Jaga:     
Toimetuse Elamus

Baleriini elu varjupool: range distsipliin, julm konkurents ja intriigid (4)

Küllap unistab suur osa väikestest tüdrukutest baleriiniks saada – piisab pilgust hapratele varvaskingades olenditele, kes teatrilaval graatsiliselt jooksevad, hüppavad või end vibuna painutavad – ja hing on lüürika lummuses.

Paraku ei kujuta priimabaleriini elukutse endast vaid mänglevalt kerget liuglemist muinasjutulistes kostüümides. Juba alates balletikoolist antakse tantsijahakatistele pigem piitsa kui präänikut ning pikkade õpingute, lõputute treeningute ja range dieedi käigus sõelutakse välja tugevaimad isiksused. Hetkel kinodes linastuv „Suur ballett“ (Bolshoi) toob balletimaailma võlu ja valu eredalt esile. 10-aastaseid Juliat ja Karinat on balleti maagia pisikesest peast lummanud. Professionaalsest balletikarjäärist unistavad väikelinna tüdrukud alustavad õpinguid Moskva mainekas balletikoolis, et ühel päeval Moskva Suure Teatri ihaldatud lavalaudadel tantsida. Kadedus, intriigid, julm konkurents ja reetmine – see on ränk hind, mida neil kuulsuse ja edu eest maksta tuleb. Suur ballett on justkui jäämägi, mille tippu kroonivad elegantsus ja ilu, vee alla aga jäävad argipäevad täis traagikat ja pisaraid. Lavastaja Valeri Tvardovski lugu suudab ühendada klassikalise kunsti ja inimliku draama, mis puudutab üdini.

4 kommentaari

T
Töö ongi  /   15:02, 28. juuni 2017
tõsine ja raske asi.
Ballett pole erand.
D
distsipliin, konkurents, intriigid  /   16:15, 28. juuni 2017
millisel erialal neid poleks?
V
viiu   /   19:30, 28. juuni 2017
film on hea, realistlikum kui "Must luik", ja filmis teeb hiilgava rolli ka Alissa Freindlich, väikesed tüdrukud mängivad ka hästi+filmis on ka põnevust!
.
.....  /   12:43, 29. juuni 2017
Väga hea film, teistest filmidest erineb huvitavate ja ootamatute süzee pöörete poolest. Ei ole igava ameerikaliku süzee ülesehitusega, kajastab vene elu tüüpilisi karaktereid. Alissa Freindlich oli ka võrratu ....

Loe ka neid lugusid