(Kristjan Lepp)
Jaga:     
Värske ajakiri

Jelena Skulskaja: „See on kõige õudsem – elada inimesega, keda sa ei armasta või kes ei armasta sind.“ (7)

Kirjanik Jelena Skulskaja ütleb, et kui peaks valima kirjutamise või armastatu vahel, valiks ta alati kirjanduse. Oma praeguses eluetapis pole tal õnneks vaja selliseid otsuseid teha.

Kuidas hoida armastust?

See on võimatu! Armastus on vaba! Naised, kes hoiavad meest enda küljes laste või südametunnistusega šantažeerides, ei saa hoida armastust, vaid ainult seda isikut enda juures. See on kõige õudsem situatsioon – elada inimesega, keda sa ei armasta või kes ei armasta sind. Olen alati lahkumise poolt.

Ei ole reegleid, mille järgi armastus käitub. Ei ole nii, et kui keedad mehele suppi, teed kotlette, pesed ja triigid, siis ta kellessegi teise ei armu. Või ka vastupidi – kui sa ei tee midagi ja ainult virised, ei tähenda see veel, et ta ei hakka sind armastama.

Kuidas oled parandanud oma murtud südant?

See käib laua taga, arvutis või paberil. Ma ei ürita tegudega meest tagasi saada. Tean naisi, kes helistavad mehe uuele naisele ja kohtuvad temaga. Ma pole kunagi tahtnud näha seda teist. Tähtis on sinu suhe mehega.
Kirjutades olen õnnelik, et mul on selline võimalus. Need, kes armastavad oma tööd, saavad üldse endaga hästi hakkama.

Mis annab märku, et armastus on otsa saanud?
Miski ei anna märku, lihtsalt saab otsa. Sul on valida, kas tahad sellest teada või mitte. Tavaliselt ju ei taheta ja hakatakse end petma – näed, ta tegi mulle sünnipäevakingi, ostis lennupiletid. Aga kui inimene enam ei armasta, siis südametunnistus sunnibki teda kingitusi tegema, mingeid asju meeles pidama...
Kahju on ka armukadetsejatest, kes seni otsivad märke, kuni lõpuks saavadki need. Seda ei soovita.

Loe kogu Armastuse ankeeti Eesti Naise digiväljaandest:

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

6 kommentaari

L
laps,lõhkisest perest  /   18:45, 3. okt 2017
No ma ütlen,et jah,nii see on. Aga ma ei ole poolt, et "sai otsa" ja lähme laiali. TULEB leida lahendus,MÕTE koosolemiseks,MÕELDA lastele, teha suhterevisjoni jne.
/
/  /   21:30, 3. okt 2017
Armastus ei saa kunagi otsa kui see on tõeline,emotsioonide ajel võite lahku minna aga armastus jääb, olete koos või lahus.
A
armastus  /   11:54, 4. okt 2017
ei ole igavene, keskmiselt pidi 2 aastat kestma, ainult muinasjuttudes on igavene :). Seega, keskmiselt peaks iga 2 aasta tagant lahku minema?
M
Maian  /   17:58, 4. okt 2017
Minu armastus küll otsa ei saa.
Kõiki, keda olen elus armastanud, armastan jätkuvalt. Elu on teinud keerdkäike, viinud lahku, aga armastus südames pole kadunud. Lihtsalt armastuse vorm on muutunud, tunne on muutumatuks jäänud.
/
/  /   18:31, 4. okt 2017
Maian,see on nii ilusasti öeldud.
L
Lihtne  /   08:25, 8. okt 2017
Inimesi pole enam ammu, need on aretised. Aretistega elategi. Välimus on jäänud aretamatta.
E
erik  /   09:27, 8. okt 2017
kirjanikuproua peab silmas, et kui enam ei taha armastada, siis ...

Loe ka neid lugusid