Jaga:     
Eesti naine | Ilu ja mood | Ilublogi

Nägu läigib kui praepann? 5 vihjet, mille abil saad liigse läike kontrolli alla.

Suvekuumaga kipub ka näonahk leemendama. Kui soovid saada rasuse pale kontrolli alla, on võtmesõnadeks hoolikas meigipõhi ning õigesti valitud ilutooted.

Kergesti rasuseks muutuva naha jumestamine ei ole mingi raketiteadus, vaid klassikaliste nippide kogum. Iseäranis oluline on pöörata tähelepanu toodete koostisele ning vältida käegalöömist, sest ilurituaalide vahelejätmine maksab kurjasti kätte.

Järgmisi nõuandeid rakendades võid nautida läiketa nägu ja veatuna püsivat meiki võimalikult kaua.

1. Pese ja niisuta nahka.

Paljukorratud soovitusel – kauneim jumestus sünnib puhtale nahale – on tõepõhi all. Näo puhastamine eemaldab nahale kogunenud mustuse ja rasu, nii et meikima saab asuda nö „puhtalt lehelt.“ Ka päevakreemiks tasub valida võimalikult kerge, geeljas ning naha rasuseks muutumist kontrolli all hoidev toode. Luba sel korralikult imenduda enne järgmist sammu.

2. Panusta põhjale!

Korralik meigipõhi võib imet teha! Kui su nahk kipub kergesti läikima ja rasuseks muutuma, vali matti lõpptulemust lubav meigipõhi. Meigi aluskreem moodustab naha ja jumestuskreemi vahele kihi, mis takistab meigil ja nahale omasel rasul seguneda. Otsi aluskreemi tuubilt võlusõnu nagu „mattifying,“ „oil control“ ja „oil-free.“ Võid aluskreemi kanda tervele näole või vaid läikima kippuvatele kohtadele (t-tsoon). Ühest õhukesest, hästi naha sisse imendunud aluskreemikihist piisab.

3. Vali kauapüsiv ja matt jumestuskreem.

Ka jumestuskreemi ei maksa liiga paksu kihina nahale kanda, kuid mati lõppviimistlusega meigikreem on sageli omal kohal, kuna see imeb rasu. Paljud uuematest matt-jumestuskreemidest on koostiselt kerged, niisiis ei pruugi karta „krohvitud“ üldmuljet. Ühtlase tulemuse saad meiki näiteks ovaalse, ühest otsast teravama meigikäsnaga peale kandes. Sama reegel – pigem vähe kui palju! – kehtib ka peitekreemi puhul. Piisab, kui seda kanda õrnalt sõrmedega vaid silmade alla.

4. Kinnita puudriga.

Meigi püsivuse kindlustab selle kinnitamine puudriga, ja sellest punktist ei maksa üle libiseda. Õhuke, meigi kinnitamiseks mõeldud tolmpuuder sobib kõige paremini. Näole tasub seda tupsutada kergete vajutustega, mitte suurte pintslitõmmetega, mispuhul puuder kinnitub ebaühtlaselt. Mõistlik on nägu puuderdada vahetult meigi- ja peitekreemi näolekandmise järel, mil mõlemad on veel pisut niisked. Kui lõpptulemus liiga matina tundub, ei maksa meelt heita – see vaid paraneb päeva jooksul, mil nahk saab soojust ja niiskust. Liigsest puudrisusest saab lahti ka meigi kinnitussprei abil.

5. Tee pisiparandusi.

Kõigele vaatamata võlumeiki siiski ei eksisteeri –ühel hetkel leiab rasu oma tee naha ja jumestuse pinnale niiehknii. Siis võib patsutada nägu spetsiaalsete matistavate paberilehtedega, ning kanda nahale veel kord puudrit. Lõppkokkuvõttes ei maksa liigset täiuslikkust taotleda – kui nahk isegi pisut läigib, pole ses midagi halba praegusel highlighter’ite kuldajastul!

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid