(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Kodu

2 minuti reegel teeb koduses majapidamises imesid (3)

Kas sul on vahel tunne, et pärast pikki tööpäevi, pere ja lastega toimetades ei käi jõud üle enam kodustest majapidamistöödest? Igal pool vedeleb midagi, riided kuhjuvad, mänguasjad on kõikjal ning kraanikaussi on kogunenud mustad nõud.

Kui nii, siis sea kodus sisse kahe minuti reegel. Kui sa näed kusagil mingit kodutööd, mille saaksid tehtud kahe minutiga, näiteks panna seljast võetud riided kappi, vedelema jäetud mantli riidepuule, pesu masinasse pesema, laud puhtaks, siis tee see koheselt ära. Koolita ka ülejäänud pereliikmed seda tegema. Nii õnnestub sul kõrvaldada vähemalt pool, kui mitte rohkem kodustest töödest, mis sind muidu ees ootaksid.

2 kommentaari

A
alati korras kodu  /   08:47, 27. jaan 2017
voodi segamini vaid magades. aga 2 min ja kauem juba vee soojendamise peale. elekter kallis. boilerit ei taha turjale . pere tilluke. saab keedukannuga vägagi hästi hakkama. aga 2 min ei tee midagi ära. kui koguaeg ja pidevalt ei tee enda järelt ära . aga loo mõte oli vist ikka see. et parem haarata härjal sarvist . kui edasi veeretada seda lumepalli . sest siis ta kasvab ja kasvab ja 1 hetk enam jõud üle ei käi .
M
Marike  /   22:49, 27. jaan 2017
Minul on ka üks hea nipp ja nimelt, teen iga päev kodu jaoks 3-5 asja ära. Tööpäev on olnud pikk ja väsitav ja siis nt koristan köögi, pesen ühe masinatäie pesu ja teen korda koridori. Teisel päeval nt triigin ära 15 eset, korrastan raamaturiiuli ja kastan ära toalilled. Siis on aega pere ja ka enda jaoks. Kui on vaba päev, siis on tegevusi natuke rohkem. See on mäng ja kunagi ei ole igav. Olen soovitanud seda mõtet ka teistele. Nad on rahul.
M
mul ei teki  /   15:27, 3. veebr 2017
isegi kuu aja jooksul 15 eset pesta . . . :(

Loe ka neid lugusid