(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

7 nippi päikesepõletuse leevendamiseks (2)

Esimesed soojad ilmad ja mõnus päike toovad kaasa sageli päikesepõletuse, millega kaasneb sageli kuumav, kipitav ja sügelev nahk, külmatunne, võib-olla isegi palavik. Tavaliselt paraneb kerge päikesepõletus iseenesest 2–3 päevaga, jätmata jälgi. Mõnikord tekib hiljem peenetäpiline lööve, kahjustunud nahk irdub ja mõni nädal võib kesta ülitundlikkus päikesekiirguse suhtes. Päikesepõletust saab vältida, kui päevitada mõõdukalt. Suve algul ei tohiks isegi tumedanahalised inimesed otsese päikesekiirguse käes paljalt viibida järjest üle 30 minuti. Kuidas aga tekkinud päikesepõletust ravida?

Külm vesi
Päikesepõletuse korral esmaabi andes tuleb nahka korduvalt jahutada jaheda veega või külma vee mähisega. Samuti võib võtta külma dušši.
Põletusgeelid ja vahud
Spetsiaalsed apteegitooted on jahutavad ja põletikuvastased. Tundlikumad inimesed võiksid olla nendega siiski ettevaatlikud, et ei tekiks allergilisi reaktsioone.
Aloe Vera
Aloe verat sisaldavad kosmeetikatooted on põletikuvastased, nahale võib määrida ka taimest saadud mahla.
Sooda
Sooda on aluseline ühend, tal on antiseptiline ehk puhastav toime ning sooda aitab põletusest tekkinud sügeluse vastu. Tee soodast ja veest poolvedel pasta ja tupsuta seda nahale. Samuti võid teha leiget soodavanni tervele kehale.
Mesi
Meel on samuti põletikuvastane ning bakteritevastane toime. Mesi rahustab ja pehmendab nahka.
Tomat
Teadlased on tõestanud, et tomatis leiduv lükopeen leevendab valu. Võid proovida nahka hõõruda pooleks lõigatud tomatiga või purustatud tomati massiga.
Kaerahelbed
Ka kaerahelvestel on põletikusvastane toime, mis leevendab nahaärritust ja valu. Keeda kaerahelbed pudruks, püreesta, jahuta ning kanna nahale.

Allikad: Kliinik.ee, Huffington Post

2 kommentaari

T
tuulika  /   22:46, 21. mai 2017
äkki jätax selle naha ometi rahule ja lasex tal paraneda
V
Vanaaeg  /   07:46, 22. mai 2017
Vanasti määriti päikese p6letuse puhul rasvast hapukoort ihule, see leevendas punetust päikesep6letuse puhul

Loe ka neid lugusid