Jaga:     
Horoskoop

SUUR SUVELÕPU KEHAHOROSKOOP: loe, millised toidud sinu tähemärgile sobivad, mis viib kõige kergemini ideaalvormi ning millega saavutad rõõmu ja rahu! (4)

Pärast suviseid minnalaskmisrõõme on parim aeg heita pilk peeglisse ja tervisekaardile ning kujundada oma elustiil kehasõbralikumaks. Hinge ja vaimu tempel peaks olema heas korras, et elamisest rõõmu tunda.

 

Kaalud
Ilu ja harmooniat hindavate Kaalude jaoks on kena keha väga oluline. Ilule kipuvad nad keskenduma rohkem kui tervisele, lapates meelsamini moe- ja stiili- kui terviseväljaandeid. Kui hinges kripeldab seletamatu rahutus, on õige aeg teha oma välimuse heaks midagi uut, proovida näiteks uusi treeninguid.
Toitumine. Kuna Kaaludele on tähtis üldiste ilukriteeriumide raamidesse mahtuda, üritavad nad magusaarmastuse kiuste saledat joont pidada. Kas selle saavutamiseks vajalik meetod on tervislik või mitte, läheb neile vähem korda. Labiilse närvikava korral ohustavad selle tähemärgi esindajaid ebatõese minapildi tekkimine ja toitumishäired. Kaaludele sobib järgida kaloriraamatute näidismenüüsid.
Liikumine. Kaalude lemmikaladeks on aeroobika ja erinevad tantsustiilid: bailatiino, salsa, line- ja seltskonnatants. Tantsimine võimaldab kanda kauneid rõivaid, see aga on Kaaludele lisamotivaator.
Lõõgastus. Kaalude otsiv vaim leiab siit-sealt võimalusi heaks puhkuseks, tihti aga pärsib lõõgastumisvõimet mõte, et elu pole piisavalt harmooniline. Spaapuhkusele tuleks sõita koos enesekindla kaaslasega, kes veenab Kaalusid selles, et kõik on korras. Novembri hakul on hea aeg õppida või praktiseerida meditatsiooni. Puhkus on praegu kohustuslik – ainult nii suudab immuunsüsteem viiruste hooajale vastu minna.
Rahu ja rõõmu toovad: pikad vestlused, apelsinilõhn, vanamuusika.


Skorpion
Olgu volüümikas või sale, on Skorpioni-naine teadlik oma veetlusest ja seksikusest. Tema suurimaks tugevuseks on tahtejõud. Selle abil suudab ta vajadusel keset joomingut kaineks saada või haiguse kiirkorras välja ravida.
Toitumine. Enim meeldivad Skorpionile romantilised õhtusöögid kahele. Ta teab täpselt, millised road õhutavad kirge, ning tihti on just need tema lemmikuks. Kui ta peab kiiresti paar kilo alla võtma, loobub ta mõneks päevaks õhtusöökidest ja joob ohtralt sidrunivett.
Liikumine. Mis alaga Skorpion ka ei tegeleks, on ta selle eri nüanssidest hästi teadlik. Üks vägagi skorpionlik liikumisviis on Pilates – teda veetleb keskendumine süvalihastele ning selle abil saavutatav hea rüht ja enesekindel hoiak. Ja loomulikult seks, milleta ei kujuta enamik Skorpione oma elu ettegi.
Lõõgastus. Skorpioni iseloomustab oskus oma keha kuulata ja selle väikesi märke tähele panna. Ehkki näiliselt on tema päevakava tihe, oskab ta leida oktoobris hetki puhkuseks. Talle meeldib vaheldus, kus tuntud ja mõnusad lõõgastumisvõtted varieeruvad uute põnevate kogemustega – küll trennijärgne saun, küll vedelemine mudavannis. Hästi sobib kõik, mis parandab verevarustust, paneb mõtted tööle ja lisab reipust.
Rahu ja rõõmu toovad: refleksoteraapia, peamassaaž, viirukilõhn.


Ambur
Enamik Ambureid on loomu poolest liikuvad, saavad oma kehaga hästi läbi ning suudavad hulga probleeme juba eos tahtejõuga maha suruda. Armastus hea söögi ja joogi vastu aga suunab kehamassiindeksi tihtilugu normi piirile. Välimuses eelistab Ambur trendide järgimise asemel mugavust.
Toitumine. Liialdused hea toiduga on kerged tulema ning ka joogiklaasi täidab Ambur seltskonnas teistest kiiremini. Viimase vastu ei aita muu kui juua alkoholi vahele ohtralt vett, mis aitab ka söögiisu piirata. Ranget dieeti alustab ta jõuliselt, libastub aga kohe, kui mõni maiuspala silmapiiril.
Liikumine. Looduses liigub Ambur rõõmuga ja erilise eesmärgiga. Linnas liikumist tuleks kunstlikult pikendada – näiteks valida lifti asemel trepp, auto sihtkohast kaugemale parkida või bussi pealt varem maha minna. Lisaks mis tahes treeningud, kus püstitatakse kaugemaid eesmärke.
Lõõgastus. Amburist naine on suurepärane lõõgastuja. Aroomteraapia, rokk-kontsert, eksootilised kehahooldused, seks, teatriõhtu, lugemine – kõigi nende tegevuste puhul oskab ta nautida mahavõetud aega.
Rahu ja rõõmu toovad: massaaž ilang-ilangi õliga, Tai massaaž, kehakoorimine.Kaljukits
Kaljukitse jaoks on keha tööriist. Kuna tulemused on talle olulised, kannab ta ka vajaliku instrumendi eest hoolt. Kaljukits keskendub enese eest hoolitsedes nii tervislikkusele kui ka ilule – mõlemad on edu saavutamiseks vajalikud.
Toitumine. Mõistlik eelistus kuulub tervislikule toidule. Suur roll on harjumusel, seega tuleks õiged toitumisviisid noores eas selgeks saada.
Tasakaalus Kaljukits ülemäära ei trimpa, kuid mõjuva põhjuseta klaasikesest ka ei keeldu.
Liikumine. Ratsionaalse inimesena teeb ta vahet kontori- ja välitööga täidetud elul, valides endale sobiva liikumisviisi selle järgi, millest tal parajasti puudus on. Ka tervisespordis on saavutused talle olulised – alpinismis tahab ta vallutada teatud tipud, joogas õppida selgeks just talle vajalikud asanad.
Lõõgastus. Esineb eluperioode, mil Kaljukits lõõgastumise unustama kipub. Õnneks need mööduvad ja talle tuleb taas meelde, et puhkus taastab jõu. Hea puhkeviis on reisimine, mille juures Kaljukits eelistab luksust. Uudsuse võlu kogemiseks võiks iga päev mõned sammud paljajalu paljal maal käia – ning nii läbi aasta.
Rahu ja rõõmu toovad: spaa, Türgi saun, rohelise tee lõhn.


Veevalaja
Veevalaja jaoks on hing kehast palju tähtsam. Kehast mõtleb ta vaid üksikjuhtumitel. Targad Veevalajad külastavad nüüd mõnd kosmeetikasalongi või stiilinõustajat ja võtavad omaks saadud soovitused.
Toitumine. Tähtsam kui kalorihulk või toidu välimus on Veevalajale seltskond laua ääres. Mitmed neist kujundavad söömisharjumused kaaslaste järgi – nii oleneb Veevalaja tööpäevane toidusedel sellest, kas lemmikkolleeg on veendunud veegan või armastab magusat kohvi saiakestega. Õnneks on Veevalajal palju erinevaid sõpru…
Toitumist on kergem korrigeerida, kui keskenduda mõne kauge koha söögi- ja muule kultuurile. Allavõtmise seisukohalt võiks see maa olla Jaapan, euroopalikumate eelistuste korral Prantsusmaa.
Liikumine. Veevalaja armastab vaheldust, seega on ta proovinud mitmeid spordialasid. Kestvamalt eelistab ta neid alasid, mida saab harrastada koos meeldivate inimestega. Sõprade mõjul võib joogat jumaldav Veevalaja tunda rõõmu jõusaalist ja vastupidi.
Lõõgastus. Veevalaja puhkab siis, kui on väsinud, mitte puhkamise enda pärast. Siin varitseb oht, et tegusa inimesena unustab ta lõõgastuse üldse – tähelepanu on suunatud kõigele muule kui keha vaikse hääle kuulamisele. Veevalajale on aktiivne puhkus üks paremaid, sest see hoiab tema meeled töös.
Rahu ja rõõmu toovad: meemassaaž, aroomteraapia küpressiga, pikk jalutuskäik looduses.

Kalad
Kalade suhtumise oma kehasse võib jagada kaheks. Ühed hoolitsevad oma tervise ja välimuse eest fanaatilise põhjalikkusega, teised eelistavad elu vabamalt võtta. Esimesi iseloomustab kuhjas kosmeetikariiul, teisi sama tulvil baarikapp.
Toitumine. Kalad tajuvad, et elu on nautimata jätmiseks liialt lühike. Kuna toit on üks elu naudingutest, ei lase Kalad end kaks korda söögilauda kutsuda, rõõmustades nii idusalati kui ka sinepiga määritud pekileiva üle. Ettevaatust alkoholi ja ravimite liigtarbimisega!
Liikumine. Kalad pole paigalpüsiv natuur, liikumist vajab ta nagu kala vett. Eelistatud liikumisviisid võimaldavad samal ajal oma mõtetesse süüvida, seepärast võib Kalade päikesemärgi esindajaid kohata näiteks basseinis või jalutusteedel. Rõõmu tunneb ta ka aiatööst.
Lõõgastus. Oskus pingeliste perioodide vahel puhkehetki leida on üks elu kinke Kaladele. Kui võimalik, magab ta kaua, kuid oskab välja puhata ka pisikeste tukastuste haaval. Kalad armastavad luksust, hellust, veeprotseduure ning kõikvõimalikke kehakreeme ja -võideid.
Rahu ja rõõmu toovad: pärlivann, männiokkalõhn, meditatsioon.


Jäär
Jäära kehahoiak sarnaneb tema iseloomuga – sama enesekindel, jõuline ja raskusi trotsiv. Jäära iseloomustab suurepärane taastumisvõime, mis ilmneb eriti traumade järel. Paranemine võib võtta aega, kuid on enamasti täielik.
Toitumine. Jäär armastab radikaalseid otsuseid ja lühiajalist sihikindlat tegutsemist. Seega võivad tema katsed toitumist korrigeerida muutuda hõlpsasti dieeditamiseks. Õnneks tüdineb ta kiiresti, nii et ei jõua enesele tavaliselt dieediga liiga teha, maohaavu saada ega kehakaalu jojo-efektis kõikuma panna. Nõrgaks kohaks on alkohol – niigi äge loomus saab sellest lisatuld, mis halvemal juhul võib tuhaks põletada ka käitumisoskuse ja inimsuhted.
Liikumine. Jäärale meeldib palju liikuda. Seepärast ei tee ka toitumiseksperimendid talle suurt kahju. Kui Jäär otsustab liikumise abil paar kilo maha võtta või lahasest vabastatud jala liikuma saada, siis see tal ka õnnestub. Kui vaja, saab Jäär hakkama ka üksi treenimisega, kuid grupis tegutseda meeldib talle rohkem. Hästi sobivad korv- ja võrkpall ning ratsutamine. Headeks motivaatoriteks on kiirus ja otsesed tulemused.
Lõõgastus. See teema on Jäärast naise jaoks üsna raske, ehkki ta oskab puhkuse tähtsusest veenvalt rääkida. Jäär rassib end väsinuks ning kaob siis paarikümneks minutiks uinakule. Seega võiks puhkamise teadlikult ette võtta ja enesele oktoobri teise-kolmandasse nädalasse spaa-aja reserveerida. Sobib ka veepargi külastus.
Rahu ja rõõmu toovad: mullivann külma šampanjaga, aroommassaaž kummeliga, suurte loomadega koos viibimine.


Sõnn
Rahulik ja meeldiv Sõnn vajab heaks enesetundeks ka rahulikku keskkonda. Tema stressitaluvus võib näida suur, kuid selle taga on emotsioonide allasurumine, mis omakorda põhjustab keha laiusesse kasvamist. Samaväärse tahtejõuga pingutab Sõnn alla võtta, nii et kaal hakkab tunnete tõrjumise ja keha takkasundimise tagajärjel kõikuma.
Toitumine. Enamikul Sõnnidel on terve ja tugev seedetrakt ning lemmikuks talupojatoit. Kui Sõnn suudab selle juures juhinduda lihtsast taldrikureeglist (1/4 toiduportsust liha või kala, 1/4 kartul, pasta või riis ja 1/2 köögivilja), võib ta eluaeg muretult süüa just neid toite, mis talle enim maitsevad.
Liikumine. Sõnni-naisele on liikumine läbimõeldud otsus. Esmalt läheb ta poodlema ning ostab mõned vajalikud riided. Siis sõlmib spordiklubiga lepingu ja alustab ettevaatlikult. Heaks motivaatoriks võib olla vestlus personaaltreeneriga – Sõnnile on tähtis just talle välja töötatud tegevuskava. Treeningute järjepidevuse tagab kindel päeva- ja nädalaplaan. Head alad on näiteks bodypump ja vesiaeroobika.
Lõõgastus. Sõnnist naine valdab puhkamise ja nautimise kunsti filigraanselt. Tema vannituba võib edukalt konkureerida mõne väiksema puhkekodu kümblusruumiga. Sõnni tõmbavad ligi kaunid spaad, luksuslikud massaažisalongid ning hooldused-mähised-vannid.
Rahu ja rõõmu toovad: vabastav hingamine, aurusaun, aroommassaaž lavendliga.

Kaksikud
Kaksikute liigutused on tihti sama kiired kui nende pilk, mis püüab korraga haarata võimalikult palju. Tänu tempokale elustiilile ja ohtrale liikumisele on Kaksikud harva ülekaalulised. Trimmis välimus ei pruugi aga tähendada vankumatut tervist – vanasõna “mis liigub, see kulub” ei säästa ka Kaksikuid.
Toitumine. Kaksikud on teadlikud toitujad: tänu piiritule uudishimule teavad nad üsna palju ka tervise- ja toitumisteooriatest ega põrka tagasi nende praktikasse rakendamisest. Mereannid ja värskus on märksõnad, millega Kaksikule isu tekitada, peeker veini sinna juurde meeldib talle samuti.
Liikumine. Klubisaalis higistamisele võib Kaksik eelistada sellist ala, kus liikumine ja tulemus on silmanähtav. Näiteks jätta auto koju ja jalutada tööle, minna matkale või korraldada talguid. Üsna tüüpiline on ka eri spordialade paralleelne harrastamine. Sel sügisel tasuks pöörata lisatähelepanu venitusharjutustele.
Lõõgastus. Kaksik puhkab meeleldi lugedes või sõpradega vesteldes. Viimase tegevuse võiks üle kanda saunaüritusele, kus peale vajaduse seltskonna järele saab oma osa ka füüsis. Kaksikute jaoks on vahva lõõgastuspäev selline, mis hõlmab paljusid protseduure – näiteks mõnes saunakompleksis.
Rahu ja rõõmu toovad: saunad, vestlus hea kuulajaga, aroommassaaž bergamotiga.


Vähk
Vähi jaoks on keha puudutavad teemad kahetised – on teatav oht end üle hinnata ja kaaslaselt täiuslikku keha nõuda, samas võivad kõik muud asjatoimetused röövida aja, mis kuluks keha eest hoolitsemisele. Kuna Vähk armastab süüa, on oht muutuda ülekaaluliseks.
Toitumine. Nüüd on viimane aeg kiire elutempo mõnekski päevaks hüljata ning enesele omatehtud toitu lubada. Kui sõbrad külla kutsuda või koos perega köögis asjatada, saab peale maitsva toidu ka muid häid elamusi.
Veidi alkoholi on omal kohal, ent igal Vähil tuleks peeglisse vaadata ning teadvustada, kas jooki viimasel ajal rohkem pole hakanud kuluma.
Liikumine. Vähile meeldivad teatud staatusega spordialad – golf äripartnerite seltskonnas või male. Kui vahepeal on kõhule tekkinud “päästerõngas” ja reitelegi kogunenud liigset, leiab kiireimat abi võimlemisharjutustest. Matk oktoobri keskel paneb silmad särama!
Lõõgastus. Vähi hing puhkab kokates ja süües, kuid need tegevused nõuavad hiljem innukamat liikumist. Sügiskuudel mõjub hästi soojendav hoolitsus. Parim periood aeg maha võtta on oktoobri algus ja lõpp, soovitatavalt pärast suuremate projektide lõpetamist. Kui aga kuu keskel ühe mõistmatu teekaaslase pärast juhe kokku jookseb, võiks enesele samuti mõni lõõgastav tund lubada. Pärast protseduure tuleb juua taimeteed ja päev rahulikult lõpuni puhata. Oktoobri teine pool on hea aeg näohoolduseks.
Rahu ja rõõmu toovad: massaaž kuumade kividega, šokolaadimähis, punase viinamarja ekstraktiga vann.


Lõvi
Pole tähtis, kas Lõvi-daam on piitspeenike või rubenslike vormidega – tema saab oma kehaga enamasti hästi läbi. Lõvi elu peab olema lõbus ja hoogne, lihasuretamine ja range terviseedendamine pole tema valik.
Sügishooaeg on Lõvidele uute seksuaalsete väljakutsete perioodiks – hormoonid nõuavad oma.
Toitumine. Lõvile meeldib, kui tema söögitaldrik on suur ja lemmikpalu täis. Dieedipidamine talle ei istu. Kui see on aga lemmikkleidi selgasaamiseks hädavajalik, võib ta kuu lõpus proovida Atkinsi dieeti, mis lubab süüa liha, kala, juustu ja lehtsalatit. Kui Lõvile meeldib klaasikest kummutada, tehku ta seda rõõmuga, ent täitku klaasike veega, mitte kangemaga – nii hoiab kokku ka kaloreid.
Liikumine. Paljudele Lõvidele meeldib sportliku mulje jätmine spordist endast enamgi. Seetõttu liigutab ta end meelsamini teiste nähes kui üksi. Heaks innustuseks on seltskond, keda Lõvi veidike tagant utsitama ja juhendama peab – ta on meeleldi kõige targem. Oktoobri algul käsile võetud uus spordiharrastus kestab tõenäoliselt vähemalt kevadeni.
Lõõgastus. Lõvidele on hea uni tervise ja ilu pandiks. Kui sel sügisel tundub, et päevad kulgevad unistena, tuleks ööund puudutav üle vaadata ning vajadusel lausa unearstiga nõu pidada.
Viimane sügisene päike on hea meelitaja, kelle kutsele järele anda ning enesele pikki jalutuskäike lubada.
Rahu ja rõõmu toovad: klassikaline massaaž, aroomteraapia roosilõhnaga, vahuvann.


Neitsi
Tüüpiline Neitsi on pigem väike kui suur, pigem sale kui jõuline, ent temas on jõudu ja vastupidavust rohkem, kui pealtnäha paistab. Hoolitsetud käed ja jalad, kena soeng ja selge silmapaar – nende joonte järgi tunneb Neitsi ära üsna lihtsalt.
Toitumine. Olenemata sellest, kas Neitsi sööb lõunaks seaprae õllega või pool sushit, teab ta täpselt, mitu kalorit toiduportsus on ning kui kasulik on üks või teine toiduaine. Terviseteave lausa lummab teda. Paraku võib vahel kalorite ja mineraalainete kokkulugemise kõrvalt aega nappida maitse nautimiseks. Seedesüsteem on Neitsi nõrk koht: tugevad emotsioonid ja närvipinge leiavad ventiili just seal.
Liikumine. Mis alaga Neitsi ka ei tegeleks, on tal selle jaoks sobivad jalanõud, riided ning muu vajalik. Hea hulga kaloreid kulutab ta muru niites, koristades või sugulastel-sõpradel abiks käies. Olenemata sellest, kas vaja on katust vahetada või last hoida, tuleb Neitsi meeleldi appi.
Lõõgastus. Lõõgastuma läheb Neitsi ainult juhul, kui on veendunud, et see on kasulik ja selle jaoks leidub tema ajakavas kindel aeg. Alustada võiks selle toreda harjumusega juba oktoobri esimesel dekaadil. Pole lootustki, et ta massööri käte all töö- ja kodumõtted unustab, kuid lihaste lõdvestus leevendab ka meelepingeid.
Rahu ja rõõmu toovad: jooga, kadaka lõhn, Soome saun.


 

3 kommentaari

K
Kas teate   /   15:25, 16. aug 2016
kui palju on parem tavaline, lihtne ja koduperenaiselik naine, võrreldes ideaalkaaus, igat protsenti, kalorit ja kurat teab, mida veel taga ajav ja jälgiv mimm? Vot nii on lood, kaalueksperdid!
A
Absoluutselt   /   16:04, 16. aug 2016
nõus!
M
Mutt  /   10:22, 19. aug 2016
Kas tõesti on ideaalkaal rõõmu ja rahu ainus tingimus?
Milline haige maailmavaade kus ainult väline on tähtis. Sellised artiklid tekitavad teismelistel piigadel söömishäireid ja madalat enesehinnangut.
+ 10 kg ideaalkaalule ja naine näeb välja nagu naine, mitte nagu kõhetu hulkuv peni.
J
Jäär  /   18:26, 16. dets 2016
olge enesekindlad. Tehke seda mis meeldib ! Ja üleüldse ei tasu elada nii nagu keegi teine tahab , ütleb. Tee nii nagu ise tahad. Elu nagu lill

Loe ka neid lugusid