13
fotot
ERKI Moeshow 1982 (Margus Haavamäe)
Jaga:     
Ilu ja mood

ERKI Moeshow tähistab juubelit!

Tähistamaks 35 aasta möödumist esimesest ERKI Moeshowst ja 30nda moeetenduseni jõudmist naaseb üritus 27.-28. mail oma sünnipaika, endisele ERKI ja EKA krundile Tartu mnt 1.

Europarkla platsile püstitatakse ajutine ehitis, väliala ja valget värvi performatiivsete elementidega konstruktsioon, mis pakub ka möödakäijatele võimalust juubelist osa saada.

Valge lava ja ruum aitavad luua neutraalse keskkonna, millelt peegelduvad kõige pöörasemad noorte kunstnike moeideed.

Valgele värvile oli pühendatud ka esimese ERKI Moeshow esimene etteaste 1982. aastal, kollektsioon “Valged kleidid”. Tulevikku vaatav, samas aga mitte midagi lubav ega mitte midagi määrav värv osutus siiski elujõulisemaks kui keegi oskas arvata. 27. mai etendusele loovad spetsiaalse erikollektsiooni “seeniorid”, ERKI Moeshow algusaastatel esinenud disainerid Anu Hint, Piret Kuresaar, Anu Samarüütel, Andro Kööp, Lee Reinula, Aldo Järvsoo, Liisi Eesmaa jt.

Kuni 13. juunini on Tallinna Kaubamaja vaateakendel eksponeeritud retrospektiivnäitus ERKI Moeshow kõige põnevamatest ja üllatavamatest esemetest läbi aegade.

Mõne aja pärast ilmub trükist kataloog “ERKI Moeshow 30”, kust leiab huvitavat ajalugu nii sõnas kui pildis.

Lisaks moepidustustele toimub 28. mail Baltika Moelaval moetööstuse innovatsiooni uuriv rahvusvaheline konverents.

ERKI Moeshow 2017 piletid on müügil piletimüügikeskkonnas Ticketer

Tavapileti hind eelmüügist on 18 eurot. Lisaks on võimalus üritust toetada 50 eurose pääsmega. Toetajapilet garanteerib sissepääsu eelisjärjekorras, parima vaatega istekoha ning tervitusjoogi.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid