(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

7 väga head asja, mis juhtuvad sinu kehaga kui jood hommikuti sooja vett

Oled ilmselt harjunud äratama end hommikuti kruusi kohvi või teega. Mõni alustab päeva ehk klaasi külma veega, et end värskendada. Võimalusel tasuks kaaluda aga sooja vee joomist tühja kõhu peale, kuna sellest avaldub tervisele kõige enam kasu.

Juues sooja vett sidrunimahlaga, vähendad vabade radikaalide kogust oma kehas nind ergutad seedeorganeid, kiirendades ainevahetust.

7 kasulikku asja, mis juhtuvad sinu kehaga, kui alustad hommikuti sooja vee joomist:

1.       Varase vananemise ennetamine

Keegi meist ei soovi kiirelt vananeda, erinevad toksiinid aga, mida saame keskkonnast ja toidust, kiirendavad vananemisprotsessi. Kui keha puutub kokku toksiinidega, muutub ta vastuvõtlikumaks haigustele ning vananemisele. Soe vesi aitab kehast toksiine väljutada. Enamgi, see aitab parandada naharakke, suurendades naha elastsust.

2.       Valu leevendub

Soe vesi võib leevendada menstruaalvalu ja krampe, kuna lõdvestab lihaseid, parandades vereringet.

3.       Abi kaalulangetamisele

Ehk oled üks paljudest, kes püüab kaalu alla saada. Sel juhul on sul hea teada, et soe vesi tõstab kehatemperatuuri, mis kiirendab ühtlasi sinu ainevahetust. Kiirenenud ainevahetus põletab aga rohkem kaloreid. Juues hommikuti sooja vett sidruniga, aitad oma kehal lagundada rasvakudet. Soe vesi ja sidrun hoiavad kontrolli all ka erinevad isud, kuna sidrun sisaldab pektiini.

4.       Seedimine paraneb

Sooja vee joomine ergutab seedesüsteemi, aidates su seedeorganitel paremini toitu seedida ja väljutada. Külma vee joomisel peale sööki võib olla vastupidine toime. Külm vesi muudab tahkeks ülid ja rasvad, mida oled söönud, rasv ladestub ning seedimine muutub veel raskemaks. Asenda külm vesi sooja veega!

5.       Paraneb vereringe

Sinu keha puhastub toksiinidest ja aitab lagundada rasva, kui alustad päeva sooja veega, parandades sellega vereringet. Soojal veel on ka rahustav mõju, lihaste lõtvumine lubab samuti vereringel kiiremini tööle hakata.

6.       Leevendub kõhukinnisus

See on tüüpiline seedeprobleem, mis sageli on tingitud liialt vähesest veejoomisest. Kui alustad päeva väga sooja vee joomisega enne, kui oled üldse midagi söönud, aitad oma soolestikul üleliigsest vabaneda, leevendades kõhukinnisust. Eriti kehtib see naiste puhul, kellel on tänu hormoonidele rohkem probleeme kõhukinnisusega.

7.       Parem uni

Kui jood sooja vett toidukordade ajal, eriti õhtusöögil, aitad sa oma kehal lõdvestuda ja rahuneda. See aitab omakorda kaasa rahulikuma une saabumisele, ei teki hilisõhtuseid isusid.

Allikas: Lifehack.org

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid