(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

Imeravim küüslauguõli. Kuidas seda valmistada ja millal tarvitada? (4)

Küüslauk on tuntud kui üks kõige kasulikumaid taimi ja toite meie menüüs. Küüslauguõli võib tarvitada nii toiduvalmistamisel kui ka ravimina tableti või kapslite kujul.

Küüslauguõli valmistatakse värskete küüslauguküünte aurutamise läbi või pistetakse küüslauguküüned oliiviõlisse, misläbi küüslaugus leiduv kasulik kraam imbub oliiviõlisse.

Küüslauguõli toimet seostatakse kaalulangusega, peavalude leevenemisega, põletike vähenemisega,vereringe stimulatsiooniga, seedimise parandajana, kognitiivsete funktsioonide paranemisega ning immuunsüsteemi tugevnemisega. Samuti arvatakse küüslauku madaldavat kolesteroolitaset ning tasakaalustavat veresuhkru taset.

Millal küüslauguõli tarvitada?

Küüslauguõli võib soovitada inimestele, kes on hädas ülekaalu ja ainevahetusprobleemidega, diabeedi, kõrge vererõhu, seedehäirete, nõrga immuunsüsteemi, aneemia, artriidi, külmetushaiguste, peavalude jms.

Parandab seedimist

Küüslaugumahl võib olla väga efektiivne kõhukinnisuse ja kõhu põletike leevendaja, aidates parandada seedimist ja koguni vähendada seedetrakti vähi riski.

Vähendab põletikku

Küüslaugus leiduv allitsiin on üks väärtuslikemaid ravimeid ning seespidiselt kasutades aitab kaasa põletike vähenemisele organismis. Allitsiin on väga võimas antioksüdant ning põletikuvastane vahend, mis leevendab kudede ärritust ning vähendada liigesevalu.

Ravib ainevahetuseprobleeme

Paljud kasutavad küüslauguõli metaboolse sündroomi ravil, kui korraga esinevad kõrge vererõhk ja veresuhkur, kõrge kolesteroolitase ja ülekaalulisus. Antioksüdandid vähendavad kõiki neid riskifaktoreid ning optimeerivad ainevahetuse aktiivsust.  

Leevendab peavalu

Ka väikene kogus küüslauguõli meelekohtadel võib leevendada põletikku meelekohtades ning veresoontes. Küüslauguõli võib vähendada migreenide ja peavalude tekkesagedust. 

1 kommentaar

Mare   /   21:15, 9. okt 2017
Artikkel oli veidi poolik.
Pealkiri oli " Kuidas valmistada küüslauguõli ja millal tarvitada "
Puudub kogus, kui palju midagi panna (õli ja küüslauk )
K
Kersti  /   22:50, 9. okt 2017
Ise küüslauguõli valmistamiseks tuleb kolme purustatud küüslauguküünt keeta kaks minutit tasasel tulel pooles tassitäies külmpressitud oliiviõlis. Seejärel kurna need küüned ja saad õli säilitada külmkapis kuni kaks nädalat
K
Kapten  /   09:18, 10. okt 2017
Ja kuidas seda võtta (tarvitada )
  /   00:23, 11. okt 2017
Vōtad nii nagu tahad

Loe ka neid lugusid