(Pixabay.com)
Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

Vaheta suvine näohooldus talvise vastu. Loe, kuidas!

 Oled ehk juba jõudnud vahetada kerge päevakreemi toitvama võide vastu? Külmenevate ilmadega tasuks ilurituaalides veel üht-teist muuta…

Et talv läheneb vääramatult, annab näol igati tunda – rõske välisõhk kontrastis siseruumide palavusega kipub nahka kuivatama. Et palet kosutada, tasub lisaks rammusamale igapäevakreemile kasutusele võtta veel näoõli või -seerum. Nende mõju täiustab talvesse sobiv puhastustoode.

Kui suvel võib näopuhastusvaht, -piim või -geel olla tugevatoimelisem, sest nahk saab tänu õhuniiskusele piisavalt janukustutust, peaks külma ja kuiva ilmaga eelistama õlisemaid näopuhastajaid, kuna nad hoiavad nahka liigse kuivamise eest. Seetõttu ei maksaks talvel kasutada liiga tõhusaid puhastusvahendeid.

Leidub kosmeetikuid, kes on koguni seda meelt, et külma aja olulisim ilunipp ongi senise näopuhastaja vahetamine leebema vastu. Laias laastus võib näopuhastajad jagada kahte: vahutavad ja mittevahutavad. Esimesed eemaldavad efektiivselt rasku ja mustuse, ning on ideaalsed suvisel ajal, mil nahk higistama kipub.

Talvel seevastu tasub eelistada mittevahutavaid, kreemjamaid ja õlipõhiseid puhastajaid, mis aitavad nahal niiskustasakaalu hoida. Jäägu suvine näopuhastaja pealegi oma aega ootama, seda nippi tasub katsetada iseäranis kuiva naha all omanikel. Mida vähem vahutav näopuhastaja, seda parem!

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid