(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

Puhkusereisile autoga? Loe, kuidas ennetada autosõidust tekkivat iiveldust

Kauaoodatud perereisi võib rikkuda nn merehaigus, kui autosõidul tekkiv iiveldustunne ei lase reisi nautida. Kuigi 1-12-aastaste laste puhul on merehaigus tavaline nähtus, saab seda leevendada või ennetdada.

1.    Juhi tähelepanu kõrvale. Suunake lapse tähelepanu autos toimuvalt õue. Kui iiveldustunne tekib kergesti, ei tohiks autos lugeda ega filme vaadata, Parim on vaadata otse ette kaugusesse, kus vaade ei liigu ega võbele.

2.    Õhutage autot korralikult, kas konditsioneeri abil või tuulutage autot läbi lahtiste akende – värske õhk aitab hästi iivelduse vastu.

3.    Regulaarsed peatused lubavad organismil rahuneda ja taastuda. Ka jalutamine aitab tasakaalu uuesti saavutada.

4.    Ehkki tühja kõhuga reisimine pole soovitatav - ka tühi kõht võib tekitada iiveldust -, tuleks olla ettevaatlik toiduga, mida enne autosõitu süüakse. Vältida tuleks rasvaseid ja vürtsikaid toite. Selle asemel võiks aga süüa ingveriküpsiseid ja juua palju vett. Ka nätsunärimine võib aidata.

5.    Apteegist müüakse merehaigust ennetavaid vahendeid. Olenevalt reisist tuleb arvestada, et erinevates riikides on ka tooted erinevad.

6.    See, kellel iiveldus kipub kergesti tulema, võiks autos istuda kas tagapingil keskel või ees, et tema pilk oleks pidevalt fokusseeritud otse ette.

7.    Juht saab aidata sellega, et väldib järske manöövreid, gaasi- ja piduripedaali järsult vajutamist ning kurve. Serpentiinidele ei tasuks sõitma minna üldse.

Allikas: redonline.co.uk

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid