(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Varia

Kuidas uusaastalubadusest päriselt ka kinni pidada? (6)

Räägi oma lubadusest teistele

Palju kergem on alla anda, kui seda lubadust tead vaid sina ise. Teistele välja hõigatud lubadust on lihtsam hoida – sa ei taha ju jääda teiste silmis kaotajaks.

Ole oma lubadustes täpne

Ära luba lihtsalt, et võtad kaalus alla, vaid täpsusta, kui palju ja millise aja jooksul. See ananb sulle võimaluse välja töötada plaani, millise aja raames ja kuidas täpselt selle läbi viid.

Arvesta tagasilöökidega

Kindel on see, et tekib olukordi, mis takistavad eesmärgi täitmist: haigus, ootamatud kohustused, reis vms. Seepärast jäta oma plaani pisut puhverruumi. Tee plaan, kuidas oma lubadus täide viia kolme kuuga ning lisa plaani tähtajale otsa üks kuu. Ära lase tagasilöökidel oma lubadust luhta ajada. Ära anna alla!

Ole realistlik

Kui oled lubaduste andmises algaja, ära võta ette kohe väga suuri eesmärke, vaid alusta väiksematest. Mitte, et jätad suitsetamise päevapealt, vaid suitsetad poole vähem. Mitte, et võtad poole aastaga alla 18 kilo, vaid võtad kuu ajaga 3 kg.

6 kommentaari

1
101 saadikut ja valitsus!  /   17:48, 1. jaan 2017
Annavad vande---- ja sülitavad WC 5 minuti pärast välja!
M
Ma ei anna algavaks aastaks mitte ühtegi lubadust,need rikutakse ära!  /   19:34, 1. jaan 2017
Kätte jõudvaks aastaks 2017 teeme kõik ära,mis on jäänud tegemata.Tuleb raske ,rahutu ja töökas aasta.Ühest asjast hiilin kohe kindlasti mööda ja see puudutab raha teemat."Ma ei anna algavaks aastaks mitte ühtegi lubadust,need rikutakse ära".Inimesed kes teisi argipäeval töö ajal taga räägivad,solvavad,halvustavad,mõnitavad,ajavad oma viha teiste peale välja ja jätavad oma lubatuid töid tegemata.Siis nende inimeste vahel on oodata konflikte ja tülisid.Kokku lepitud aegadest kinni ei hoita.Kuid siiski tehakse kõik mis võimalik,et tülisid ära hoida.
H
Hus  /   19:42, 1. jaan 2017
Mina pole midagi lubanud ning seega pole mul mingit probleemi mittelubadustest kinnipidamisega!
1
19:34-le.Mis saab inimestest,kellega läbi saamine pole hea olnud?  /   20:04, 1. jaan 2017
Oskad öelda,mida tuleks teha,et inimestega saaks kõik jamad ühele joonele!
N
Noh okey! Ma siis ütlen mida teha?  /   20:18, 1. jaan 2017
1.Enne peab kõik läbi mõtlema,et mis oli lõppeval aastal 2016 valesti ja mis oli õigesti.2.Tuleks teha suuri muudatusi:vahetada igapäev pesu,sokke,hoolitseda hügjeeni eest.3.Kui me tunneme,et midagi on väga valesti,siis anname kohe julgelt teada ja me ei kahetse.4.Parandada töökaaslaste suhteid.5.Inimestega kellega ei ole läbi saamine sujuvalt kulgenud,oleks aeg andestada oma head ja vead.jne.
A
ats  /   20:45, 1. jaan 2017
Mina ei saa aru neist inimestest, kes mingeid lubadusi jagavad ???!!! Need peavad väga nõrgukesed olema, kes ei suuda enda üle valitseda , et annan lubaduse, ehk siis teen midagigi ära. See teeb need viletsakesed veel ebakindlamaks, kogu aasta värisevad : kas ma ikka suudan kohustusi täita ? NAERUVÄÄRNE ! Sellised küsigu abi oma lähedastelt, mitte ärgu halagu üle ilma...

Loe ka neid lugusid