Jaga:     
Eesti Naine

Erik Orgu: 10 olulist märki, et su keha on hädas (22)

Inimkeha on keeruline mehanism, milles toimuvad samaaegselt mitmed protsessid, aga ka individuaalsed protsessid.

Kui midagi on halvasti, siis annab keha sellest varakult märku, kuid pahatihti neid varajasi märguandeid eiratakse. Tegutsema asutakse alles siis, kui on liiga hilja. Rahu! Ma ei mõtle siinkohal kõige hullemat. Ülekaal näiteks on ilmne märguanne, et midagi on valesti!

Siin on 10 olulist märki, mida ei tasuks eirata.

Kuiv nahk

Kuiv nahk on sageli märk vitamin E defitsiidist. Defitsiidi likvideerimiskes võiks oma menüüsse lisada mandleid, värsket rohelist salatit, kasulikke rasvhappeid, muna ja rasvast kala. Kindlasti tuleks jälgida ka seda, et jood piisavalt vett.

Sinu õnneks olen kõigele sellele mõelnud oma toitumiskava koostades ja seal kõik vajaliku tasakaalu sättinud, et saaksid oma vitamiinivaru kätte igapäevaste toidukordadega. Samuti on olemas vee joomise ja koguste jälgimise funktsioon.

Olen saanud tagasisidet mitmetelt naisklientidelt, et toitumiskava kasutusele võttes, hakkasid nad mõne aja pärast märkama oma naha seisukorra paranemist. Tore ju, kui ei pea enam kallitesse kreemidesse ja nahaprotseduuridesse investeerima vaid saab naha korda loomulikul moel ja raha saab hoopis millelegi muule meeldivale kulutada, olgu see siis tervislik toit või uued kingad.

Haprad küüned ja juuksed

Seda probleemi saab lahendada toidulisandi abil, milleks on vitamiin D3. Siinkohal aga ei tohiks unustada tervislikku toitumist, lootes, et toidulisand kogu töö ära teeb vaatamata sellele, kuidas Sina oma keha kohtled.  Vaata üle oma harjumused, mis on seotud alkoholi ja tubakaga. Samuti jälgi, millest koosnevad Sinu kehahooldus- ja ilutooted.

Magusaisu

See on üks suurimaid hädasid, millega inimesed kemplevad. Üldiselt on see märk ebatervislikust ja mitte tasakaalus toitumisest. Samas aga võib see viidata ka väsinud närvisüsteemile. Kui Sa juba oled minu toitumiskava järgija, siis tõenäoliselt ei kimbuta magusaisu Sind liiga sageli. Kui see Sind mõnikord siiski tabab, katsu leida aega, et stressi maandada: mine trenni või jalutuskäigule, või tee asju, mis Sulle rõõmu pakuvad. Kui siiski tunned, et kohe kuidagi ilma magusa ampsuta ei saa, siis rahulda seda tervislike magustoitudega. Näiteks tee omale üks mõnus šokolaadibrownie:

Hapuka toidu isu

See võib olla märguanne maksa või sapipõie probleemidest, mida tekitavad liiga happelised toidud. Kuna minu toitumiskavas on aluselise toidu osakaal üsna suur, siis võid sellest murest vabaneda üsna kiiresti. Hästi toimib ka sidrunivesi (värskelt pressitud sidrunimahlaga) ja peotäis mustsõstaraid.

Mereandide isu

Kui sul on pöörane isu kala või mereandide järele, siis võib Sul olla joodi puudujääk kehas. Joodi saadki mereandidest, lihast, maasikatest, kartulist ja piimatoodetest. Toitumiskavas saad valida just neid komponente sisaldavate retsepte ja nii nende osakaalu oma menüüs reguleerida.

Veritsevad igemed

Inimestel, kellel on mure veritsevate igemetega, võivad kannatada C vitamiini puuduse käes. Sel juhul peaks lisama oma menüüsse tsitruselisi nagu näiteks: sidrun ja greip. Marjadest mustsõstrad ja köögiviljadest paprika.

Soolase toidu isu

Kui sul on põhjendamatu soolase toidu isu ja lisad igale roale soola, kuid ikka jääb väheseks, siis on põhjust kahtlustada liiga madalat veetaset kehas. Vaata üle oma vee tarbimine. Nagu eelpool mainitud, on toitumiskava liikmetele ideaalne päevane veenorm välja arvestatud, et ei peaks selle puudusest alles siis aimu saama, kui imelikud isud tekivad.

Kerge ärritatavus, halb uni ja jalakrambid

Neid probleeme põhjustab kaaliumi ja magneesiumi defitsiit. Jällegi on alati võimalus kasutada vastavaid toidulisaneid, aga enne võiksid proovida tervislikku toitumist. Heaks kaaliumi ja magneesiumi allikaks on näiteks banaanid, toorkakao, spinat ja mandlid. Kui lisad siia pisut mett ja blenderdad,  on Sul ideaalne smuuti, mis maitseb hästi ja annab kogu vajaliku.

Kuiv nahk küünarnukkidel

Kui märkad, et küünarnukkide nahk on liiga kuiv, siis unusta kreemid ja tegele hoopis vitamiinide A ja C defitsiidi likvideerimisega. Abiks on tsitruselised, porgand, jääsalat, bataat ja kala.

Kui soovid toorest taimset toitu

Kui Sul on isu toore järele, siis palun anna seda oma kehale. Ja nii palju kui vaja! See on märk sellest, et Sinu menüüs on liiga suur osakaal kuumtöödeldud toidul.

Kuula ja märka, mida keha Sulle ütleb. Ja palun reageeri sellele! Olen korduvalt öelnud, et ennetamine on alati lihtsam, kui soovimatute tagajärgedega tegelemine. Seega, vaata väga hoolega, millega Sa oma keha kostitad. Kui soovid, et selle protsessid oleks tasakaalus, siis pakugi oma kehale tasakaalus, toitvat ja toitainerikast toitu.

Loe lisaks Erik Orgu blogist

14 kommentaari

U
Urmas  /   21:17, 10. veebr 2017
Varem räägiti, et tiblal tuleb särk püksi peksta.
Miks ta särki nii tobedalt ja venemeelselt kannab???
M
Meke  /   12:08, 11. veebr 2017
Väga nõme tähelepanek.
B
Bõdla  /   20:03, 11. veebr 2017
Orxil on kõht ees ja selline särgi kandmine on tema jaoks "IN"
O
oiijahm  /   21:51, 10. veebr 2017
See mees paneb Ottist ka üle. Muskli mägi ja tarkust ka üle keskmise! Eesti naised peaksid Erikul külastama äkki võtab tuurid maha!
R
Riisikas  /   22:13, 10. veebr 2017
Ühesõnaga - söö. Ja kõike.
P
paksukütt  /   22:45, 10. veebr 2017
Kui kael on jämedam kui pea - nigu selle orQul - siis surm ei hiili ligi, vaid tuleb joostes
A
aitab sellest jamast  /   23:17, 10. veebr 2017
kas saaks blokkida selle jamasid, ei taha rohkem kuulda seda jama, see ju puhas reklaam
J
Jama  /   09:25, 11. veebr 2017
Saad ju valiku teha: lugeda või ei!
N
nael  /   02:25, 11. veebr 2017
Kui on isu magusa või soolase või hapu või mereandide või värske või ... vist misiganes järgi, siis on keha hädas. Jah ongi - kõht on tühi - söö kõht täis ja pole vaja mingeid märke või muud tühja-tähja taga ajada
K
Kummipea  /   02:13, 12. veebr 2017
Rsk, mul on seksiisu. Mida süüa?
T
Tüüpilised isiklikuks läinud kommarid  /   06:03, 11. veebr 2017
...kel teemast midagi öelda pole, arvustavad aga autorit!?
Mõned Orgu tähelepanekud on väga õiged.
K
Kui ...  /   08:46, 11. veebr 2017
... need ikka on Orgu omad?? Enamus tema artikleid/arvamusavaldusi/artikleid on copy-paste.
S
Sidrun  /   09:28, 11. veebr 2017
tuleb välja ei olegi hapu ehk happeline....kui happelised toidud kimbutavad, küta aga haput sidrunimahla peale ja lähebki paremaks...Hr, Orgu! Happe-aluse dieet on puhas umbluu!
J
juudas  /   09:46, 11. veebr 2017
Mis kurat pada see nüüd siis on.
M
mine kooli  /   10:18, 11. veebr 2017
Andke ometigi sellele inimesele haridust!
E
ew  /   16:44, 11. veebr 2017
..kas Orgul ongi üldse mingi toitusmisspetsialisti kooli paber ette näidata?
Isehakanud, eks tal mingid teadmised ju on, loetud materjale ja eks ta ise väga asja vastu huvi tunne...
  /   22:09, 11. veebr 2017
Ta on Inglismaal toitumiskoolitust saanud. Iseasi kuidas keegi seda vastu võtab ja hiljem tõlgendab oma nägemise järgi.
M
mine kooli  /   10:18, 11. veebr 2017
Andke ometigi sellele inimesele haridust!
N
Nämm  /   13:36, 11. veebr 2017
Orgu on nämma!
T
Tüütus  /   17:52, 11. veebr 2017
Kui ma seda nime kuulen ja nägu näen, tabab mind deprekas. Miks ühtesid ja samu tüüpe promotakse sadu kordi? See on juba vastikuks muutunud"
J
juku  /   23:13, 11. veebr 2017
Õks längus õlgadega ja rikkaliku nahaaluse pekiga " professor " räägib tervislikust toitumisest. Lõpetage aprillinaljad, vara veel.
L
Lugeja  /   13:25, 13. veebr 2017
Eestlased on ikka õelad.Tundub ,et õelutsejad on meesinimesed,kelle kaal on
pehmelt öeldes üle ja kõht on nagu maakera ees-sellepärast nad ka nii õelad ongi.E.Orgu teeb oma tööd ja hästi.Soovin talle edu ja kannatust.

Loe ka neid lugusid