Märt Avandi, ETV Aastavahetuse salvestusel (Teet Malsroos, Õhtuleht)
Jaga:     
Värske ajakiri

Märt Avandi: lapsed on kõige tähtsamad (23)

Mul on vanemaks saades elutarkust juurde tulnud, oskan paremini ette näha. Isiklik ambitsioon on jäänud tahaplaanile. Ma ei tähtsusta enam niivõrd näitlejatööd. Lapsed on kõige tähtsamad ja ma arvan, et ma olen hea isa,“ usub sportlik näitleja Märt Avandi (36).

Ütlesid kord, et ei jaksa enam seda meeletut töökoormust taluda ja võtad aja maha. Kas oled võtnud?

Tookord ma ei lahkunud mitte niivõrd Draamateatrist, vaid Tallinnast. Kolisin Pärnusse. Mul sai Tallinna melust kõrini. Mis ei tähenda muidugi, et mul vähem tööd oleks.

Just! Sa paned ju nagu orav rattas edasi! Ega sa vist puhata oska?

Mitte eriti... Mängin menukomöödias “Mitte praegu, kallis”, millele Endla teatris tormi joostakse. Ja “Tramm nimega Iha”. Puhkust on keeruline võtta, nii palju huvitavaid pakkumisi tuleb peale. Sellegipoolest oskan ma juba paremini puhata kui mõned aastad tagasi. Mingid asjad ütlen ära ka, et oleks vähemalt mõni nädal aastas vaba. Jõuga jätan mingi perioodi puhkamiseks.

Samas söön praegu oma sõnu, sest see suvi on jälle täiesti hullumeelne. Uuesti mängime suvelavastust “Aadama õunad” Naissaarel. Hardi Volmeriga uue filmi võtted. Samal ajal on mul Pärnu Endla teatris proovid uue sügisese tükiga ja see kõik juba viitab sellele, et vaba päeva mul suvel ei olegi...

Juhid ju ka saateid. Teed seda tööd meelsasti? Igal juhul tuleb sul see väga hästi välja.

Meelsasti ei ole päris õige sõna, sest see on keeruline töö. Eriti kui teed seda üksinda. Ootamatult raske töö tegelikult. Kontsentratsioon peab saate juures olema nii määratu, täielik, absoluutne. Seal ei saa hetkekski tähelepanu hajuma lubada -  sa pead haldama kõike! Kui me räägime Näosaatest, siis kogu see suur hulk – võistlejatest peategelased, kohtunikud, publik – tegelikult on see etendus, mida mina pean suutma üleval hoida. Kui end lõdvaks lasta, siis kogu saate pinge kaob. Ma pean hoidma tempot, pean teadma, kus, millal ja mis toimub. Et selle kõige vahel saadet koos hoida - see nõuab täielikku keskendumist.

Saadet juhtides on sul võluv omadus – sa südamest ise naerad kaasa. Raivo E. Tammega naersite koos pidevalt.

Muidugi, sest ta oligi naljakas!

Eesti Laul saadet juhtisite Ott Sepaga ja teie vahesketšid tekitasid furoori. Saite vatti ka selle eest? Ja ma ei mõtle anonüümseid netikommentaatoreid, vaid ülemusi.

Me saame igal pool ja koguaeg vatti. Aga kes on ülemused? Mul ei ole ülemusi, mul pole neid kunagi olnud.

Tekkis huvi artikli vastu?

Osta juuli ajakiri mugavalt koju juba täna! Värske Eesti Naine jõuab sinu postkasti 2 päeva jooksul. Suundu ostma! 

14 kommentaari

  /   11:21, 4. juuli 2017
eks kiirustamisel ja rabelemisel ole oma hind ka.
nii vana mees peaks teadma, et kõik tuleb oma tuleviku ja tervise arvelt.
ei ole 50.aastaselt kasu sellest, kui mõtled, et näed, oleks noorena pidanud ennast tuleviku tarvis hoidma.
tore, kui hea isa on terve suve tööl. see on ilmselt selle artikli põhisõnum. minu isa võttis suvel alati puhkuse ja käis maal oma ema juures heina tegemas. me lapsed olime kaasas. käisime lool ja metsas maasikal, söötsime sääski ja olime mustad ja kriimud. aga ma olin õnnelik, et mul oli selline lapsepõlv ja võimalus.
  /   11:52, 4. juuli 2017
Mina olen alati imestanud,kuidas see mees peale poja surma on suutnud komöödianäitlejana leiba teenida. Oleks teinud mngi oma firma ja pidanud madalat profiili....kui sees on kurbus,kuidas sa teisi naerutad? Oleks siis et draamaroolides,aga jyst need komöödiad teles,no ei saa aru
N
no kuulge  /   12:56, 4. juuli 2017
mis rumal jutt, ega siis elu saa elamata jätta ja koomiku töö on nagu töö ikka. egas koomikul endal lõbus pole, näitleja aga teeoma töö ära. isiklikult on mulle küll avandi oma islamimeelsusega täiesti vastumeelne tüüp, aga siinkohal asun teda kaitsma. sellise tragöödia järel veel loobuda armastatud tööst oleks topeltkaristus.
I
igatahes  /   11:53, 4. juuli 2017
oled oma lapsed juba islamisse pööranud? igatahes "hea isa". vaatame, kas lapsed kunagi, kui isa vägiteod kohale jõuavad, ka nii arvavad.
V
Vilz  /   12:33, 4. juuli 2017
Mis sul viga on?
I
igatahes  /   12:57, 4. juuli 2017
eks see ongi viga, et sain avandi poolt mõnitatud. seega arvamus püsib ja jääbki püsima, seda enam tagasi ei pööra.
K
krips  /   12:07, 4. juuli 2017
Homme paluks taas Lenna ja ülehomme Võigemasti arvamus ja foto. Siis jälle Avandi jne. Ah jaa Padarit ma täna juba nägin, aga need kolm esipropagandisti on nii vajalikud meile, et ilma kohe kuidagi ei saa.
P
propagandaks sobilik  /   12:37, 4. juuli 2017
Raadiosaade temaga näitas teda kui mitte vaga tarka inimest.
Maailmavaade, mida oli sunnitud ebamugavate küsimuste tõttu kaitsma, koosnes triviaalsete loosungite kordamisest.
O
oot,mis?  /   12:58, 4. juuli 2017
milline saade, kuulaks ka, anna vihje?
S
saade  /   16:21, 4. juuli 2017
KuKu l külas.
K
Kuuuurija  /   12:13, 4. juuli 2017
Kas hea isa on see, kes propageerib oma laste kodumaa täitmist vaenulike muidusööjatega?
J
jah  /   12:22, 4. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
kummaline  /   12:34, 4. juuli 2017
Muidu lahe ja tore tüüp, aga maailmavaade on küll imelik...
  /   14:57, 4. juuli 2017
saast mees on.
V
väga...  /   12:33, 4. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   12:52, 4. juuli 2017
aga mulle jäi väikeste tähtede ja suurte tähtede saatest meelde, et laps ütles talle märt. minu meelest oleks normaalne, kui nii väike laps vanemat issiks või isaks kutsuks. võib olla on see mingi uuema aja trend. aga selles ei ole lähedust.
V
Väga armas inimene  /   13:14, 4. juuli 2017
on Märt Avandi.Andekas näitleja ja hea südamega,ärge kogu aja näägutage teda selle pagulasteema pärast,ega ta ka nii ei arvanud,väljendus lihtsalt veidi valesti.
  /   13:19, 4. juuli 2017
kust sa tead, mida ta mõtles?
seda, mida keegi mõtles, teab ainutl tema ise. ülejäänud saavad teada seda, mida ta ütles.
N
no ei ole armas inimene  /   14:22, 4. juuli 2017
ja mõtles vägagi seda, mida ütles. egas ta ühe korra seda teemat käsitlenud pole, ta igal võimalusel propageerib islamit ja mõnitab rahvuslust.
A
avandii  /   14:32, 4. juuli 2017
moslem on ikka kõige tähtsam alles siis tulevad lapsed.
J
juta  /   15:27, 4. juuli 2017
ega sa oma lapsi ei häbene töllmokk ei muud.
S
Sa sm avandi märt   /   08:56, 5. juuli 2017
Häbened ju eestlasi st ka lapsi!noh ei huvita kelle lapsed mis rahvusest sul tähtsad on
P
Peep  /   09:46, 5. juuli 2017
No Märt-poiss äkki on vaja sulle Pärnusse uut naabrit. m.ohtuleht.ee/814996/oma-naise-suutamises-suudistatav-pagulane-astub-kohtu-ette
T
tema  /   15:28, 5. juuli 2017
ise näeb tegelikult vägagi moslemi moodi välja.
N
naine  /   22:29, 8. juuli 2017
mulle jääb ikka arusaamatuks, kuidas saavad lapsed olla tähtsamad kui oma abikaasa? Lapsed on sinuga ajutiselt, abikaasa surmani. mina küll lapsi ei pane esikohale, see kuulub mu mehele. ma oleks isegi solvunud, kui mees peaks lapsi tähtsamaks kui mind. seega siis, kui miski on laste huvides aga pole naise huvides, on alati lapsed eelistatud? mis võrdne partnerlus ja suhe see on? seda "veri on paksem kui vesi" pole ka mõtet toonitada, küsi oma lastelt, kas sina ka nende jaoks elu lõpuni kõige tähtsam oled? kindlasti mitte! aga kelle jaoks sa oled kõige tähtsam? kui naine pole sinu jaoks tähtsaim, siis ei ole ka sina kellegi jaoks kõige tähtsam.

Loe ka neid lugusid