(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

Sinu kaalutõusus on süüdi suhkruga kohv (8)

Väga paljud panevad oma kohvisse paar lusikatäit suhkrut ning ei pea seda millekski. Seda ei panda tähele kui arvestatakse kokku oma igapäevaselt tarbitavad kalorid. Kui sinna juurde arvestada veel lisandid näiteks koore näol, saab kaloreid rohkemgi.

Rohkem kui pooled täiskasvanud ameeriklased joovad kohvi igapäevaselt ning 67% neist lisavad kohvile suhkrut, koort, piima ja teisi kaloririkkaid lisandeid.  Ning 26% ameeriklastest, kes joovad iga päev teed,  lisavad umbes 33% teejoojatest joogi sisse erinevaid maitselisandeid.

See igapäevane kogus lisandeid sisaldab palju energiat ja rasva, kuid vähe toiteväärtust. Inimesed, kes joovad musta kohvi , tarbivad keskmiselt 69 kalorit vähem, mis tundub küll väike number, kuid on nädala arvestuses juba suurem number.

Kui soovid kaalu langetada, joo hommikukohv ilma lisanditeta. Ning kui sa kuidagi ilma suhkruta ei saa, joo oma magus kohv pärast treeningut, siis teeb see vähem kahju, ning lisaenergia võib kuluda lihaste taastumiseks.

7 kommentaari

N
naisuke  /   21:25, 12. veebr 2017
Jumal küll, isegi siis, kui kohvi ei joo.
J
Jah, naisuke!  /   06:01, 13. veebr 2017
Isegi siis lähed paksuks kui ei elagi enam. Jaksavad need "teadlased" ka kirjutada. Ega sõltuvushaige ise ei taipagi oma haigusest. Ja nii nad treivadki jama.
N
naisuke  /   21:25, 12. veebr 2017
Jumal küll, isegi siis, kui kohvi ei joo.
B
Bullikaka  /   22:45, 12. veebr 2017
Ja jah, 2 suhkrutükkid nüüd on dõsüüdi mitte hiigelsuured friikate ja hamburgerite portsud.
S
Sinu  /   23:33, 12. veebr 2017
kaalu tõusus on süüdi see, et elad siin ilmas. Täpselt nii kajastub kogu see propaganda kaalutõusude, suhkru, liha, rasva jm kauba kohta.
D
doktor  /   06:08, 13. veebr 2017
must kohv on maole kahjulik. Suhkru võib ära jätta.
J
Juhan.  /   08:34, 13. veebr 2017
Püüdke selgeks teha neile tuhandetele kes ei õpi ega tööta istuvad arvuti taga ja saavad vanematelt viis eurot nädalaraha ja elavad vanemate arvelt. Kui inimene teeb füüsilist tööd pole tal aega paksuks minna.
E
ei loe  /   12:02, 1. apr 2017
kui minule hakkasid lisanduma kilod,tegin füüsilist tööd,aga mitte tuhkagi ei mõjunud,kilod tulid sellegipoolest.Olgugi,et ma peaksin olema enam vähem normaalkaalus,aga võrreldes kunagise kaaluga,olen ikka peaaegu paarkümmend kilo juurde võtnud ja tunnen,et vist on natukene liiast,sest osa riideid,mis kunagi olid parajad,ei lähe enam selga ja sellest on kahju.

Loe ka neid lugusid