(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Varia

8 harjumust, mis teevad sind vaeseks ka hea sissetuleku puhul (12)

Kas oled üks neist, kel lõpeb raha otsa juba mõnda aega enne palgapäeva ning sa mõistatad, kuidas tulevad toime veel need, kel on sinust palju väiksem palk?

1. Sa teenid rohkem ja kulutad samuti rohkem

Püüa oma kulutused hoida stabiilsed. Kanna oma lisasissetulek eraldi kontole või investeeri. Ära kuluta seda, kui pole just hädaolukord

2. Keskendud hetkele, mõtlemata tulevikule

Kui inmestel on probleem, millega neil on ebamugav tegeleda, nad reeglina väldivad seda probleemi. Tulemuseks on muidugi katastroof. Sama kehtib rahaprobleemide puhul. Kui sul on finantsprobleemid, siis pöördu nõustaja poole ja hoidu laenudest.

3. Sa arvad, et on liiga vara veel koguma hakata

Kui sa oled noor, kulub raha pigem lustimisele ja tundub, et elu praktilisele poolele on veel liiga vara mõelda. Vale! Säästma tuleb hakata ükskõik, millises vanuses oled või kui vähe või palju sul raha on. Hea nipp: säästa enne kui asud kulutama. Pane igast sissetulekust pisut kõrvale ning selle rahaga ära kulutamisel arvesta. 

4. Sa ei tea, palju sa tegelikult kulutad

Tõenäoliselt sa ise usud end teadvat, millised on su igakuised sissetulekud ja väljaminekud. Ent kui need ka kirja paneksid, tabaks sind ilmselt üllatus: väikesed mõttetud kulutused summeerituna ületavad enamasti suurte kulutuste kogusumma. Pea oma rahaasjade kohta päevikut - see õpetab sulle nii mõndagi.

5. Sul puudub eelarve

Realistlik ning korralikult dokumenteeritud kodune eelarve on väga hea distsiplineeriv tööriist. Ilma eelarveta on väga kerge libastuda ning teha mõttetuid kulutusi.

6. Sa ei oma selget pilti oma vajadustest, soovidest ja finantsidest

Et säästa ja rikkust kasvatada, peaksid tegema omale selgeks, mida sul kindlasti vaja on, mis võiks olla, ja mida sa tegelikult ei vaja. Pane paika oma finantsilised eesmärgid. Kui su sihiks on saada rikkaks, siis pead ohverdama selle nimel nii mõnegi naudingu, meeldib see sulle või mitte. Mõtle välja, mis on sinu sihid, kirjuta need üles ning vaata need aeg-ajalt üle.

7. Ignoreerid oma võlga

Valus fakt on, et paljude inimeste sissetulekust sööb suure osa laenuintress, mistõttu ei jää üle raha ka säästmiseks. Sellest nõiaringist pääsemine on keeruline. Püüa oma laenudest vabaneda nii kiiresti kui võimalik. Tee omale sellekohane plaan ning hoia sellest kinni. 

8. Ostad pidevalt kõige uuemat elektroonikat

Kas oled üks neist kes ostab omale kõige uuema iPhone või kõige vingema teleka? Sul ei lähe neid vidinaid tegelikult vaja, ka kolm korda odavam tehnika pakub sulle tegelikult kvaliteetset teenust, mida sa igapäevaselt tarbid.

Võta kontroll oma elu üle enda kätte. Tee seda, mida pead tegema, kohe praegu. Alusta oma teekonda jõukusele juba täna. 

3 kommentaari

G
gg  /   07:07, 16. jaan 2017
sa oledveel noor, et koguda? No kui sa saad iga kuu töötasu ja pead sellest elama, siis sa ei ole enam noor kogumiseks. Kui su sissetulek on väike ja tundub, et võimatu koguda, siis sõlmi pangas kogumishoiuse leping ja lase sellele kontole iga kuu kohe pärast palgapäeva kanda 20 €, et asi oleks alustatud ja mingigi summa jääks alles. Kui mõne kuu pärast märkad, et saaksid kogumishoiusele kanda hoopis 50 €, siis nii teegi. Jah, raha koguneb pikkamisi, no 50€ puhul 600 € aastas, kuid seeon juba summa, millest saab midagi vajalikku muretseda, või minna reisile .Planeerimata sa seda raha kokku ei hoiaks.
Alusta kohe.
J
ja siis  /   13:05, 16. jaan 2017
tuleb rahareform või suur inflatsioon ja sööb selle kogutu ära.
A
arvamus  /   13:14, 16. jaan 2017
rumalus on üldse suuremaid summasid korjama hakata kui ei tea,millal su elulõng katkeda võib.korjad ja korjad,aga hauda raha nagunii kaasa ei vii,jääb ainult sugulastele tuulutamiseks.parem siis juba ise seda omal eluajal nautida.
M
Mutt  /   16:20, 16. jaan 2017
Elulõng katkeb .. aga kelle raha eest sind maetakse? Mingi väike summakene võiks ikkagi hingetaga olla, loomulikult kui palgast üleüldse säästa annab. Head kogumist!
L
Lurban  /   16:20, 16. jaan 2017
Mina teen kõik oma laste heaks - et nendel ikka kergem oleks! Lapsed on samuti sugulased, kõige lähedasemad isegi! Minul pole mitte raasugi kahju kõik oma vara ja raha neile jätta!
  /   17:29, 16. jaan 2017
mutile:pole ükski surnu siin riigis maa peale jäänud.kui omal pappi pole,küll siis riik su ilma rahata liiva kalmistule matab;peielaud jääb loomulikult pidamata,aga kadunukesel on sest tõenäoliselt pohlad.
J
jah  /   08:18, 17. jaan 2017
sööb su 600 € ära.
L
Loll harjumus?  /   09:10, 16. jaan 2017
Maksta esmalt maksud/kõik arved ja võlad!
Ja oledki taas ....!
S
Seni,  /   10:36, 16. jaan 2017
kuni pead võlgu maksma, tea, et oled üle enda vajaduste elanud.
E
et siis  /   22:11, 16. jaan 2017
Miks sa võlgu elad? Kui saad hakkama võlgade maksmisega, tähendab pead suurepäraselt hakkama ka võlgu võtmata.
B
Brita  /   11:46, 16. jaan 2017
mul tutvusringkonnas ikka need rikkurid kes on. need on sellised koid. et anna olla. ja kes vaesed. need elavad täiel rinnal. a rikastel läheb kogu aur säästmisele. seega siis ... mis see artikli mõte oligi ? teooria ? tegelik elu ei ole artiklite elu .
E
elutõde  /   13:06, 16. jaan 2017
rikas ei ole see, kes palju teenib, vaid see, kes vähe kulutab.

Loe ka neid lugusid