3
fotot
Siiri Sisask (Kristjan Lepp)
Jaga:     
Värske ajakiri

Siiri Sisask: "Tugevaks saadakse endaga tööd tehes." (11)

Istume laulja Siiri Sisaskiga tema talu suure köögiakna all ja naudime vaadet. Korraga muutub ta nukraks: “Need arooniaheki taga olevad puud, mu tuulekaitse, on kõik sügiseks läinud…“

Just metsa pärast Siiri 15 aastat tagasi selle poollagunenud taluhoone ostis. Katus oli sisse kukkunud, alumised palgid tuli vahetada. Ta lihtsalt hakkas otsast tegema, püüdes säilitada kõike vana, osates hinnata selle koha rajanute mõttejõudu. Vanas majas tööd alustades ei tea iial, mis tegelikult ees ootab. Nii on ka kõik Siiri sissetulekud voolanud kodu seintesse ja katustesse. Aga ta teab et: “Aina hinnalisem tundub minu jaoks see, et elan ilmanurgas, kus on puhas õhk, oma vesi ja põllulapike, kus kasvatan ise toitu. Tunnen end lausa väljavalituna, kuna saan endale lubada vaikust ja linnulaulu. Lähim suurem pood on küll 14 km kaugusel, aga käin ju nagunii Tallinnas ja kontsertidel mujal Eestis ning toon vajaliku kaasa.”

Siiri Sisask (Kristjan Lepp)

Nüüdseks on tarmukas naine häärberi mõõtu majast poole korda saanud, vesigi tuleb ammu sisse ja läheb välja. Võsa asemel on aed, osa maakivimüüre lagunemisest päästetud ja kasutusel õdusate istumispaikade või tuulevarjuliste aiasoppide “seintena”. Kordategemist ootab viljakuivati, kus tulevikus talvel ehk hubasem elada – praeguse maja põrand on üsna hõre. Ja pakasega…

Aga olmeliste ebamugavustega on hakkaja naine, kes siin metsade vahel elanud koos poeg Jostiga või siis päris üksinda, seltsiks vaid suur koer Roosi, ammu harjunud. Ah, valu teeb Siirile see metsade vahel. Sest tema enda talu maadel on metsa vähe – ja enamik ümbruskaudseid metsatukki, mis seni silmailu ja turvatunnet pakkunud, on juba langenud või lageraie ohvriks. Et omalt poolt midagigi tasakaaluks teha, istutas ta oma maadele kevadel 300 uut puud.

Siiri Sisask (Kristjan Lepp)

Naine, kes muretseb loomadele-lindudele osaks saava pärast, on vägivalda ka ise tunda saanud. Üle kahekümne aasta tagasi soomlasest abikaasa poolt. “Sellistele inimestele ei saa agressiivselt vastata – läheb hullemaks. Üheksakümnendate keskpaigas oli Eesti politseid veel võimalik markadega kinni maksta. Aga sain siiski asjad rahumeelselt ära räägitud ja lahutatud.“ Toona oli Siiri veel suhteliselt pelglik. Nüüdseks on ta mõistnud, et hirm on eneseületamise asi. “Võid jäädagi kartma ja elada pidevas stressis – aga elu pakub ka võimaluse hirmudest välja kasvada. Tugevaks saadakse endaga tööd tehes. Selleks peab olema julgust ka tundmatusse minna. Oma mustrit peab suutma muuta.”

Tekkis huvi artikli vastu?

Osta juuli ajakiri mugavalt koju juba täna! Värske Eesti Naine (Anne & Stiil/Oma Maitse) jõuab sinu postkasti 2 päeva jooksul. Suundu ostma! 

9 kommentaari

L
Lugeja  /   11:15, 29. juuni 2017
Näeb kõhna. Kehamassiindeks alla normi. Vist toitub valesti.
H
hmm  /   13:16, 29. juuni 2017
Ta on alati samas kaalus olnud ju? Sale ja kena.
T
Tubli  /   11:16, 29. juuni 2017
Tubli kaunis naine
O
Oh sin Siirikest  /   11:25, 29. juuni 2017
Tugev oled sa tõesti, võiksid olla veelgi tugevam (laulja ja näitleja) kui sa oleksid viitsinud veidikenegi koolis käia!!! Parem kui sa sellest töö tegemise juttu siin nii palju ei puhuks. Eks need peavadki pisut rohkem rabelema, kellel kooliharidust napib.
T
to 11:25  /   09:41, 30. juuni 2017
kas kooliharidus lubab logeleda ja vedeleda??
imelik arusaamine sul.
D
dr. Mõngel  /   11:30, 29. juuni 2017
Mida üks luuser ja allaandja tugevusest teab, et seda teistele õpetada?
E
et siis  /   12:17, 29. juuni 2017
jälle selle arvamusliidri etteaste? küsige palun ka, mida arvab suur arvamusliiider mistaniminüüdoligi see narkodiileri elukaaslane, kes mingit naistekat raadios juhtis. no see, kes mingi varesega vahepeal ringi ajas ja siis oma pisikese narkoärika juurde tagasi kolis. tahaks hirmsasti teada, mida ikka tema elust arvab.
M
Miks   /   12:21, 29. juuni 2017
suhtute nii okkaliselt Siiri Sisaskissse,inimesed muutuvad - tänapäeval juhitakse suuri firmasid ilma kooli haridusetta,mõnel kõigest 4 klassi küla kooli.Kas ise olete-ülikooli haridusega ja supper pühakud.
K
Kalev  /   18:43, 29. juuni 2017
Vastab tõele. Olen ikka Siiri loomingust lugu pidanud, annet on talle ikka kapaga antud. Edu, armas kooliõde!
K
kolekisakõridele  /   10:36, 30. juuni 2017
jätke inimene rahule.leidis omale omase elurütmi koos elurõõmuga.
M
minu arvamus  /   10:11, 5. juuli 2017
Kas ühe noore naise elu on mõeldudgi selliseks raskeks? Miks peab üks kena ja andekas naine seal üksinda rassima ja valusaid sõnumeid endast maailmale välja laskma?`Sellest ei muutu ju miski paremaks! Oma hinges on see naine nii üksi, ta vajaks ju armastust! Tegelikult ainult valusas hinges tekib kunstnikul kõige viljakam looming ! Seega võiks rohkem selle loominguga tegeleda, mis ta hinges heliseb! Üksildus ja hingevalu muudavad inimese tugevamaks.
Aga kas seda üldse on vaja, meie elupäevad on liialt loetud !
Kustus "Saagu valgus", kustunud on mitu kooselu ja armastust ja sellest on kahju!
Rõõme ja armastust Siiri ellu!

Loe ka neid lugusid