(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis Pluss

Hea seksuaalelu saladus: kaks tassi kohvi päevas (3)

Kahe tassitäie kohvi joomine päevas võib oluliselt parandada seksuaalelu, väidavad Texase Ülikooli teadlased. Nimelt selgus uuringu tulemusena, et meestel, kes jõid 2 tassi kohvi päevas, oli 42% väiksem tõenäosus kannatada erektsioonihäirete all võrreldes nendega, kes ei joonud.

Ameerika teadusajakirja PLOS ONE artikli tarbeks uurisid teadlased 4000 meest, kes jõid kofeiini sisaldavaid jooke, nagu kohv, tee, spordijoogid jmt ning said alati ühesuguse tulemuse, sõltumata meeste kaalust, vanusest või vererõhust.

Teadlased usuvad, et kofeiin päästab valla keemilise reaktsiooni, mis lõdvestab lihaseid, mille tagajärjel suureneb verevarustus peenises.

Kaks tassi võib olla ka oodatud terviseparanemise jaoks ülempiir, kuna tõenäosuse protsent vähenes pisut meeste seas, kes jõid päevas kolm tassi kohvi. Samuti ei omanud kohvi joomine mingit efekti meeste seas, kes põdesid diabeeti.

Varasem uuring on juba näidanud ka, et kofeiin võib tõsta iha naiste puhul: kohv stimuleerib aju neid osi, mis mõjutavad seksuaalset erutust. Kuid seda efekti täheldati ainult naiste puhul, kes ei joonud kohvi regulaarselt.

 

Allikas: Independent.co.uk

3 kommentaari

A
ants  /   09:50, 12. mai 2017
Ma ei usu seda
H
Hmm...  /   11:40, 12. mai 2017
...huvitav küll - kui suur see tass siis olema peaks?Pildil olevad atleedid manustavad kohvi siiski umbes poole liitrilistest kruusidest.Paluks täpsustada kas kohvi manustamine kruusist toimub enne või pärast sooritust ning millal siis kirjeldatud kahe tassi kohvini jõutakse?Ütleksin,et intrigeeriv uurimus on kahjuks oluliste puudustega.
E
ei imesta  /   14:06, 12. mai 2017
tõstab ju vererõhku nagu ka viagra;) aga mõne teise artikli järgi on kohv jällegi kahjulik

Loe ka neid lugusid