(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Kodu

Kolm head nippi, kuidas teha eriti head kartulisalatit (1)

Ehkki kartulisalatil on reeglina pea ühesugused komponendid, maitseb ühe perenaise valmistatud salat hoopis teistmoodi kui teise oma. Ka kartulisalati valmistamisel on paar nippi, misa kõrva taha panna

Tasakaaluks magusat

Oluline maitsekomponent kartulisalati juures on magusus. Head maitset ja magusust lisavad salatile küll keedetud porgandid, kuid kindlasti tuleks salatikastmele juurde lisada ka omajagu suhkrut. Sega kaste valmis koos suhkru ja soolada, enne kui salatile lisad ning lase hetke seista, et maitseained jõuaksid sulada. Arvesta, et kartul tõmbab soola endasse, mistõttu tasuks kaste pisut soolasem teha juba eelnevalt.

Majoneesi asendab sinep

Kui pelgad rammusat majoneesi või eelistad seda üldse mitte tarbida, võta appi sinep. Sega hapukoore sisse sool, suhkur ja sinep, sega hoolega ning lase hetk tõmmata. Pane sinepit kastmesse esialgu vähem ja vajadusel lisa hiljem juurde. Hiljem kartulisalatit süües sinepile omast mõru maiku tunda ei ole, samuti mitte majoneesi puudumist.

Kaste lisa külaliste saabudes

Kaste tasuks salatile lisada alles kõige viimasel hetkel, et salat säilitaks oma värskuse. Salatikomponente kastmega segades algab üsna kiiresti käärimisprotsess, mis muudab ka maitset. Samal põhjusel tuuakse ka kohvikutes kliendile vahel segamata kokteilsalat.

1 kommentaar

K
Kodukokk  /   10:20, 23. jaan 2017
Nüüd siis selge, miks need poesalatid süüa ei sünni! Kohe täna uurin, mis neil seal retseptuuris.
Rammusat majoneesi pelgan, aga suhkrut külvan usinalt! Juba mu ema tegi kartulisalatit, mida kõik külalised kiitsid ja mina teen samamoodi ja alati kiidetakse. Nüüd saavad juba ka mu lapsed kiidusõnu. Kartuli keedan koortega, lisades usinalt soola, sest ilma soolata on kartul "seakartuli" maitsega, kui koorin siis maitsen kui soolane kartul sai ja kastmega siis veel reguleerin. Porgandit ei pane. Küll läheb salatisse veel hea marineeritud kurk (enamasti kodune), korralik keeduvorst, keedetud muna, vahel ka konservhernes, kui soovitakse. Kunagi lisasin ka hakitud sibulat aga viimasel ajal külvan salatikausi ohtra rohelise sibulaga üle ja maitseb hea!
Ja kaste: 2 osa hapukoort, 1 osa head majoneesi, Põltsamaa kanget sinepit veidi , musta pipart ka veidi, soola maitse järgi ja valmis ta ongi. MITTE TERAGI SUHKRUT EI PANE!

Loe ka neid lugusid