(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

Erik Orgu: kuidas kaotada üks riidesuurus ühe nädalaga (13)

Kaalukaotus ei ole võistlus ajaga aga siin on mul sulle seitse nippi, mida koos rakendades oma kaalukaotust turgutada saad. Kui oled tugevamas ülekaalus, saad neid rakendades kaotada ühe riidesuuruse koguni ühe nädala jooksul.

Järgi KÕIKI koos, et tõsta kaalulangetamise tõenäosust ja kiirust. Sellest ma üldse ei räägigi, et toitumine peab olema korras. Kui sa oma õigeid portse ei tea, liitu tasuta ja lase süsteemil välja arvutada. Ja alles siis loe edasi!

1. Ühilda vahepala ühe toidukorraga

See tehnika aitab su insuliinitasemel vähem kõikuda. Tea, et iga kord, kui sööd, tõuseb kehas ka insuliini tase. Kui see aga juba vallandunud on, siis su keha enam kaalukaotusega (keha rasvade põletamisega) ei tegele, sest kütus suhkrute näol on kergemini kätte saadav. Seega sõltub just insuliinist, kas põletad oma rasvu või mitte. Kui insuliini tase on terve päeva jooksul pidevalt kõrge (näiteks kui näksid pidevalt), võid kaalulangetamise ära unustada.

Ma tõesti ei taha, et sa näksid ja siit saidki põhjuse, miks.

Nipp: ära söö üle kolme korra päevas – liida ühele toidukorrale ka näiteks oma vahepala. Vähemate söögikordadega (mittevähemate kaloritega), vähendad insuliinitaset ning viibid enam kaalulangetuse režiimil.

2. Õige kogus valku

Toitumiskavas arvutatakse igale inimesele välja tema individuaalne valguvajadus, et su kõht püsiks täis ja söögiisu ei tuleks liiga vara peale. Kui toitud praegu suuresti vaid süsivesikutest (võileib, makaronid, puuviljad, saiad), oled ilmselt kogenud, et kõht on kiiresti tühi. See soodustab ülesöömist, sest süsivesikud lagunevad kiiremini ja on oma olemuselt suhkrud. Valgukoguste väljaselgitamine on siin oluline!

3. Suures koguses juurvilju

Väga raske – ma tean, et seda on raske uskuda – on sundida inimesi sööma piisavalt juurvilju. Juurviljades on meeletus koguses kiudaineid, mis aitab Sinu organismi puhastada. Vajame juurvilju, kuna rasvade põletamisega alustades vajad miskit, et jääkained kehast välja transportida. Kasulikest toitainetest ma ei räägigi – teadagi, et rohelisest kraamist ning juurviljadest saad seda enam, kui ühestki toidulisandist töödelduna kätte suudaksid saada.

4. Õige kogus rasvu

Jah – kuulsid õigesti – rasvad ei ole su vaenlased. Kaalu on rasvu lisamata peaaegu võimatu kaotada – just rasvained on üheks toiduaineks, mis insuliinitaset ülemäära ei tõsta. Seega, kui lisame toidule õige koguse rasvu, võimaldab see meil toidukordade vahepeal kauem vastu pidada.

5. Uni

Vajad und, sest suurem osa rasva põletamisest toimub siis, kui magad sügavalt. Lühikese 5-6 tunnise unega ei saa sa häid tulemusi, vajad vähemalt 8 tundi. Kui sul ei õnnestu öösel magamiseks nii palju aega leida, pead selle päeval lühikese tukastusega tasa tegema.

Une tõhusamaks muutmiseks tee enne magama minekut palju venitusi – keha on hapnikuga rikastatud ning võib rasvamõletusega peale hakata!

6. Stress

Kui kannad stressi käes, oled kaalukaotus koheselt ohus, kuna stress aktiveerib hormooni nimega kortisool ja see takistab rasvade põletamist. Tahan, et koostad nimekirja kõigist oma stressi allikatest – paljud neist on tõenäoliselt seotud inimestega? Seejärel esitan sulle väljakutse vältida neid inimesi nädala jooksul nii tõhusalt kui võimalik. Avastad, et kaotad nii rohkem kaalu. Stressirohkete olukordade ja inimestega tegelemine ei ole sulle kasulik.

Teine – palju lihtsam taktika on nädal aega uudiseid üldse mitte vaadata. Vaata komöödiaid. Loe raamatut.

Kolmas võimalus stressitaset vähendada on pikad jalutuskäigud. Jalutamine on sulle väga hea. See võimaldab kõigest eemale saada, saada ports D-vitamiini, värsket õhku ja muuta oma tavapärast keskkonda (see inspirerib uutele ideedele ja värsketele mõtetele – oled täheldanud?).

7. Trenn

Kui sa saad trenni teha, siis peaksid tegema suure intensiivsusega intervall-treeningut, mis treenib tervet keha. Oluline on leida midagi, mille vastu sul ka huvi on: jõusaal, body-pump, ringtreening?

Sa ei pea trenni tegema iga päev (fakt on see, et minu toitumiskava liikmed kaotavad kaalu ka ilma igasuguse trennita) ja kindlasti pead teadma, et kaalu alandamiseks ei ole vaja nui neljaks iga päev tunde jõusaalis veeta. Olen praktikas inimeste trennikoormust vähendanud ning aidanud neil selle koormuse vähendamisega üksi kaalu langetada. See on päris huvitav, kuidas see töötab. See ei ole loogiline, aga see töötab.

Trennivabadel päevadel võiksid teha pikki jalutuskäike. Lihtsalt jaluta ning saad kõigest eemale.

Kaalukaotuse edu on Sinu kätes

Need siin on kõige võimsamad asjad, mida koos rakendades saad oma üleliigse kehakaalu kaotamiseks ära teha. Sul võivad olla individuaalsed tervisemured, millele vajad pere- või eriarsti lisatuge, aga siis kasuta neid võimalusi enda heaks ja konsulteeri oma arstiga. Ära oota, et muutu algab kellegi teise tõttu – Sina oled see, kes istub oma elu juhitoolil.

Loe lisaks Erik Orgu blogist.

12 kommentaari

M
mina  /   08:44, 10. okt 2017
Nende Orgu nõuannete peale ei peaks enam ühtegi paksu olema :)
S
Soolapuhuja Torgu  /   09:15, 10. okt 2017
Lõika riie väiksemaks!
N
Nojah  /   09:39, 10. okt 2017
Väldi stressiallikaid. Tavaliselt on need töökaaslased või kahjuks ka pereliikmed. Ei anna nagu eriti vältida.
  /   14:09, 10. okt 2017
Jah, ma siin ka just mõtlen, et kuidas ma hakkan meest vältima. Kas ta sellest valesid järeldusi ei tee?
O
Oeh  /   11:37, 10. okt 2017
Kelle sõber või sugulane see Orgu on, aga väga nadi mulje jääb temast..eriti kui kuulata tema kommentaare ja üleüldse juttu! "vääd" ja "kuule" ning muu jama! Pealegi on ta ise ülekaaluline! Reikop pilas teda oma saates küsimustega, aga noh Orgu muidugi ei saanud sellest arugi.
J
jah  /   15:07, 10. okt 2017
tahan ka, aga need soovitused on jamad.
T
tubli  /   15:13, 10. okt 2017
minu arust on need nõuanded väga head, aga kui mul on tööl stress: tööd on paljum töökaaslaste vahel koostööd pole, ma ei saa ju töölt ära tulla.
N
no  /   16:13, 10. okt 2017
Kui ei söö küll siis jääb ka s*ttumine ära ja riidesuurus ka väheneb.
N
N  /   20:34, 10. okt 2017
Ōige jutt
J
juunior  /   23:11, 10. okt 2017
ära sina usu sotsi juttu, sotsilla on hullud jutud, punastel kõned kavalad... "Kalevipoeg"
N
Need "vahepalad"  /   02:05, 11. okt 2017
Räägiks nüüd nn nõuka-ajast. Siis nagu see insuliinitasakaal vist ei kõikunud eriti, diabeetikuid ka polnud massiliselt.
Kas oli tänaval liiglihavaid? Kas olid noored naised trullakad ja mehed punnkõhuga?
Polnud ju mingeid jõusaale, ei tea ka, et trenn-trenn-trenn oleks olnud - polnud aegagi.
Tegeleti vabal ajal oma perega. Käidi jalutamas, ka tööle ja koju oli mõnel isegi linnas päris pikk maa.
Siis käisid enam vähem kõik tööl, hommikul võeti mingi amps kohvi kõrvale, tööl söödi lõuna (supp, praad, magustoit) ja õhtul kodus omatehtud söök. Mingeid krdi vahepalasid polnud!
Ja kas mitte toitlustusterapeut või kes see Orgu õieti on ... (ja mitu päeva ta seal Inglimaal kursustel üldse käis) ... ise pole alati rääkinud, et kogu aeg neid vahepalasid vaja on - et mingil juhul vaid soolestik puhata ei saaks ja kogu aeg seedeprotsess käiks? :-)
Ja nüüd äkki: _"1. Ühilda vahepala ühe toidukorraga
See tehnika aitab su insuliinitasemel vähem kõikuda. Tea, et iga kord, kui sööd, tõuseb kehas ka insuliini tase"_
Kas juba villand ei saa neist _UK ja USA_ päevalehtede tervisenõuannete tõlkimisest siin?
M
Maasikas  /   08:00, 11. okt 2017
Härrale meeldib end kirjalikult väljendada, kuid paraku on ta keeleoskus kesine. Sõna "kui" ette ei panda koma, kui tegu on võrdlusega (n. sai on magusam kui leib), tema eksib selles pidevalt. Kokku-lahkukirjutamise õppimise ajal oli ta vist trennis, Laused on kohmakad, justkui kuskilt toortõlke abil maha kirjutatud. Võibolla on ta hea treener ja nõustaja, kuid kirjakeel lonkab.
E
ei ole probleem  /   14:38, 11. okt 2017
yks korralik kahe kolme päevane pidu ja nädalaga lõdvalt viis kilo maas,sest sööke ei lähe lihtsalt alla

Loe ka neid lugusid