(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Kodu

Kuidas ennetada saabastele tekkivaid inetuid soolarante? (1)

Sageli arvatakse, et soolarante tekitab saabastele libeduse tõrjeks tänavatele puistatud sool, mis saabastelt ei taha lahkuda enam ka korduval puhastamisel. See on aga osaline tõde. Tegelikult on sool säilitusaine, mida kasutatakse ka naha parkimisel ning kui saabas pole korralikult hooldatud ning saab niiskust, tekib soolarant saapale hoopis saapanahast endast.

Seetõttu tuleks saapad enne õue minemist korralikult hooldada. Enne saabaste kandmist tuleks need kolm korda üle pihustada vastavale nahale mõeldud kaitsva hooldusvahendiga ning lasta iga pihustamiskorra vahel saapal kuivada vähemalt 15 minutit.

Sel moel võiks saapaid hooldada normaalse ilma puhul vähemalt iga kahe nädala tagant. Kui ilmad on väga lörtsised ja märjad, siis sagedamini. Juba kantud siledanahksetele saabastele tuleks peale hooldusvahendi pihustamist kanda ka kingakreemi ning selle pealekandmiseks kanda saapaharja, mis kinnitab kreemi kinga külge kõige kindlamalt. Vajadusel võib hiljem lüüa ka läikima, kas sellesama harja või villase lapiga. 

1 kommentaar

J
Ja see pihustatav "erivahend"  /   07:03, 1. märts 2017
Teeb inimese endaga sissehingamisel mida.

Loe ka neid lugusid