(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

5 põhjust, miks su jalatallad võivad olla kuivad ja kestendavad

Kas su jalatallad on pidevalt kuivad ja kestendavad? Sellel probleemil võib olla seitse erinevat põhjust:

-          Seen

Isegi kui su jalad ei sügele, kuid nahk pidevalt koorub ning see pole ilus, pehme ja sile, võib tegemist olla jalaseenega. Kui see on nii, võivad peagi nakatuda ka sinu varbaküüned ning siis on seenest juba väga raske vabaneda: küüned võivad nakatada uuesti nahka ja vastupidi. Kui sul on vähimgi kahtlus, mine kontrolli.

-          Higistavad jalad

Kui teed palju sporti – näiteks paljajalu joogat vms ning su jalad sageli higistavad, võivad need nakatuda  põrandalt saadud bakteriaalsesse või seeninfektsiooni, mis tekitab naha ärritumist ja koorumist.

-          Kõrge kontsaga rihmikud

Palja jalaga kõrge kontsaga rihmikute kandmise tagajärjeks on peaaegu alati villid või nahahõõrded, mille tagajärjeks võivad samuti olla bakteriaalsed või seeninfektsioonist. Ka madalad sandaalid tekitavad kareda jalatalla. Püüa selliseid jalanõusid vältida või kanna neid vaid lühikest aega.

-          Veepuudus

Veepuudus tekitab väsimust, uimasust, peavalu ja ka karedaid jalgu. Vesi on sinu sõber.

-          Su keha lihtsalt on selline

Ehkki võib olla palju erinevaid põhjuseid, miks su tallaalused kestendavad, siis põhjus võib olla ka lihtsalt selles, et keha eemaldab vana naha ja noor ilus nahk tuleb selle alt välja – kestendav nahk pole ilmtingimata halb, vaid võib olla ka normaalne nähtus.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid