(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

Lugeja küsib: kas minna haigena tööle või jääda koju? Mida sina teeksid? (10)

Jälle on nädala algus ja jälle olen tööl. Haigena. Iga kord mõtlen, et see on viimane kord, kui ma palaviku või peavaluga tööle ronin, aga ikka tuleb järgmine hommik, kui ärkan üles halva enesetundega ja samas tean, et tööl on plaanitud koosolekud, kohtumised… Ühesõnaga, targem on minna, kui minemata jätta! Mõistlik see muidugi pole – koju jäädes saaksin ju kiiremini terveks ja ka töökaaslastel poleks seda ohtu, et saavad minult pisikuid. Kuid tegelikkuses näen, et kõik mõtlevad samamoodi: et töö on ju vaja ära teha, haiguslehte võtta on keeruline ja kokkuvõttes oleksid siis rohkem stressis kui sel hetkel, kui nina tilgub ja pea valutab. Mis siin salata, ka rahas on küsimus – iga palgapäeva eel tundub mulle, et vahepeal on jälle esmatarbekaupade hinnad tõusnud, sest toime tulla on üha keerulisem. Mida teha?

7 kommentaari

J
Juhul  /   21:34, 25. apr 2017
kui tuled haigena tööle siis tähendab, et oled kõrgem riskifaktor tööliste hulgas mis võib mõjutada ja üldjuhul ka mõjutab nii sinu töö kvaliteeti kui ettevõtte rahakotti. Seega kui oled haige siis istu kodus ja ravi end terveks. Kui peaksid ettevõtte usaldust aga antud teemas kurjasti kasutama siis oled selles ettevõttes mitte keegi ja ära mitte kunagi looda saada ametikõrgendust ega lisatasusid.
Lugupidamisega ühe EV aktsiaseltsi ettevõtte juht.
T
Tähenärija  /   21:48, 25. apr 2017
Kas ettevõtte juht võib lubada kirjavigu?
S
See  /   22:49, 25. apr 2017
pole sinu asi! Tee oma tööd ja tunne vastutust. Palju meil kuldmedali või kiituskirjadega lõpetanutest on aktiivsed tööandjad? Peaaegu null. Enamus tööandjaid on need kes kooli kuidagi läbi veavad aga need mehed on valmis võtma riski, et sulle tööd anda.
M
Ma  /   22:18, 25. apr 2017
olen hetkel lehel. Jah olin ka haigena tööl. Kuni viimasel tööpäeval enne lehte, käis pea nii ringi, et ime kokku ei kukkunud. Jah tegin kuidagi tööpäeva ära. Aga järgmine hommik polnud võimeline voodist tõusma. Pidin haigusele paraku alla vanduma. Otsustama pead ise aga arvesta, et kunagi maksab haigena töölkäimine kurjalt kätte. Ja see haigusleht ja rahaline värk on teine asi.
  /   22:27, 25. apr 2017
Üks võtab lisatasud ära kui haigena tööle tuled, teine siis kui sa seda ei tee..
M
Mõtle ise  /   22:51, 25. apr 2017
kumb on kasulikum?
K
Kui olla tööline, siis...  /   04:13, 26. apr 2017
Võib tekkida olukord, kus igasugune haigus lõpeb sellega, et töölt antakse saabast. Selle tulemus on omakorda. et satub ohtu elamispinna kulude maksmine. Omanik kuidagi saab teada ja ütleb - kao minema. Kuhu, on suva. Tuttaval läks nii, et omanik viskas välja tema kola ja haige inimese koos voodiga. Enne, kui teda märgati ja abi kutsuti, jõudsid kaagid tema maise vara kah sealt tänavalt ära tassida, seejuures soriti läbi haige inimese taskud ja võeti sealtki, mis võtta andis. Igatahes see inimene on juba 5 aastat kodutu ja vihkab tsivilisatsiooni.
  /   05:15, 26. apr 2017
Muidugi tööle, exeli tabel näitab kõik korras aaa süüa ka tahaks ju
M
mina  /   09:52, 26. apr 2017
Kui minna jaksan, lähen tööle. Ei saa seda luksust haige olla endale lubada. Kui kunagi taastatakse haiguslehe maksmine alates esimeset päevast, jään koju ravima. Aga noh, unistada ju võib.
M
Maria  /   12:18, 26. apr 2017
Oleneb haigusest ja enesetundest. On asutusi, kus inimene on tööl viimase hingetõmbeni. Kus käiakse ka kipsis jalaga ja ratastoolis tööl.

Loe ka neid lugusid