(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Eesti Naine

5 head nippi, et hakkama saada, kui sul on liiga palju tööd

Kui sul on liiga palju tööd, tekib üsna ruttu tunne, et oled lõksu jäänud: töölt ära minna ei saa ja vähem kuidagi samuti ei anna teha. Midagi siiski tuleks ette võtta enne kui stress su tervise üle võimust võtab.

1. Planeeri

Astu korraks rattast välja ja kirjuta üles kõik asjad, mis sul teha vaja on.Seejärel sea need tähtsuse järjekorda: ei ole nii, et kõik asjad vajavad korraga lahendamist. See pole ajaraiskamine, vaid aja otstarbekas kasutus. Lisaks - kui kirjutad oma kohustused paberile, ei kummita sul peas mõte, et midagi jäi tegemata.

2. Mine kontorist välja

Kui asjad kasvavad üle pea, pead tegema pausi. Kui võimalik, võta sülearvuti ning tee tööd kusagil mujal: kohvikus, kodus, pargis jne. Kui see pole aga võimalik, siis mine kasvõi kümneks minutiks õue. Võta aeg ainult iseenda jaoks ja lõdvestu. Läbipõlenud sinust pole kellelegi kasu.

3. Räägi oma kolleegidega

Räägi oma kolleegidega, mis ülesanded sul on, ja et sa ei tea, kuidas nende kõigi asjadega ühele poole jõuda. Ära karda kurta - seni, kuni sa neile kohustusi juurde ei anna, mõjud sa kohusetundliku ja proaktiivsena. Kui julged, aruta seda ka ülemusega. Tõenäoliselt saad neilt hea nõuande, kuidas mõne asjaga hõlpsamalt või kiiremini toime tulla.

4. Maga kaua

Poole ööni venivad töötunnid ei aita sul tööga kiiremini ühele poole saada, vastupidi. Väsinuna ei suuda su aju keskenduda ning kiireid lahendusi leida. Pane kohvitass käest ja mine magama - homne päev on hoopis päikeselisem.

5. Tee tööd nädalavahetusel

Mitte mingil juhul ei tohi sa töötada terve nädalavahetuse, et pinnal püsida, vaid sea omale eesmärgiks osa tööd ette ära teha, et hiljem lihtsam oleks. Nii saad minna esmaspäeval tööle, ilma, et tunneksid end koheselt töö alla mattununa.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid