(Hendrik Osula)
Jaga:     
Värske ajakiri

Anni Arro: „Kui varem ostsin toitu nagu muuseas, siis nüüd olen märganud, et kui tahta poest natukenegi midagi paremat, on kõik üsna kallis.“ (11)

Hinnad on viimasel aastal üsna jõudsalt tõusnud – kas see on ka meie tarbimisharjumusi muutnud?

Kokk ja kohvikupidaja Anni Arro tunnistab, et vaba raha kipub viimasel ajal suuresti toidule kuluma. Veel mõni aeg tagasi see nii ei olnud. Põhjuseks on paljuski see, et toit on kallimaks läinud. Ent ka toidu kvaliteet on tema jaoks aina olulisem. “Kui varem ostsin toitu nagu muuseas, siis nüüd olen märganud, et kui tahta poest natukenegi midagi paremat, on kõik üsna kallis,” tunnistab Arro. Kui kartulit ja porgandit saab veel odavalt, siis lõhet või lihakraami kaugeltki mitte. Ent valikuid ta üksnes toidu hinna järgi ei tee.

Arro nendib, et välismaal käies võib märgata, et nii mõneski Euroopa paigas on toit odavam kui meil. “Amsterdamiski oli toidukaup kohati odavam – suured ketid suudavad paremaid lepinguid saada.”

Abiks aed ja talumees

Samas on eestlane Arro sõnul tänu nutikusele läbi aegade hästi hakkama saanud. “Ega praegust olukorda saa kaugeltki hulluks nimetada,” nendib ta. Hea, et paljudel on oma aed, kus söögikraami kasvatada. Arro toob näiteks lehtkapsa, mis tal aias vohab: “Amsterdamis näiteks maksis selle kimp kuus eurot.”

Paljudel on “oma talunik”, kelle käest kohalikku toorainet soetab. Arro ise on viimasel ajal hakanud rohkem turul käima, sest sealt saab nii parema hinna ja kvaliteediga toidu kui ka selle juurde käiva suhtluse.

Loe edasi Eesti Naise digiajakirjast, sõna saavad ka MTÜ Uuskasutus juht Katriin Jüriska, Spiritjooga disainer ja looja Katrin Kivi, psühholoog, pereterapeut ja koolitaja Kadri Järv-Mändoja ning Suhtekorraldaja ja kommunikatsiooniekspert Tiina Shein:

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

6 kommentaari

A
alina  /   08:41, 3. nov 2017
alles nüüd said aru ?
S
Sa  /   08:57, 3. nov 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
D
Defineerige  /   09:06, 3. nov 2017
baba
:))
N
naisuke  /   09:05, 3. nov 2017
Olen sellest ammu aru saanud- kuidas on võimalik, et alles nüüd...
S
sama siin  /   09:46, 3. nov 2017
alati vaieldakse, et tervislik toit ei ole kallis ja igasugused toitumisnõustajad räägivad sama.
Tegelikult on ikka küll kui süüa hästi mitmekülgselt. Kala on üle mõistuse kallis, ega puuviljad ka odavad ei ole. Ja siis imestatakse, miks lastele antakse viinereid ja kartuleid või hakklihakastet. Aga sellest saab kõhu täis üsna odavalt.
T
Tädi Maali  /   17:56, 3. nov 2017
Mis sel hakklihakastmel viga? Hakkliha tehakse ikka lihast, mis siis aetakse läbi hakklihamasina. Kartul on ju tervislik toit, ikkagi taimetoidu alla liigituv.
M
maali  /   08:00, 4. nov 2017
ei tea küll, et hakkliha oleks lihast, see sisaldab igasuguseid jäätmeid mis loomast üle jäänud ja kartul on keemiat täis
T
to maali  /   21:14, 4. nov 2017
Ostate kartulid talunikult ja liha samuti ning ajate läbi hakklihamasina. Lõhe ja puuviljad ei ole samuti keemiavabad!
S
see on ju loogiline  /   10:11, 3. nov 2017
kui töötajate palgad tõusevad, peavad poes tõusma ka hinnad. Igavene ringkäik, millest kahjuks paljud aru ei saa.
I
imelik  /   08:01, 4. nov 2017
see ongi imelik, milleks peab pidevalt muudkui tõstma ja tõstma, kas normaalne ei oleks stabiilsus mis ei ruineeriks inimesi
N
naine  /   10:38, 3. nov 2017
Vaadates pilti artikli juures - ei mõista, mispärast peab ennast järjest rohkem eksponeerima kas puhta alasti või siis vähemalt aluspesu ikka korralikult välgutades, isegi need naised, kes muidu korralikud ja tublid on tundunud nagu Anni Arrogi siiani. Mitte mingit moraali-ega häbitunnet ei ole enam inimestel?
T
to naine  /   21:12, 4. nov 2017
No tore kui sellised moraalsed ja kombelised naisterahvad nagu Teie meile kõigile eeskujuks olete😀

Loe ka neid lugusid