(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

Põhjus, miks naised tujutsevad (3)

Kas tunned end vahel põhjuseta ärritununa või kurvana või tabad end nähvamast asja eest teist takka lastele, kaasale või töökaaslastele? Kindlasti tunned end pärast halvasti, mõeldes, et oleksid pidanud end paremini suutma talitseda.

Ehk on lohutuseks teadmine, et tegu pole tõenäoliselt sinupoolse pahatahtlikkuse või depressiooniga, vaid sinu tuju on väga sõltuv sinu menstruatsioonitsüklist, õigemini hormoonide östrogeeni ja progesterooni tasemetest sinu kehas. Sisuliselt võib sinu igakuise perioodi jagada aastaaegadeks.

Esimene nädal – kevad

Östrogeenitase kehas hakkab kasvama pärast menstruatsiooni, enesetunne paraneb. Pärast valusid ja emotsionaalseid kõikumisi tunned end uuenenuna ja värskemana. Kevad on lõpuks käes. Su väljavaated on optimistlikud ja energiat on palju

Teine nädal – suvi

Östrogeenitase on jõudmas oma kõrgeima tasemeni. Tunned end ilusana, seksikana ja energilisena. Tunned end võitjana, sul jätkub energiat kõikjale nii tööle, hobidele kui isiklikku ellu. Igaüks rõõmustab su läheduse üle.

Kolmas nädal – sügis

Pärast ovulatsiooni hakkab östrogeenitase vähenema, õnneks takistab kasvav progesteroonitase sind sügavale auku kukkumast. Sa pole enam nii elevil, energiline ja enesekindel, nagu kuumal suvel. Kahtlus ja ebakindlus otsivad kohta, võid olla torisev ja tujukas. Energia on suunatud sissepoole ja sa tunned vajadust niisama olemise ja mittemidagitegemise järele.

Neljas nädal – talv

Östrogeenitase ja progesteroonitase langevad mõlemad hooga ja sa tunned olevat oma emotsioonidega kui ameerika mägedel. Ärritunud pursked, nutuhood, depressioon, tujukõikumised, uimasus, valud ja keskendumisvõime puudumine võivad sind nüüd tabada ning sa ei tea, mida ja millal oodata. Sa tahaksid pugeda kuhugi omaette nurka ja mitte kedagi näha. Aga inimesed ei jäta sind rahule!!! On alles karm ja külm talv!

Ent enne kui kaotad lootuse – kevad on kohe siinsamas!

Allikas: cycleharmony.com

3 kommentaari

Ä
Ärni  /   21:45, 17. apr 2017
T uss kuiv=halb tuju T uss märg=tuju hea
N
Nad vaesekesed  /   23:16, 17. apr 2017
ka ise ei tea miks tujutsevad ja see annab kohe hea põhjuse tujutseda. Nagu väikelapsed.
A
aga  /   23:19, 17. apr 2017
minu vanamoooril on selline tsükkel - talv, sügis , talv , talv .

Loe ka neid lugusid