(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Toimetuse Elamus

Jõukate vanemate mure: millisele lastest oma vara pärandada? (2)

Inimesed, kes läbi elu olnud tublid ja tegusad ning suutnud tööd tehes ja vaeva nähes luua kauni kodu, rajada tulutoova pereettevõtte ning kasvatada üles mitu last, ei mõtle alati aegsasti ette, milline lastest nende elutööd edasi viib. Ehk siis – asjad jäävad sageli selgeks rääkimata, soovid välja ütlemata ning testament tegemata, enne kui ... Paraku võivad leinast niigi stressis lapsed, ükskõik kui täiskasvanud nad selleks ajaks ongi, omavahel vanematest jäänu jagamise pärast lausa karvupidi kokku minna.

Uues prantsuse mängufilmis „Tagasi Burgundiasse“ (režissöör Cédric Klapisch) lugu küll nii dramaatiliseks ei lähe, et õde ja vennad omavahel isa surma järel enam ei suhtleks, kuid parasjagu pingeid tekitab päranduseks saadud viinamarjaistandus küll. Kuidas seda jagada, kui ühel oleks huvi pigem elumaja, teisel veinitegemise jätkamise vastu, kolmas aga elab hoopis Austraalias... Kas müüa maha osa maad, perekonnamaja – või kogu kupatus, lõigates nii läbi pikaaegse traditsiooni? Südamliku filmi lisaväärtuseks on tutvumine Burgundia eluolu ja loodusega, samuti saab vaataja üsna põhjaliku ettekujutuse sellest, kuidas viinamarjaistikutest viimaks vein saab.

2 kommentaari

Ä
Ärge muretsege  /   11:46, 12. juuli 2017
Ärge muretsege, andke kõigile võrdselt- niikuinii joovad maha.
  /   10:12, 14. juuli 2017
Korralikult vormistatud. Lisaks arvustaja poolt kirjeldatud kujundite reale jäi meelde eestlase töötunni keskele saabunud mees, kes ei teinud midagi. Äratuntav on kitzberglik Libahundilt motiiv. Etendus sootuks rikkalikum

Loe ka neid lugusid