ole piinlik esineda meedias koos
oma tütrega?
S
Se-to  /   10:52, 7. nov 2017
Parem kui ei oleks !
P
Peeter Paul  /   12:34, 7. nov 2017
Väga õige pealkiri"ma lihtsalt olen Riigikogus", mis mul asja sellega mis asju seal aetakse!
J
Jah  /   13:49, 7. nov 2017
mis sinust pärast surma saab, seda ma küll ei kadesta. Riigikogus teenid omale selge põrgupileti!
J
Jah-ile  /   14:38, 7. nov 2017
ära muretse teiste hauatagusest elu pärast ,ennekõike katsu oma elukesega ühele poole saada. Tahaks ka olla Riigikogus,aga näe ei valita ja kadedus ajab upakile! Naer kaugusest.
N
Nojah  /   17:14, 7. nov 2017
kes teab, kellele on lusikaga antud, sellelt ei saa kulbiga võtta, ilmselt Jumal ka mitte.
V
V  /   13:54, 7. nov 2017
No ole, ole, aga ära Riigikogus ole.
M
Mairele  /   14:33, 7. nov 2017
palju õnne,rõõmsaid päevi ja mingu Su unistus täide ! Kogu oma tegevuste läbi on ta olnud rõõmus,energiline ja käitunud nii nagu ühele haritud naisele kohane.Bravuuritarid jäävad ikka kaugele maha !
Õ
Õpetus  /   15:08, 7. nov 2017
Riigikogus ei saa lihtsalt OLLA , vaid tuleb tööd teha. Niisama iluleda ja olla võib mujal.
E
ee  /   15:09, 7. nov 2017
ei usu et tal häbi ei ole, kui suur see summa selle vastu tal on.
U
Urrr  /   15:17, 7. nov 2017
Aga kes sa oled? Lihtsalt niisama istumise eest palka saav tegelane oled? Tulemusi ju pole. Ise sa ütlesid, et poliitikast midagi ei jaga. Ainult palk ja hiljem lisanduvad hüved meelitasid....
T
tore ju et oled  /   16:44, 7. nov 2017
aga katsu rohkem omaette olla, me ka tahaks rahu
A
aga ei saa rahu  /   00:24, 8. nov 2017
pead siin lõksutama
J
ja neid on terve  /   16:55, 7. nov 2017
leegion seal riigikogus.
R
riigikoguja saabki   /   17:02, 7. nov 2017
lihtsalt olla - ei mida tegemist , ei mida kiiret jne. Palka antakse kah pealekauba.
S
Sõnnipäevalapsele!  /   18:30, 7. nov 2017
Jah MAire!Esiteks palju õnne Sulle.Aga et sa tahad lihtsalt olla,on arusaadav,kuid miks sa sinna riigikogusse lihtsalt olema läksid,on rahvale arusaamatu.Aga muidugi ei saa mainimata jätta,et selle idiootsuse eest tuleb ikka neid valgamaalasi tänada.No ei ole palju öeldud,et ikka kauge nurk ja vähe mõistust.Mis kasu see Aunaste siis teile sealt toob?Poole toobised on pooletoobised.
Riigikogu ei ole koht,kus lihtsalt olla oll lall laa.Sellepärast sa kulla Maire vastik oledki.Kui sa kuskil mujal lihtsalt oleks,siis tõesti ole,ole!Aga nüüd oled sa parasiit,rahva kukil!
T
Teadja  /   19:57, 7. nov 2017
Kullakesed torisejad,see artikkel on kirjutatud 4-aastat tagasi! Siis ju oli õigus lihtsalt olla ja see ei tähenda mitte seda,et istun ja olen,see on ikka ületoodud tähendusega.
J
just  /   19:17, 7. nov 2017
ma lihtsalt olen uus tuul riigikogus.Vaadake seda õnnelikku nägu ja te näete mida võib teha riigikogulase palk inimesega!
K
Kahepoolne armastus on õnne saladus  /   19:22, 7. nov 2017
Mis puutub dilemmasse, kas armastada või olla armastatud, siis vastus peitub siiski neis mõlemas. Kui armastad, siis oled õnnetu, sest sind ei armastata. Kui sind armastatakse, siis oled õnnetu, sest sa ise ei armasta.
See jutt, et kellelegi piisab ainult ühepoolsest armastusest, on enesepettus. Iga inimene soovib oma südames, et ka teda keegi tõeliselt ja südamest armastaks. Vastuarmastuseta armastus on inimkonna suurimaid probleeme ja üks suurimaid kurbuse allikaid, milles inimesed elavad.
V
võrukas  /   19:52, 7. nov 2017
Maire osutuks valituks Kagu-Eestis,huvitav kes olid need ,kes teda valisid sinna magama,ei ole ta ühtki probleemi üles tõstnud veel peab kannatama 2 aastat,las ta siis lihtsalt olla
M
Mihkel Espoost  /   21:51, 7. nov 2017
Palju õnne,mu noor ja kaunis klassiõde,diplomi saime veel pealekauba sammaste alt.Kohtumiseni.
U
Uskumatu olukord !  /   01:54, 8. nov 2017
Uskumatu olukord . 90 % lihtpaarialasi teenivad sandisentide eest 10 %- le legaliseeritud kurjategijatele hiigelpalka . See kõik on võimalik tänu ainult eestlase lambaajule !
K
Kullamaalane  /   22:22, 10. nov 2017
Armas Maire- palju palju õnne Sulle sünnipäevaks. Tunnen Sind juhuslikult pisut ja selle põhjal võin öelda, et oled üks väga armas, võimas ja energeetiline naine, kes saab elus igas olukorras hakkama, kes ei müü maha põhimõtteid ega aateid, kes on alati abivalmis ja avatud, kellel on süda õiges kohas. Edu Sulle Maire, ära kadedaid endale ligi lase- naudi elu , oled selle ära teeninud

Loe ka neid lugusid