(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Kodu

Lugeja kurdab: teised kassipidajad on vastutustundetud (3)

Elan Tallinnas, Kalamajas. Päikeselise ilmaga tegin akna lahti ja toimetasin toas. Järsku kuulsin kobinat. Aknalaual istus võõras pikakarvaline kass, kes hüppas hopsti kööki. Ehmatasin ära, sest mul on omal ka kass – mis siis, kui nad kokku juhtuvad? Kuidas nad reageerivad? Kõssitasin võõrast looma, kuni ta aknast jälle välja hüppas ja lillepeenrasse kõndis. Kriipis-kraapis seal, et hädal käia ja kadus siis silmapiirilt. Märkasin, et kaelas oli tal värviline rihm – järelikult kodukass.

Mida inimesed mõtlevad, kui nad lasevad oma lemmiku linnas üksinda jalutama? On neid, kes väidavad, et Kalamaja on vaikne aedlinn. Vaadates, kui täis on pargitud siinsed tänavad, ei ole ma sellega nõus! Iga kord, kui näen elektripostidel ja aiaplankudel silte, et kellegi kass on kadunud, sähvatab mul sees. Kui paljudel juhtudel ta lihtsalt lubati õue, sest “kass piinleb toas”? Rumal on vabandada, et loom, kes jookseb autorataste alla, on ise loll ja see on looduslik valik. Autod ei ole loodus!

Minu toakass on kiibitud ja vaktsineeritud. Õue ei lase ma teda linnas sellepärast, et ma ei suuda kontrollida, et ta ei jookseks tänavale. Usun, et kui ta jääks auto alla või pressiks kellegi võõra koduaknast sisse, on see ju minu vastutus? Või ei ole?

3 kommentaari

N
Nirvaana  /   00:57, 15. apr 2017
Eks ikka jah, kõik teised on lollid, saamatud ja rumalad. Kõik mis mina teen, on õige ja hea.
K
kiisu  /   10:35, 15. apr 2017
Pidage oma kasse ja koeri, aga jätke teised inimesed rahule. Ärgetoppige oma ebanormaalset loomaarmastust igale poole, armastage oma koduloomi ja tehke nendega mida tahate, aga korjake ka tänavatelt ja muudest avalikest kohtadest oma elukate väljaheited ära. Vastik on hommikuti Mustamäel aknast vaadata, kuidas hordide kaupa väljuvad majadest "koertearmastajad" oma elukatega ja si..tutavad neid kuhu juhtub, aga ära ei korista. Jälkus.
Õ
õige kass ehk "mahe kass"  /   08:57, 16. apr 2017
ongi kiibistamata ja värdjastamat (ei ole lõigutud). Käib seal kus loodus kutsub ja ajab oma kassi bisnesi. Tuleb koju et saaks, süüa, pai, natuke närvdele käia, me saaks karvu kokku pühkida ja uksi lahti teha. Ja kassil peab olema turvaline koht kus end enne uusi seiklusi turvaliselt välja magada. Kui kellegile selline kass ei meeldi, osta plüüsist kaisukaru ! sa ei ole kassi inimene!

Loe ka neid lugusid