(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

Teadlased on tõestanud: inimesed, kes sageli nutavad, on vaimselt tugevamad (1)

Miks ühed inimesed kurba filmi vaadates pisaraid valavad ja teised valavad vaevalt pisara lähedase lahkumise korral? Kas nutul on ka mingeid füsioloogilisi või psühholoogilisi väärtusi?

Nutmine on oluline osa meie emotsioonidest. Nutmine loob filtri kaitseks häirivate sündmuste ja muremõtete vastu. Oma tunnete mahasurumine võib viia lõpuks väga suurt psühholoogilist kahju.

4 põhjust, miks peaksid lubama endal aeg-ajalt nutta:

1. Nutmine vähendab stressi.

Pisarad on teraapilised ja nutmine on vabastav. 30 aastat tagasi avastas üks biokeemik, et tundepisarates on rohkem valku, kui tunnetevabades pisarates (näiteks sibula lõikamisest tekkinud), viidates, et meie kehas toimuvad olulised psühholoogilised muutused kui me nutame. Tunnetest alguse saanud pisarad kannavad endaga stressihormoone ning viivad neid kehast välja. Isegi, kui sul on piinlilk nutta, on see sõnum sellest, et sinu stressitase on nii kõrge, et avaldab kahjulikku mõju tervisele.

2. Nutmine teeb vaimselt tugevaks

Nutmine aitab sul teadvustada oma tundeid ning nendega silmitsi seista. Oma tunnete vältimine või mittetunnistamine võib vaimset tervist kahjustada ning viia ärevushäireni või depressioonini. Või mõne destruktiivse lahenduseni, et stressist üle saada – alkohol, narkootilised ained vms ennasthävitava käitumiseni. Oma tunnete aktsepteerimine ja endale nutmise lubamine on oluline ja nõuab julgust.

3. Nutmine aitab sul toime tulla ja paraneda

Nutmine muudab mure millekski käegakatsutavaks ja see protsess vähendab traumaga kaasnevaid tundeid ehk kui sa nutad emotsionaalsetel põhjustel, algatad sa emotsionaalse paranemise protsessi. Pisarad lubavad sul väljendada ja sümboliseerivad vaimset valu füüsilisel kujul. Pisaratest algab paranemine.

4. Nutmine tugevdab suhteid ja seob kogukonda

Pisarad on sinu isiku positiivsed esindajad. Pisarad demonstreerivad meie sügavat emotsionaalset sidet meid ümbritsevada ja näitavad, et me hoolime.

Teiste inimeste ees nutmine paljastab haavatavuse ja lubab neil näha, et sinu enesekaitse kilp on kõrvale pandud. Nutmine eriti keerulistes või kurbades olukordades, mis puudutab mitmeid inimesi, kõrvaldab emotsionaalsed takistused inimeste vahelt ning annab neile vabadust väljendada ennast nii nagu nad tegelikult tunnevad. Nii tekib inimeste vahele aus ja tugev side.

On teaduslikult tõestatud, et nutmine teeb enesetunde paremaks. See küll ei lahenda probleeme ega muuda olukorda, milles oled, kuid lubab sul pinged endast välja saada, et paraneda ning muutuda vaimselt tugevamaks.

Allikas: lifehack.org

1 kommentaar

L
Loogiline  /   12:37, 18. mai 2017
on siis ka, et joodikud on vaimselt tugevamad, sest võtavad alkoga pinged maha?

Loe ka neid lugusid